reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

DVB dodaje VVC do swojej głównej specyfikacji

dodano: 2022-02-28 15:00
autor: Anita Kaźmierska | źródło: DVB/satkurier.pl

DVB-AVC VVC DVB Project dodał do swojej podstawowej specyfikacji standard kompresji Versatile Video Coding (VVC). DVB jest zatem pierwszym tego rodzaju organem normalizacyjnym, który dołącza ten standard kompresji wideo nowej generacji do zestawu narzędzi do dostarczania multimediów.

satkurier.pl
VVC


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Nowe standardy kompresji wideo są ważnymi elementami w transmisji wideo, w tym 4K i 8K. Dodanie VVC, wraz z kolejnymi standardami w przyszłości, stanowi potwierdzenie, że ​​DVB nieprzerwanie dostarcza wszechstronny i elastyczny zestaw narzędzi do świadczenia usług telewizyjnych nowej generacji zarówno w tradycyjny sposób (broadcast), jak i drogą internetową (broadband).

Nowa wersja specyfikacji DVB-AVC została zatwierdzona przez DVB Steering Board i jest już dostępna jako DVB BlueBook A001r19.

Prace techniczne mające na celu dodanie standardów kompresji wideo nowej generacji do specyfikacji DVB zostały podjęte przez grupę TM-AVC w imponującym tempie - wymagania komercyjne zostały sfinalizowane nieco ponad 8 miesięcy temu. Po zakończeniu dodawania VVC zgodnie z harmonogramem, grupa kontynuuje intensywne prace, z AVS3 jako głównym celem oraz AV1 w kolejce do oceny.

Zmieniona specyfikacja DVB-AVC obejmuje cztery punkty zgodności dla VVC, przy czym minimalnym wymogiem jest odbiornik bazowy zdolny do obsługi rozdzielczości do 4K (3840 x 2160) z HDR. Trzy dodatkowe punkty zgodności obejmują obsługę wysokich częstotliwości odświeżania (HFR) i rozdzielczości do 8K (7680 x 4320).

Więcej na temat VVC można przeczytać pod tym linkiem.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Technologia


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik FindSAT VF-6800 PRO Combo (WS-6944P) DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

419 zł Więcej...

SAT Kurier - 1-2/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 1-2/2023

12 zł Więcej...

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

130 zł Więcej...