reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Polscy operatorzy włączają TVP World

dodano: 2022-02-28 17:59 | aktualizacja: 2022-02-28 19:50
autor: Janina Klepacka | źródło: TVP

TVP World Telewizja Polska podała, że po ogłoszeniu decyzji Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o wykreśleniu z rejestru sieci kablowych i platform satelitarnych rosyjskich kanałów telewizyjnych, w tym RT (Russia Today), operatorzy decydują się zastąpić rosyjski kanał propagandowy RT kanałem TVP World. Operatorzy na całym świecie decydują się na wyłączanie rosyjskich kanałów. Dzieje się tak od Litwy po Kanadę.

TVP World


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Kanał TVP World jest już teraz dostępny dla wszystkich abonentów sieci UPC na pozycji 806 (dekodery Horizon i UPC TV 4K BOX) i 808 (dekoder Mediabox) oraz Orange IPTV na pozycji 783.

Już około 20 operatorów zdecydowało się włączyć TVP World i stale dołączają do tego grona kolejni.
Telewizja Polska poinformowała między innymi o operatorach: Chopin, Evio, Dolsat, JMDI oraz Supermedia. Kablówek i innych operatorów zapewne kolejni będą przybywać.

Polskie platformy satelitarne na razie nie zdecydowały się o dołączenie kanału TVP World (prawdopodobnie chodzi o pojemność na transponderach, bo ta nie jest z gumy).

TVP World to najnowszy kanał Telewizji Polskiej nadawany w języku angielskim.
Został uruchomiony w listopadzie 2021 roku. Jego zadaniem jest zwalczanie dezinformacji oraz fake newsów, co jest szczególnie ważne w czasie wojny informacyjnej prowadzonej przez Federację Rosyjską. Misją kanału jest także edukacja i popularyzacja tematyki wschodnioeuropejskiej – od newsów, przez historię, technologię, kulturę i biznes.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TVP


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

539 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

849 zł Więcej...