reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

ZE PAK o wsparciu energetycznym dla Ukrainy

dodano: 2022-03-02 19:02 | aktualizacja: 2022-03-02 19:58
autor: Łukasz Knapik | źródło: Grupa Polsat Plus

ZE PAK ZEPAK W związku z trwającym atakiem wojskowym Rosji na Ukrainę, ZE PAK (Zespół Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin, z grupy kapitałowej Zygmunta Solorza) gotowy jest do wsparcia Ukrainy w połączeniu energetycznym z Europą. Firma w poniedziałek, 28 lutego br. złożyła w tej sprawie wniosek do Polskich Sieci Elektroenergetycznych (PSE).

ZE PAK ZEPAK


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Zgodnie z informacjami medialnymi i publicznymi wypowiedziami Hermana Hałuszczenki, ukraińskiego ministra energetyki, Ukraina zwróciła się do krajów europejskich z wnioskiem o pilne zsynchronizowanie jej systemu energetycznego z siecią operatorów Unii Europejskiej. Potrzebne są do tego połączenia Ukrainy z krajami Unii Europejskiej.

Jak czytamy w komunikacie, Polska może to zrobić m.in. poprzez istniejącą, ale niedziałającą obecnie linię 750 kV. ZE PAK - należący do Zygmunta Solorza - jest gotowy do podjęcia się w trybie natychmiastowym modernizacji i uruchomienia linii energetycznej 750 kV łączącej Polskę z Ukrainą na odcinku polskim oraz przesyłu energii do Ukrainy.

ZE PAK w poniedziałek, 28 lutego br. złożył w tej sprawie wniosek do Polskich Sieci Elektroenergetycznych (więcej tutaj).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

829 zł Więcej...

Antena TELE System PF85 grafit

Włoska, stalowa antena podświetlana PF85 znanej firmy TELE System, z...

159 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

369 zł Więcej...