reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Kanał UA:Perszyj na żywo w TVP GO, TVP VOD i TVP Stream

dodano: 2022-02-28 15:28 | aktualizacja: 2022-02-28 17:53
autor: Anita Kaźmierska | źródło: TVP/satkurier.pl

UA:Perszyj na żywo Telewizja Polska we współpracy z ukraińskim nadawcą publicznym Suspilne (alternatywnie UA:PBC) podjęła decyzję o udostępnieniu w ramach swoich usług programu pierwszego ukraińskiej telewizji publicznej - UA:Perszyj. Jak informuje, uczyniła to „z myślą o obywatelach Ukrainy, którzy w obliczu działań wojennych znaleźli schronienie w Polsce, oraz wszystkich ukraińskojęzycznych mieszkańcach Polski”.

UA:Perszyj Chwała Ukrainie


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
UA:Perszyj jest już dostępny za pośrednictwem aplikacji TVP GO (na urządzenia mobilne i w HbbTV), TVP VOD (na urządzenia mobilne i smart TV) oraz na portalu internetowym TVP Stream.
 

Telewizja Polska przełamuje szerzącą się rosyjską dezinformację. Obecnie po rozpoczęciu agresji Rosji na Ukrainę, Telewizyjna Agencja Informacyjna przeszła w tryb pracy całodobowej, dostarczając sprawdzone informacje z centrum działań wojennych. Jesteśmy również świadomi liczby napływających uchodźców, dlatego postanowiliśmy udostępnić na swoich kanałach program pierwszy ukraińskiej telewizji publicznej, UA1.

Dzięki temu wszyscy obywatele Ukrainy, którzy znajdą schronienie w naszym kraju, będą posiadali dostęp do kanału telewizyjnego nadawanego w ich ojczystym języku. Takie działanie w znaczny sposób zwiększy wśród nich poczucie bezpieczeństwa. Telewizja Polska działa jak zawsze z pełną determinacją i skutecznością

- powiedział Jacek Kurski, prezes zarządu Telewizji Polskiej.

Jak czytamy w komunikacie TVP, decyzja „wynika z potrzeby natychmiastowego i skutecznego wsparcia ukraińskich uchodźców w obliczu nagłej i bezprecedensowej konieczności ewakuacji z terenów Ukrainy i utraty dostępu do informacji z ojczystej telewizji”.
 

Myślimy teraz o obywatelach Ukrainy, którzy szukają schronienia w Polsce oraz o mieszkającej w Polsce od lat ukraińskiej diasporze. Chcemy być z nimi. Naturalnym partnerem są tu dla nas ukraińskie media publiczne

- powiedział Mateusz Matyszkowicz, członek zarządu TVP.

Dostęp do treści ukraińskiego nadawcy na antenach Telewizji Polskiej ma przyczynić się do lepszego informowania obywateli Ukrainy o wydarzeniach w ich ojczyźnie i jest krokiem w kierunku poprawy sytuacji ukraińskojęzycznej społeczności zamieszkującej Polskę.
 

- Telewizja Polska dokłada wszelkich starań, aby wspierać ukraińskich obywateli i ułatwić im integrację, komunikację oraz wzmocnić poczucie bezpieczeństwa w naszym kraju. TVP będzie rozwijać współpracę z ukraińskim partnerem, solidarnie wspierać UA:PBC w obliczu inwazji rosyjskiej i pomagać kolegom z ukraińskiej telewizji publicznej, reagując na bieżąco na wymagania sytuacji - czytamy w komunikacie TVP.

Dodajmy, że pod koniec stycznia 2022 roku Telewizja Polska zawarła z ukraińskim nadawcą publicznym UA:PBC ramowe porozumienie o współpracy. Zakłada ono współpracę obu nadawców na wielu płaszczyznach, w tym wymianę handlową, wymianę informacji oraz współpracę technologiczną.

Transmisja na żywo kanału prowadzona jest także na YouTubie. Natomiast drogą satelitarną niekodowany (FTA) sygnał UA:Perszyj można odebrać z satelity Amos 3 (4°W) na tp. 7 (11,175 GHz, pol. H, SR: 30000, FEC: 3/4; SVB-S/QPSK). Z tej samej pojemności dostępna jest również stacja UA:Krym.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Ferguson Ariva 9000 4K CI+ HDR Dolby Vision

Ariva 9000 4K CI+ to uniwersalny odbiornik typu Combo z...

469 zł Więcej...

SAT Kurier - 8-10/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 8-10/2023

12 zł Więcej...

SAT Kurier - 5-6/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-6/2022

12 zł Więcej...