reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

KRRiT: Białoruś 24 i Pierwyj kanał zakazane

dodano: 2022-03-04 21:38 | aktualizacja: 2022-03-04 22:37
autor: HP | źródło: KRRiT

Pierwyj kanal Bialorus 24 belarus logo 360px 4 marca 2022 r. KRRiT podjęła uchwałę o wykreśleniu następujących rosyjskich i białoruskich programów z „Rejestru programów telewizyjnych rozpowszechnianych wyłącznie w systemie teleinformatycznym i programów rozprowadzanych”: Białoruś 24 (znany też jako: TV Białoruś) oraz Pierwyj kanał (znany też jako: Channel 1 Russia, ORT1).

KRRiT Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
KRRiT poprawia się
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji potwierdziła, że te programy zostają wykreślone z rejestru z uwagi na zamieszczane treści zagrażające bezpieczeństwu i obronności państwa. Przypomnijmy, że wcześniej KRRiT nakazała wykreślenie 5 rosyjskich kanałów - pisaliśmy o tym tu. Wtedy na liście brakło stacji Pierwyj kanał, choć, np. Polsat Box w końcu sam usunął go ze swojej listy w dekoderach platformy.

KRRiT podjęła Uchwałę na podstawie art. 9 ust. 1, art. 45 ust. 3 pkt 1a i ust. 4 ustawy z dnia 29 grudnia 1992 r. o rtv, upoważniając Przewodniczącego do nadania decyzjom podjętym w oparciu o niniejszą uchwałę rygoru natychmiastowej wykonalności.

Spóźnione działania UE
Co z tego, skoro wiele rosyjskich kanałów zakazanych teraz w Polsce i w UE zostało udostępnionych na rosyjskich satelitach - piszemy o tym tu. Ich jakość jest marna (SD), a zasięg w Europie jest słaby, ale przypomnijmy, że Rosjanie od lat zalewali swoją propagandą europejskie satelity, zwykle nadając FTA. Przez całe lata nikt na to nie zwracał uwagi, bo liczyła się tylko kasa. I co z tego skoro nic się nie zmieniło, a rosyjskie stacje z dwóch wielkich platform DTH (NTV Plus i Trikolor TV) nadawane są z europejskich satelitów.

Tu jakoś nikt w UE nie umie powziąć mądrej decyzji o natychmiastowym wyłączeniu wszystkiego co rosyjskie z satelitów „wolnego świata", aby widzowie w tym kraju odczuli, że coś tu jest nie tak. I nie pomagają informacje o zakłócaniu satelitów (internetowy KA-SAT na 9°E dla amerykańskiej firmy ViaSat) i kanałów ukraińskich przez Rosjan.
 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

299 zł Więcej...

SAT Kurier - 5-6/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-6/2022

12 zł Więcej...