reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Grobowce Egiptu” w kanale Polsat Viasat History

dodano: 2022-03-03 07:33
autor: Łukasz Knapik | źródło: Viasat World

Polsat Viasat History HD W poniedziałek, 7 marca br. o godz. 20:00 w kanale Polsat Viasat History, w ramach pasma „Starożytny Egipt”, wyemitowane zostaną premierowo odcinki 1. i 2. francuskiego programu „Grobowce Egiptu” („Tombs of Egypt: The Ultimate Mission”). Egipskie budowle pełne są tajemnic, a nie wszystkie ukryte w ziemi pozostałości dawnej kultury zostały odkryte. Jeden z egiptologów, doktor Zahi Hawass, jak zawsze szuka nowych znalezisk i informacji o starożytnym Egipcie. Wyrusza na trzymiesięczne prace wykopaliskowe, by badać niewyjaśnione dotąd tajemnice nekropolii w Sakkarze.

Polsat Viasat History


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Dwuczęściowy dokument „Grobowce Egiptu”, którego premiera odbędzie się w poniedziałek, 7 marca br. o godzinie 20:00 w kanale Polsat Viasat History, ujawnia zdumiewające odkrycie dokonane przez doktora Hawassa. Jest nim nienaruszony kompleks grobowy zakopany głęboko pod piaskiem pustyni u podnóża piramidy króla Teti. Miejsce to wypełnione jest skarbami i wyjątkowymi artefaktami z ogromnym potencjałem dla egiptologów.

Dzięki nowoczesnej technologii, grafice CGI, mapom oraz zdjęciom rentgenowskim, widzowie mają okazję śledzić działania archeologów przy dokonywaniu odkrycia, otwieraniu sarkofagu i badaniu tajemnic nekropolii oraz pochówków sprzed trzech tysięcy lat. Dokument uzupełniają autentyczne zdjęcia z wykopalisk oraz wywiady z ekspertami.

W pierwszym odcinku Zahi Hawass, wraz z zespołem egiptologów, rozpoczynają swoją misję w Sakkarze. Po wykopaniu ponad 40 szybów, w końcu odkrywają coś wyjątkowego - dziesiątki sarkofagów pochodzących z okresu Nowego Państwa i Epoki Późnej. W środku czeka ich jeszcze więcej niespodzianek, gdyż pochówki kryją wiele sekretów.

W drugim odcinku widzowie dołączają do archeologów w trzecim miesiącu wykopalisk, podczas których zespół odkrył dziesiątki sarkofagów. Doktor Hawass znajduje kamienny sarkofag, który najprawdopodobniej należał do wezyra żyjącego w okresie Nowego Państwa. Jednak w środku znajduje się mumia tajemniczej królowej. Czy te wykopaliska mogą okazać się najważniejszym znaleziskiem egiptologa?

Archeolog doktor Zahi Hawass to egiptolog, wieloletni sekretarz generalny Najwyższej Rady Starożytności przy egipskim Ministerstwie Kultury oraz minister do spraw starożytności, a także dyrektor wykopalisk w Gizie, Sakkarze, oazie Bahariya i Dolinie Królów. Doktor Hawass jest autorem licznych artykułów naukowych oraz książek. Znany ze swej charyzmy, od ponad 30 lat działa na rzecz ochrony cennego dziedzictwa Egiptu. Dokonał wielu znaczących odkryć, w tym grobowców budowniczych piramid w Gizie i Dolinie Złotych Mumii w oazie Bahariya.

Premiera dwuczęściowego dokumentu „Grobowce Egiptu” odbędzie się w poniedziałek, 7 marca br. o godzinie 20:00 w kanale Polsat Viasat History. Emisja drugiego odcinka odbędzie się bezpośrednio po premierze pierwszej części - o godzinie 21:05 (więcej tutaj).

„Grobowce Egiptu” - emisja w poniedziałek, 7 marca 2022 roku o godz. 20:00 w kanale Polsat Viasat History.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

389 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

849 zł Więcej...

SAT Kurier - 9-10/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 9-10/2022

12 zł Więcej...