reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Panna Marple” w kanale TVP HD

dodano: 2022-03-05 07:52
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVP/satkurier.pl

Epic Drama „Panna Marple” W sobotę, 5 marca br. o godz. 21:50 w kanale TVP HD wyemitowany zostanie premierowo 1. odcinek 1. sezonu amerykańsko-brytyjskiego serialu kryminalnego „Panna Marple” („Agatha Christie's Marple”/„Miss Marple”), zatytułowany „Noc w bibliotece”. To opowieść o błyskotliwej starszej pani Jane Marple, z zamiłowania ogrodniczki i dociekliwej detektyw. Serial powstał na podstawie słynnych powieści Agathy Christie, a w rolę głównej bohaterki wcieliła się Geraldine McEwan. Dodajmy, że serial ten mogą obecnie oglądać widzowie stacji Epic Drama.

Epic Drama „Panna Marple”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Geraldine McEwan znana jest z takich filmów jak „Henryk V” w reżyserii Kennetha Branagha, „Robin Hood: Książę Złodziei” oraz „Vanity Fair: Targowisko Próżności”. W serialu „Panna Marple” gra rolę niepozornej, ale bystrej staruszki, która jest w stanie rozwiązać nawet najtrudniejsze kryminalne zagadki. Stosuje dedukcję, ma wyobraźnię i praktyczną znajomość psychologii. Dzięki temu umiejętnie łączy wydarzenia z podejrzanymi, wprawiając przy tym w zakłopotanie stróżów porządku. Jej motto brzmi: „Młodzi myślą, że starsi są głupi, ale starzy wiedzą, że to młodzi są głupi”.

W pierwszym odcinku pod tytułem „Noc w bibliotece” Panna Marple rusza z pomocą swojej przyjaciółce Dolly Bantry (w tej roli Joanna Lumley), która znajduje zwłoki młodej kobiety. Podejrzanym o morderstwo i zdradę żony zostaje pan domu, pułkownik Bantry (James Fox). Panna Marple udaje się w podróż, która ma oczyścić dobre imię męża jej przyjaciółki. Wkrótce zostaje odkryta tożsamość ofiary, a śledztwo nabiera tempa, kiedy okazuje się, że morderstwo jest powiązane z wielką fortuną (więcej tutaj).
 
Geraldine McEwan oraz lokomotywa 7821 Ditcheat Manor, foto: TVP
Geraldine McEwan oraz lokomotywa 7821 Ditcheat Manor, foto: TVP


„Panna Marple” - sezon 1., emisja w soboty (od 5 marca 2022 roku) około godz. 21:50 w TVP HD. Serial ten mogą obecnie oglądać widzowie kanału Epic Drama.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2 GIP Box Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki GIP dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

509 zł Więcej...

SAT Kurier abonament za 2022 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2022 r. z wysyłką...

109 zł Więcej...