reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Dokumenty o współczesnej Rosji w Canal+ online

dodano: 2022-03-03 11:12 | aktualizacja: 2022-03-04 14:30
autor: Jerzy Kruczek | źródło: CANAL+/satkurier.pl

Solidarni z Ukrainą CANAL+ W marcu CANAL+ online poleca do obejrzenia trzy dokumenty portretujące współczesne rosyjskie społeczeństwo pod rządami Putina: „Rosja kontra Rosja”, „Nawalny - wróg Putina numer 1” oraz „Hakerzy, nowi najemny Putina”. Pierwszą z wymienionych produkcji będzie można obejrzeć także w CANAL+ Dokument (4 marca, 20:00). Zaraz po niej, o 21:00 dokument o Aleksieju Nawalnym. Dodatkowo warto obejrzeć produkcję „Upadek Związku Radzieckiego” (od 19:00, przed „Rosja kontra Rosja”; także w CANAL+ online). Na deser niemiecka seria „Rosja z lotu ptaka” z 2018 roku.

Kadr z dokumentu „Rosja kontra Rosja”
Rosja kontra Rosja


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Rosja kontra Rosja
Dokument, Francja, Łotwa, 2021

Najnowszy francuski dokument, który próbuje opisać sytuację i poglądy współczesnego rosyjskiego społeczeństwa. Życie pod dyktaturą Władimira Putina podzieliło Rosjan. Ci starsi przywykli do życia w totalitaryzmie, nie znają innego świata i koniunkturalnie popierają swojego przywódcę. Młodsi, mniej lub bardziej zafascynowani zachodnimi demokracjami i życiem w innym świecie, próbują się w mniej lub bardziej zorganizowany sposób buntować, ale nieraz kończy się to dla nich tragicznie. Często powstrzymuje ich nie tylko totalitarna propaganda, ale też świadomość losów tych, którzy próbowali sprzeciwiać się Putinowi. Jak chociażby Aleksieja Nawalnego, który ledwo przeżył próbę otrucia, a po powrocie do kraju został zatrzymany i do dziś pozostaje uwięziony w kolonii karnej.

Francuski dokumentalista Stephane Bentura spędził blisko rok towarzysząc Rosjanom z różnych stron ideologicznej wojny, próbując zrozumieć ich racje i nagrywając ich przemyślenia. Efektem jest godzinny film pokazujący kraj pełen podziałów.

Nawalny - wróg Putina numer 1
Dokument, Wielka Brytania, 2021

Trucizna w majtkach - to bez wątpienia dość komiczny sposób na pozbycie się politycznego oponenta. I właśnie tak agenci FSB próbowali uśmiercić Aleksieja Nawalnego, zagorzałego krytyka Władimira Putina. Historię zamachu opowiada nasycony czarnym humorem dokument, którego reżyserem jest nagrodzony Oscarem Jon Blair.

Hakerzy, nowi najemnicy Putina
Dokument, Francja, 2019

Wyścig zbrojeń wkroczył na nowy poziom. Dezinformacja stała się groźną bronią, podobnie jak komputerowe wirusy i kradzieże danych. Rosyjscy hakerzy posługują się nią po mistrzowsku. Nie bez powodu oskarżani są o ingerencję w przebieg wyborów prezydenckich w USA i destabilizowanie sytuacji w Europie. Kim są ci niewidoczni ludzie? Jakie są ich motywy? Autorzy filmu szukają odpowiedzi na te pytania.

Upadek Związku Radzieckiego
Dokument, Francja, 2021

W 1991 roku sowieckie imperium legło w gruzach. Twórcy dokumentu starają się odtworzyć mechanizmy, które doprowadziły do upadku ZSRR i ukształtowania się nowego tworu państwowego. Głos zabierają m.in. świadkowie tamtych wydarzeń; wydarzeń czasu chaosu i strachu.

Rosja z lotu ptaka
Serial dokumentalny, Niemcy, 2018

Rosja to największe państwo na świecie - dwukrotnie przewyższa powierzchnią Stany Zjednoczone, a pięćdziesięciokrotnie największy kraj Unii Europejskiej, Niemcy. Rosja obejmuje aż 11 stref czasowych, a odległość w linii prostej od granicy zachodniej do wschodniej wynosi 7 tys. kilometrów - pod warunkiem, że wybierze się skrót przez Biegun Północny.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

99 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 2,5m

Najnowszy kabel HDMI o długości 2,5m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC

Najnowszy hybrydowy (naziemno- kablowy) odbiornik DVB-T/T2/C (bez LAN) z MPEG-4/H.264...

119 zł Więcej...