reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Paramount Network zastąpił w Polsce Paramount Channel [wideo]

dodano: 2022-03-08 09:08 | aktualizacja: 2022-03-10 11:58
autor: Łukasz Knapik | źródło: satkurier.pl

Paramount Network We wtorek, 8 marca br. w wyniku decyzji nadawcy - Paramount Global, obecny na polskim rynku od 2011 roku kanał Paramount Channel (do 2015 roku jako Viacom Blink!, który nadawał na podstawie zmienionej koncesji stacji Spike, która nigdy nie rozpoczęła nadawania w Polsce) zmienił nazwę na Paramount Network. Stacja po tej modyfikacji dostępna jest w Polsce w tych samych kanałach dystrybucji co wcześniej, a więc w ofertach platform Polsat Box, CANAL+ i Orange TV oraz sieci kablowych i IPTV.

ViacomCBS
Paramount Network


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Od 8 marca 2022 roku Paramount Channel nadaje w Polsce pod nową marką: Paramount Network. Zmianie nazwy towarzyszy powiększenie zasobów biblioteki o popularne zagraniczne produkcje. W marcu polska stacja będzie obchodzić również 7. urodziny.
 

- Od ponad stu lat Paramount Pictures buduje ogromną światową spuściznę filmową, pokazując kultowe postacie i niezapomniane historie, które podbijają serca całych pokoleń kinomanów. Ta bogata tradycja opowiadania historii stała się inspiracją do tworzenia Paramount Network - informuje Paramount Global (dawniej ViacomCBS Networks International). - Rebranding jest odpowiedzią koncernu na rozwój branży medialnej oraz zmieniające się potrzeby i preferencje widzów.

Paramount Network zyskał również nową oprawę graficzną, która ma podkreślać unikalność i hollywoodzki charakter oferowanej rozrywki. Jednocześnie oprawa ta jest zgodna z najnowocześniejszymi trendami dotyczącymi „user experience” w branży TV, informuje nadawca.W 2010 roku pojawiły się informacje o planach uruchomienia na polskim rynku przez Viacom (obecnie Paramount Global) kanału Spike, prezentującego szeroko rozumiane programy rozrywkowe. Stacja ta nie rozpoczęła jednak nadawania w Polsce (więcej tutaj). W 2011 roku czeski regulator medialny, Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV), wyraził zgodę na zmianę koncesji poprzez zmianę nazwy stacji ze Spike na Viacom Blink!. Pod tą marką stacja wystartowała w Polsce w 2011 roku. Kanał Viacom Blink! był wspólnym projektem Viacom International Media Networks i firmy Endemol, producenta telewizyjnego. W ramówce stacji widzowie mogli znaleźć szeroko rozumiane programy rozrywkowe.

W 2014 roku pojawiły się pierwsze doniesienia o planach nadawcy polegających na zastąpieniu na polskim rynku kanału Viacom Blink! stacją Paramount Channel, do czego doszło 19 marca 2015 roku. W ofercie Paramount Channel widzowie mogli znaleźć filmy i seriale fabularne (więcej tutaj). Na początku 2022 roku czeski regulator rynku zgodził się na zmianę nazwy kanału z Paramount Channel na Paramount Network. Stacja po tej modyfikacji dostępna jest w Polsce w tych samych kanałach dystrybucji co wcześniej, a więc w ofertach platform Polsat Box (więcej tutaj i tutaj), Canal+ (więcej tutaj) i Orange TV (więcej tutaj) oraz sieci kablowych i IPTV. W ramówce Paramount Network znajdują się filmy i seriale fabularne.


Parametry techniczne - Paramount Network HD:
Eutelsat Hot Bird 13B (13°E)
tp. 65 (12,015 GHz, pol. H, SR: 27500, FEC: 3/4; DVB-S2/8PSK)

ID: Paramount Network Polska
PID V: 2131 (MPEG-4/HD)
PID A: 2132 (pol)
PID PCR: 2131
SID: 13/33
PID PMT: 1037/1075
Provider: Cyfrowy Polsat S.A.
Kodowanie: Conax (CANAL+), Irdeto (Polsat Box), Nagra MA (S4/N3 - CANAL+, N3 - Polsat Box), Viaccess PC3.0 (Orange)
 
Film „Dziewczyny z wyższych sfer” z 2003 roku w Paramount Network


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX Q + TelevioTV 3m-ce

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

349 zł Więcej...

SAT Kurier - 9-10/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 9-10/2022

12 zł Więcej...

SAT Kurier - 3-4/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2022

12 zł Więcej...