reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TVN Grupa Discovery i Polska Akcja Humanitarna podjęły współpracę

dodano: 2022-03-09 21:16
autor: Jan Borejko | źródło: TVN Grupa Discovery

TVN Grupa Discovery Polska Akcja Humanitarna PAH TVN Grupa Discovery i Polska Akcja Humanitarna podjęły współpracę, aby pomóc uciekającym przed wojną oraz osobom wciąż potrzebującym wsparcia w Ukrainie. Grupa jako patron medialny wspomoże PAH w długofalowym zbieraniu funduszy na kluczowe w perspektywie kolejnych miesięcy działania pomocowe. Widzowie będą zachęcani do wspierania Polskiej Akcji Humanitarnej zarówno w ramach programów telewizyjnych oraz ogłoszeń społecznych w stacjach Grupy, jak i w kanałach online. Eksperci Polskiej Akcji Humanitarnej będą regularnie gościć na antenach TVN Grupa Discovery, aby dzielić się swoją wiedzą na temat sytuacji uchodźców w Polsce, ich aktualnych potrzeb oraz edukować na temat mądrego niesienia pomocy.

TVN Grupa Discovery
TVN Grupa Discovery Polska Akcja Humanitarna PAH


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Od momentu rozpoczęcia agresji Rosji na Ukrainę, granicę Polski z objętym wojną krajem przekroczyło ponad milion osób. Szacuje się, że już ponad 2 miliony osób przekroczyło granice Ukrainy z krajami sąsiednimi, a kolejny milion został przesiedlony wewnątrz kraju. Według Organizacji Narodów Zjednoczonych co najmniej 12 milionów osób potrzebuje pomocy humanitarnej w Ukrainie. Zorganizowana i długofalowa pomoc jest konieczna, aby zaspokoić podstawowe potrzeby ofiar tej wojny.
 

Media w sytuacji wojny mają do spełnienia bardzo ważną i odpowiedzialną rolę – musimy nie tylko przeciwdziałać potężnej broni, jaką jest dezinformacja, ale także edukować i angażować społeczeństwo do pomocy wszystkim potrzebującym. Robimy to od początku konfliktu w Ukrainie, a teraz jako TVN Grupa Discovery chcemy także uświadamiać, że wsparcie okazywane uchodźcom i osobom cierpiącym z powodu wojny w Ukrainie musi mieć charakter profesjonalny i długofalowy. Dlatego też podjęliśmy decyzję o rozpoczęciu szerokiej współpracy z Polską Akcją Humanitarną, która ma 30-letnie doświadczenie w niesieniu pomocy humanitarnej osobom dotkniętym skutkami konfliktów zbrojnych. Jest to jedna z najbardziej rozpoznawalnych organizacji pożytku publicznego w Polsce, w pełni transparentna w działaniu, której bliskie są wartości humanitaryzmu i niezależności. Polska Akcja Humanitarna już od samego początku wojny w 2014 roku prowadzi stałą misję w Ukrainie. Głęboko wierzymy, że intensywne działania pomocowe Polskiej Akcji Humanitarnej – oparte na ogromnej wiedzy całego zespołu pracowników i zaangażowaniu wolontariuszy – będą kluczowe dla poprawy bytu uchodźców z Ukrainy

– podkreśla Dorota Żurkowska, członek zarządu TVN Grupa Discovery.

Widzowie kanałów TVN Grupa Discovery będą regularnie informowani o tym, jak mogą włączyć się w pomoc i wspierać Polską Akcję Humanitarną – nie tylko jednorazowymi, ale także cyklicznymi wpłatami. Pośród specjalistów wielu organizacji pomocowych, eksperci z PAH będą regularnie informować nt. bieżących potrzeb i zmieniającej się sytuacji humanitarnej. Widzowie dowiedzą się o możliwościach wsparcia PAH na platformach online za pośrednictwem bannerów na stronach internetowych wielu stacji, portalu tvn24.pl oraz akcji „Razem z Ukrainą”, a także dzięki specjalnym, cyklicznie transmitowanym na antenach ogłoszeniom społecznym. Specjaliści Polskiej Akcji Humanitarnej będą edukować na temat niesienia pomocy i potrzeb także podczas webinarów dla pracowników Grupy.
 

Sytuacja w Ukrainie jest bardzo dynamiczna – na bieżąco monitorujemy potrzeby na miejscu. Dzięki współpracy z TVN Grupa Discovery informacje o naszych działaniach i sposobach na przekazanie datku dla PAH dotrą do jeszcze większej grupy odbiorców. Możliwości niesienia pomocy humanitarnej zawsze zależą od wsparcia darczyńców – za pieniądze ze zbiórki dostarczać będziemy m.in. pomoc w konwojach do Ukrainy, zaopatrzymy nasze punkty interwencyjne na granicy, a także sfinansujemy wsparcie psychologiczne dla osób, które musiały uciekać ze swoich domów. Zespoły PAH są w tej chwili terenie i intensywnie pracują

– powiedział Rafał Grzelewski, szef zespołu Komunikacji i Fundraisingu Polskiej Akcji Humanitarnej.

W związku z wojną TVN Grupa Discovery podjęła działania obejmujące szeroką gamę aktywności skierowanych do jej zespołu. Pracownicy i menadżerowie przygotowywani są w ramach dedykowanych spotkań z psychologiem do wspierania siebie i innych w sytuacjach trudnych emocjonalnie, a także szkoleni w tematyce traumy oraz komunikacji opartej na empatii. Odbywają się spotkania z ekspertami ds. wschodnich. Grupa korzysta także z wiedzy i doświadczenia specjalistów własnych, mających dostęp do informacji z frontu, którzy rozmawiają z pracownikami na temat weryfikowania informacji i działań dezinformacyjnych.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...

SAT Kurier - 5-6/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-6/2022

12 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami TVP 4K, Museum...

175 zł Więcej...