Liga Mistrzów: Real Madryt - PSG w TVP1 i PSP1

dodano: 2022-03-06 15:41 | aktualizacja: 2022-03-09 11:21
autor: Janusz Sulisz | źródło: TVP/satkurier.pl

Liga Mistrzów Champions League Polsat Sport Premium TVP 1 360px Po tygodniu przerwy wraca Liga Mistrzów UEFA. We wtorek i w środę zapraszamy na 4 rewanżowe spotkania 1/8 finału UEFA Champions League. Jak zwykle w środę transmisja LM w TVP. Transmisja meczu Real Madryt – Paris Saint-Germain w Polsacie Sport Premium 1 i TVP1. Pozostałe 3 spotkania w kanałach Polsat Sport Premium 1 i 2.

UEFA
Liga Mistrzów UEFA Champions League

Po tygodniu przerwy wracają najważniejsze klubowe rozgrywki piłkarskie - Liga Mistrzów.
Przez ten czas świat zmienił się całkowicie. Dzień po zakończeniu pierwszych meczów 1/8 finału doszło do inwazji Rosji na Ukrainę. Wpłynęło to także na Champions League i UEFA. Została podjęta decyzja o odebraniu Sankt Petersburgowi finału tegorocznej edycji. Wymienianych było kilka stadionów, na którym mógł zostać rozegrany mecz. Ostatecznie finał LM został przeniesiony na Stade de France do Paryża.

Bayern (Lewandowski) vs Salzburg
Według wielu znawców, drużyna z Monachium miała rozstrzygnąć losy tego dwumeczu w 1/8 finału Champions League już na boisku mistrza Austrii. W spotkaniu w Salzburgu to jednak miejscowi były lepszą drużyną, a Bawarczyków przed porażką uratował gol zdobyty w 90. minucie gry. Rewanż nie będzie dla Bayernu formalnością, ale na pewno są faworytami. Przełamać musi się Robert Lewandowski, który ostatnio w Bundeslidze nie zachwyca.

Real vs Paris Saint-Germain
Piłkarze Mauricio Pochettino w Ligue 1 nie zachwycają, ale i tak mają już sporą przewagę nad rywalami. I to mimo sobotniej porażki 0:1 z Nice. Dlatego mogą skupić się na najważniejszym celu - historycznym sukcesie w Lidze Mistrzów. Na ich drodze jednak stoi na początek Real Madryt. Także zawodnicy Carlo Ancelottiego zmierzą ku odzyskaniu mistrzostwa Hiszpanii. Po wygranej z Realem Sociedad 4:1 nad drugą Sevillą mają już 8 punktów przewagi.

Do pierwszego spotkania w 1/8 finału doszło 15 lutego w stolicy Francji. I hiszpański zespół tylko Thibaut Courtois zawdzięcza, że do rewanżu przystępuje tylko z jednobramkową stratą. PSG dominowało na boisku, ale wygrało jedynie 1:0.

Kluczowy dla losów tej pary może być Lionel Messi.
Argentyńczyk przeciwko odwiecznemu rywalowi Barcelony zaliczył wiele fantastycznych występów. Jednak ostatni raz pokonał bramkarza Realu w 2018 roku. Na Parc des Princes nie wykorzystał rzutu karnego, ale na szczęście dla siebie gospodarze mają inne gwiazdy. Kylian Mbappe w doliczonym czasie drugiej połowy po błysku geniuszu zdobył zwycięską bramkę, być może przeciwko swojemu przyszłemu pracodawcy.

Była to siódma potyczka tych zespołów w Lidze Mistrzów. Bilans jest obecnie korzystniejszy dla Realu, który wygrywał trzykrotnie i dwukrotnie przegrywał (plus dwa remisy), ale nie pokonał tego rywala w trzech ostatnich meczach.

Paryżanie na Santiago Bernabeu jeszcze nie zwyciężyli w LM. Ale wystarczy im powtórka z 2019 roku. Wtedy było 2:0 dla gospodarzy po bramkach Karima Benzemy, ale goście odpowiedzieli w końcówce dwoma trafieniami, w tym jednym Mbappe.

The Reds vs Inter
16 lutego na San Siro Nerazzurri stoczyli z The Reds wyrównany bój. Byli jednak nieskuteczni, co się na nich zemściło. W efekcie, by awansować do ćwierćfinału Ligi Mistrzów, muszą pokonać Liverpool na Anfield różnicą przynajmniej 3 goli. Biorąc pod uwagę formę ekipy Jürgena Kloppa, wydaje się to dla Interu misją prawie niemożliwą.

Plan transmisji - rewanżowe mecze 1/8 finału Ligi Mistrzów UEFA:

8 marca (wtorek)

19:00 Studio Ligi Mistrzów, Polsat Sport Premium 1

21:00 Bayern Monachium – RB Salzburg (pierwszy mecz 1:1), Polsat Sport Premium 1, Polsat Box Go, IRIB Varesh (62°E - BISS)