reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

DVB dodaje VVC do swojej głównej specyfikacji

dodano: 2022-02-28 15:00
autor: Anita Kaźmierska | źródło: DVB/satkurier.pl

DVB-AVC VVC DVB Project dodał do swojej podstawowej specyfikacji standard kompresji Versatile Video Coding (VVC). DVB jest zatem pierwszym tego rodzaju organem normalizacyjnym, który dołącza ten standard kompresji wideo nowej generacji do zestawu narzędzi do dostarczania multimediów.

satkurier.pl
VVC


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Nowe standardy kompresji wideo są ważnymi elementami w transmisji wideo, w tym 4K i 8K. Dodanie VVC, wraz z kolejnymi standardami w przyszłości, stanowi potwierdzenie, że ​​DVB nieprzerwanie dostarcza wszechstronny i elastyczny zestaw narzędzi do świadczenia usług telewizyjnych nowej generacji zarówno w tradycyjny sposób (broadcast), jak i drogą internetową (broadband).

Nowa wersja specyfikacji DVB-AVC została zatwierdzona przez DVB Steering Board i jest już dostępna jako DVB BlueBook A001r19.

Prace techniczne mające na celu dodanie standardów kompresji wideo nowej generacji do specyfikacji DVB zostały podjęte przez grupę TM-AVC w imponującym tempie - wymagania komercyjne zostały sfinalizowane nieco ponad 8 miesięcy temu. Po zakończeniu dodawania VVC zgodnie z harmonogramem, grupa kontynuuje intensywne prace, z AVS3 jako głównym celem oraz AV1 w kolejce do oceny.

Zmieniona specyfikacja DVB-AVC obejmuje cztery punkty zgodności dla VVC, przy czym minimalnym wymogiem jest odbiornik bazowy zdolny do obsługi rozdzielczości do 4K (3840 x 2160) z HDR. Trzy dodatkowe punkty zgodności obejmują obsługę wysokich częstotliwości odświeżania (HFR) i rozdzielczości do 8K (7680 x 4320).

Więcej na temat VVC można przeczytać pod tym linkiem.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Technologia


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC

Najnowszy hybrydowy (naziemno- kablowy) odbiornik DVB-T/T2/C (bez LAN) z MPEG-4/H.264...

119 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 279 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

139 zł Więcej...