reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

KRRiT: Białoruś 24 i Pierwyj kanał zakazane

dodano: 2022-03-04 21:38 | aktualizacja: 2022-03-04 22:37
autor: HP | źródło: KRRiT

Pierwyj kanal Bialorus 24 belarus logo 360px 4 marca 2022 r. KRRiT podjęła uchwałę o wykreśleniu następujących rosyjskich i białoruskich programów z „Rejestru programów telewizyjnych rozpowszechnianych wyłącznie w systemie teleinformatycznym i programów rozprowadzanych”: Białoruś 24 (znany też jako: TV Białoruś) oraz Pierwyj kanał (znany też jako: Channel 1 Russia, ORT1).

KRRiT Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
KRRiT poprawia się
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji potwierdziła, że te programy zostają wykreślone z rejestru z uwagi na zamieszczane treści zagrażające bezpieczeństwu i obronności państwa. Przypomnijmy, że wcześniej KRRiT nakazała wykreślenie 5 rosyjskich kanałów - pisaliśmy o tym tu. Wtedy na liście brakło stacji Pierwyj kanał, choć, np. Polsat Box w końcu sam usunął go ze swojej listy w dekoderach platformy.

KRRiT podjęła Uchwałę na podstawie art. 9 ust. 1, art. 45 ust. 3 pkt 1a i ust. 4 ustawy z dnia 29 grudnia 1992 r. o rtv, upoważniając Przewodniczącego do nadania decyzjom podjętym w oparciu o niniejszą uchwałę rygoru natychmiastowej wykonalności.

Spóźnione działania UE
Co z tego, skoro wiele rosyjskich kanałów zakazanych teraz w Polsce i w UE zostało udostępnionych na rosyjskich satelitach - piszemy o tym tu. Ich jakość jest marna (SD), a zasięg w Europie jest słaby, ale przypomnijmy, że Rosjanie od lat zalewali swoją propagandą europejskie satelity, zwykle nadając FTA. Przez całe lata nikt na to nie zwracał uwagi, bo liczyła się tylko kasa. I co z tego skoro nic się nie zmieniło, a rosyjskie stacje z dwóch wielkich platform DTH (NTV Plus i Trikolor TV) nadawane są z europejskich satelitów.

Tu jakoś nikt w UE nie umie powziąć mądrej decyzji o natychmiastowym wyłączeniu wszystkiego co rosyjskie z satelitów „wolnego świata", aby widzowie w tym kraju odczuli, że coś tu jest nie tak. I nie pomagają informacje o zakłócaniu satelitów (internetowy KA-SAT na 9°E dla amerykańskiej firmy ViaSat) i kanałów ukraińskich przez Rosjan.
 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Nagrywarka 4K UHD HyperCap II Duo

Nagrywarka (grabber) i streamer sygnału HDMI w wysokiej jakości, bezpośrednio...

1 790 zł Więcej...

Antena sat kempingowa 60 cm z przyssawką

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę.

179 zł Więcej...

Odbiornik EDISION OS NINO+ DVB-S2 HEVC

Odbiornik EDISION OS NINO+ DVB-S2 HEVC - tani tuner na...

369 zł Więcej...