reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Wyborcza” i Radio Tok FM z gazetą dla Ukraińców

dodano: 2022-02-28 05:59
autor: Łukasz Knapik | źródło: Agora

„Gazeta Wyborcza” W związku z trwającym atakiem wojskowym Rosji na Ukrainę, zespół wciąż działającego w Ukrainie „Expressu” i redakcja polskiego dziennika „Gazeta Wyborcza”, wspierani przez portal gazeta.pl i Radio Tok FM (Agora), przygotowały specjalne wydanie gazety dla Ukraińców uciekających przed wojną. Znajdą w niej oni nie tylko reportaż z granicy polsko-ukraińskiej czy historie bohaterów walk, ale też najpotrzebniejsze informacje dotyczące możliwości uzyskania pomocy w Polsce. Na stronach internetowych wyborcza.pl, gazeta.pl, tokfm.pl wydawnictwo to dostępne jest w pliku pdf.

„Gazeta Wyborcza”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
20 tys. egz. gazety wydanej po ukraińsku będzie rozdawanych w poniedziałek, 28 lutego 2022 roku przy przejściach granicznych, a także na dworcach w miastach na wschodzie Polski i w Warszawie. Z pliku pdf z wydaniem można też skorzystać online - pobrać je na komputer lub urządzenia mobilne albo samodzielnie wydrukować.

Ukraińska gazeta „Express” i polska „Gazeta Wyborcza” przygotowały specjalne, 8-stronicowe wydanie, przeznaczone dla obywateli Ukrainy, którzy musieli ewakuować się do Polski. Gazeta ma podwójną winietę: z logotypami „Expressu” i „Wyborczej”, w całości powstała w języku ukraińskim.

- Specjalny numer, który właśnie trzymacie w rękach, my, dziennikarze ogólnoukraińskiej gazety „Express”, stworzyliśmy wspólnie z naszymi kolegami z „Gazety Wyborczej” w jeden dzień, otrzymując pomoc we wszystkim na pierwsze żądanie. Naszym celem jest udzielenie wsparcia informacyjnego dziesiątkom tysięcy naszych współobywateli, którzy zostali zmuszeni do opuszczenia swoich domów w poszukiwaniu schronienia przed wojną

- komentuje na łamach wydania Uliana Vitiuk, redaktor naczelna „Expressu”.

- Ludzie przynoszą dary, oferują noclegi, organizowane są punkty recepcyjne, pomocy medycznej i punkty informacyjne. „Gazeta Wyborcza” wraz z „Expressem” przygotowała dla was to specjalne wydanie, w którym znajdziecie użyteczne informacje, których teraz tak potrzebujecie - przekazuje Jarosław Kurski, pierwszy zastępca redaktora naczelnego „Gazety Wyborczej”. - „Wyborcza” jest gazetą polskiej wolności i polskiej demokracji. Chcemy się nimi z wami podzielić, chcemy byście u nas zaznali tego, co zbrodniczy Putin próbuje wam odebrać. Chcemy, byście czuli się u nas jak u siebie - dodaje.


Specjalne wydanie zawiera najnowsze informacje z Ukrainy - materiały napisane przez pracujących wciąż za wschodnią granicą dziennikarzy „Expressu”. Są wśród nich m.in. reportaż z granicy polsko-ukraińskiej, historia Witalija Skakuna, który wysadził się wraz z mostem, by zatrzymać natarcie Rosjan, a także historia pary, która tuż po ślubie dołączyła do obrony Kijowa. Czytelnicy dowiedzą się też o kolejkach do punktów rekrutacji do armii oraz do oddawania krwi.

Ważną częścią wydania będą kluczowe, praktyczne informacje dla przyjeżdżających do Polski Ukraińców, napisane przez dziennikarzy „Wyborczej”, a także Gazeta.pl oraz Tok FM. Dotyczą one m.in. możliwości uzyskania statusu uchodźcy oraz innych prawnych kwestii.  

20 tys. egz. pierwszego wydania gazety zostanie rozdzielonych do punktów, do których przybywają uchodźcy z Ukrainy. Część nakładu przez Rzeszów i Lublin trafi na przejścia graniczne, m.in. w Medyce i Hrebennem, część z kolei będzie rozdawana na dworcach i w innych miejscach przyjazdu Ukraińców, m.in. w Przemyślu i Warszawie.

Redakcje nie wykluczają dodruków i aktualizacji gazety w kolejnych dniach.

Dodatkowo wydanie specjalne zostanie dołączone we wtorek, 1 marca br. do ogólnopolskiego wydania „Wyborczej” i będzie dostępne dla wszystkich czytelników dziennika.

Drukiem specjalnego wydania zajęła się warszawska drukarnia Agory.

Z pliku pdf z wydaniem specjalnym można też skorzystać online - pobrać gazetę na komputer lub urządzenie mobilne albo samodzielnie wydrukować. Plik jest dostępny na stronach wyborcza.pl, gazeta.pl i tokfm.pl.

Wydanie specjalnej gazety dla osób uciekających na teren Polski to jedno z wielu działań mediów i marek Grupy Agora na rzecz Ukrainy i jej mieszkańców, podejmowanych w ostatnich dniach (więcej tutaj).
 
Okładka gazety przygotowanej wspólnie przez takie media jak Radio Tok FM, Gazeta.pl, „Gazeta Wyborcza” i „Express” - numer 1/2022, foto: Agora
Okładka gazety przygotowanej wspólnie przez takie media jak Radio Tok FM, Gazeta.pl, „Gazeta Wyborcza” i „Express” - numer 1/2022, foto: Agora


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Płyty - kino - gadżety


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

539 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 GIP Box Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki GIP dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle Q + TelevioTV 3m-ce

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

289 zł Więcej...