reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Pewnego razu w... Hollywood” w kanale AXN

dodano: 2022-02-26 10:40
autor: Łukasz Knapik | źródło: Antenna Group

AXN Polsat „Pewnego razu w... Hollywood” Pomieszanie fikcji i rzeczywistości, opowiedziane charakterystycznym językiem Quentina Tarantino. Protesty córki Bruce’a Lee, kontrowersje wokół morderstwa Sharon Tate oraz Rafał Zawierucha w roli Romana Polańskiego. Historia Hollywood jakiego już nie ma z niezliczoną liczbą gwiazd i nagród, w tym „Oscarem” dla Brada Pitta za „Rolę drugoplanową”. Premiera amerykańsko-brytyjsko-chińskiego filmu „Pewnego razu w... Hollywood” („Once Upon a Time... in Hollywood”) odbędzie się w sobotę, 26 lutego br. o godz. 20:00 w kanale AXN. Występują Margot Robbie, Michaela Sprague, Kayla Radomski, Ryan Ramirez, Leonardo DiCaprio, Brad Pitt i Rafał Zawierucha.

AXN Polsat „Pewnego razu w... Hollywood”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W swoim ostatnim filmie Tarantino stworzył opowieść wokół najbardziej medialnej zbrodni w historii show biznesu - niewyobrażalnej tragedii, która spotkała najgorętszą parę Hollywood końca lat 60. ubiegłego wieku. Roman Polański był niesiony ogromnym sukcesem swojego ostatniego filmu, „Dziecko Rosemary” (1968 rok). W tym czasie ożenił się z robiącą karierę w Mieście Aniołów, 25-letnią aktorką Sharon Tate. Ślub wzięli w Londynie, w którym się poznali. Przyjęcie odbyło się w klubie „Playboya”. O tym wydarzeniu, ówczesne gazety pisały: „W tym przyjęciu wziął udział niemal cały Londyn i połowa Hollywood”. Oboje byli na topie. Latem 1969 roku Sharon Tate była w dziewiątym miesiącu ciąży. Roman Polański kręcił w Europie swój kolejny film. 9 sierpnia 1969 roku, w rezydencji przy Cielo Drive 10050, sekta Mansona zabiła pięć osób, w tym Sharon Tate.

Tarantino podszedł do tej historii po swojemu, czego można się było domyślić już po jego apelach po premierze filmu. Reżyser zaklinał recenzentów na całym świecie, by nie spojlerowali zakończenia. Ci, którzy widzieli już film, zgodzą się, że spojler zepsułby całą zabawę, ponieważ zakończenie tej historii jest bardzo tarantinowskie - nieprzewidywalne i niesamowite. Tym, którzy jeszcze filmu nie widzieli, można pozazdrościć, taki suspens zdarza się nieczęsto.

Quentin Tarantino pomieszał fakty i swoje wyobrażenia o tych wydarzeniach. Reżyserskim pomysłem było powołanie do życia dwóch fikcyjnych bohaterów: gwiazdy Hollywood, Ricka Dalton (w tej roli Leonardo DiCaprio) i kaskadera, Cliffa Bootha (Brad Pitt), dublującego Daltona. Postaci stworzono na podstawie prawdziwych historii wielu innych aktorów i kaskaderów z filmowej stolicy świata. Tak samo obecność Bruce’a Lee w filmie jest tarantinowską fikcją. Prawdą jest jednak, że mistrz sztuk walk był konsultantem i instruktorem kung fu wielu znanych postaci, w tym samego Polańskiego. Rodzina Lee podniosła głośny protest po filmie. U Tarantino, chyba najsłynniejszy na świecie mistrz kung fu (uwaga spojler), po prostu przegrywa z Boothem. To właśnie oburzyło potomków Lee.

Dużo w filmie jest o sekcie Mansona. Degenerat, niespełniony muzyk, alfons, stręczący nastoletnie uciekinierki z domów rodzinnych. Usidlał je w swojej sekcie, którą nazywał Rodziną. Jaki był finał wysłania przez niego swoich uczniów do domu Polańskiego wiemy. Lecz Tarantino potraktował to znowu po swojemu - epicko i zaskakująco.

Samo zaprezentowanie końca epoki Dzieci Kwiatów, po dekadzie całkowitej wolności, też się reżyserowi udało pokazać. Choć również jest to jego marzenie, alternatywne wyobrażenie historii. W rzeczywistości zakończenie ery hipisów nastąpiło w grudniu tego samego roku, ale nie w Hollywood lecz podczas koncertu The Rolling Stones na „Altamont Festival”. Impreza miała być odpowiedzią Zachodniego Wybrzeża na „Woodstock”. Organizatorzy do ochrony festiwalu zatrudnili gang motocyklowy Hell’s Angels. Będący pod wpływem narkotyków motocykliści zasztyletowali czarnoskórego uczestnika. Magazyn muzyczny „Rolling Stone” określił to wydarzenie „najgorszym dniem rock and rolla w historii” (więcej tutaj).
 
Margot Robbie w filmie „Pewnego razu w... Hollywood”, foto: Andrew Cooper/CTMG, Inc.
Margot Robbie w filmie „Pewnego razu w... Hollywood”, foto: Andrew Cooper/CTMG, Inc.
Michaela Sprague, Kayla Radomski, Leonardo DiCaprio i Ryan Ramirez w filmie „Pewnego razu w... Hollywood”, foto: Andrew Cooper/CTMG, Inc.
Michaela Sprague, Kayla Radomski, Leonardo DiCaprio i Ryan Ramirez w filmie „Pewnego razu w... Hollywood”, foto: Andrew Cooper/CTMG, Inc.
Leonardo DiCaprio w filmie „Pewnego razu w... Hollywood”, foto: Andrew Cooper/CTMG, Inc.
Leonardo DiCaprio w filmie „Pewnego razu w... Hollywood”, foto: Andrew Cooper/CTMG, Inc.
Brad Pitt i Leonardo DiCaprio w filmie „Pewnego razu w... Hollywood”, foto: Andrew Cooper/CTMG, Inc.
Brad Pitt i Leonardo DiCaprio w filmie „Pewnego razu w... Hollywood”, foto: Andrew Cooper/CTMG, Inc.


„Pewnego razu w... Hollywood” - emisja w sobotę 26 lutego 2022 roku o godz. 20:00 w AXN.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum AX LION NS H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...

SAT Kurier - 3-4/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2023

12 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Plus

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

629 zł Więcej...