reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

ZE PAK o wsparciu energetycznym dla Ukrainy

dodano: 2022-03-02 19:02 | aktualizacja: 2022-03-02 19:58
autor: Łukasz Knapik | źródło: Grupa Polsat Plus

ZE PAK ZEPAK W związku z trwającym atakiem wojskowym Rosji na Ukrainę, ZE PAK (Zespół Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin, z grupy kapitałowej Zygmunta Solorza) gotowy jest do wsparcia Ukrainy w połączeniu energetycznym z Europą. Firma w poniedziałek, 28 lutego br. złożyła w tej sprawie wniosek do Polskich Sieci Elektroenergetycznych (PSE).

ZE PAK ZEPAK


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Zgodnie z informacjami medialnymi i publicznymi wypowiedziami Hermana Hałuszczenki, ukraińskiego ministra energetyki, Ukraina zwróciła się do krajów europejskich z wnioskiem o pilne zsynchronizowanie jej systemu energetycznego z siecią operatorów Unii Europejskiej. Potrzebne są do tego połączenia Ukrainy z krajami Unii Europejskiej.

Jak czytamy w komunikacie, Polska może to zrobić m.in. poprzez istniejącą, ale niedziałającą obecnie linię 750 kV. ZE PAK - należący do Zygmunta Solorza - jest gotowy do podjęcia się w trybie natychmiastowym modernizacji i uruchomienia linii energetycznej 750 kV łączącej Polskę z Ukrainą na odcinku polskim oraz przesyłu energii do Ukrainy.

ZE PAK w poniedziałek, 28 lutego br. złożył w tej sprawie wniosek do Polskich Sieci Elektroenergetycznych (więcej tutaj).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier abonament za 2022 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2022 r. z wysyłką...

109 zł Więcej...

Google TV Next 4K Stick HDMI

Google TV Next 4K Stick HDMI to ciekawy i wydajny...

349 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 2,5m

Najnowszy kabel HDMI o długości 2,5m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...