reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

RT z rosyjskich satelitów w Europie

dodano: 2022-03-04 20:20 | aktualizacja: 2022-03-05 12:23
autor: PP | źródło: satkurier.pl

RT Russia kONkret fake news fałsz rosyjski kanał RT 360px Długo nie trzeba było czekać na wznowienie transmisji satelitarnej mediów wspieranych przez Kreml. Pakiet kanałów Russia Today (RT) pojawił się na mniej popularnym rosyjskim satelicie telekomunikacyjnym Express-AM8 (14°W) i jest oferowany bezpłatnie bez szyfrowania (FTA). Przy okazji uruchomiono przekaz międzynarodowej wersji Pierwyj kanał Europa.

https://rus.uudis.net/media/501521.jpg
RT (dawniej Russia Today)


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Przypomnijmy, że od 2 marca br. najwięksi operatorzy satelitarni w Europie, zwłaszcza Eutelsat i SES, zaczęli zawieszać dystrybucję RT English, RT Arabic, RT Espanol i RT France w krajach Unii Europejskiej. RT odgrywa istotną rolę we wspieraniu rosyjskiej agresji na Ukrainie i jest bezpośrednim zagrożeniem dla porządku publicznego i bezpieczeństwa UE - podała w swojej decyzji Komisja Europejska.

Pozycje orbitalne 14°W czy 53°E nie są aż tak popularne w UE, a dostęp do nich najczęściej mają satelitarni DX-erzy, którzy dysponują zestawami obrotowymi.

Zasięg rosyjskich satelitów jest bardzo słabiutki i nikt tego, poza samymi Rosjanami, nie będzie oglądał.

Pakiet RT z kanałami RT English, RT France, RT Espanol i RT Deutsch można odbierać z satelity Express-AM8 (14°W) na częstotliwości 11,634 GHz, pol. V). Są to transmisje marnej jakości - tylko w SD.

RT Arabic ruszył jako przekaz SCPC na częstotliwości 11,121 GHz, pol. H. Również jest to transmisja SD.

3 marca br. włączono Pierwyj kanał Europa na 11,628 GHz, pol. V. Dostępne są dwie transmisje SD - jedna w MPEG-4, druga w MPEG-2.

Ponadto RT English HD i RT Arabic HD zaczęły korzystać z satelity Express-AM6 (53°E). Kanały pojawiły się na bardzo silnym w Polsce tp. A4 (12,594 GHz, pol. V).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii DX - przekazy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle Q + TelevioTV 3m-ce

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

269 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

99 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami TVP 4K, Museum...

175 zł Więcej...