reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Radio Tok FM wspiera Ukrainki

dodano: 2022-03-12 02:03
autor: Łukasz Knapik | źródło: Agora

Radio Tok FM We wtorek, 8 marca br. - w Dzień Kobiet, ruszył Fundusz Wsparcia dla Kobiet i Dziewczynek z Ukrainy, pod tytułem „Cześć dziewczyny!”, stworzony przez Kulczyk Foundation. Gromadzone w nim środki przeznaczone zostaną na długofalową pomoc dla wszystkich kobiet i ich rodzin, które muszą odnaleźć się w Polsce po wyjeździe z kraju objętego wojną. Partnerami medialnymi akcji zostali m.in. „Gazeta Wyborcza”, „Wysokie Obcasy”, gazeta.pl, Radio Tok FM oraz Wydawnictwo Agora.

Radio Tok FM


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak czytamy w komunikacie, Kulczyk Foundation - wraz ze wsparciem m.in. organizacji pozarządowych, firm, miast i mediów w Polsce - mówi „Cześć!” wszystkim ukraińskim dziewczynom, które przyjeżdżają do Polski i nie kończy na powitaniu. Tworzy Fundusz Wsparcia dla Kobiet i Dziewczynek z Ukrainy, pod tytułem „Cześć dziewczyny!”

- Widzimy, jak na koszmar wojny zareagowali Polacy, i jesteśmy z tego dumne. To jednak naturalne, że pewnego dnia ten piękny ruch się wyczerpie, i chcemy być wtedy z dziewczynami z Ukrainy. Tu potrzebna jest stała, a nie doraźna pomoc. Dlatego nawiązaliśmy współpracę z Patronite. Zależy nam na stałym wsparciu i regularnych wpłatach od darczyńców. Kwoty mogą być niewielkie, ale dzięki dłuższemu zobowiązaniu możemy budować dla dziewczyn wieloletnią pomoc. Pokażmy, że jesteśmy z dziewczynami z Ukrainy i nie zostawimy ich w potrzebie. Ułatwmy im start w nowej rzeczywistości. Pomóżmy naszym przyjaciółkom znaleźć mieszkanie, pracę, przedszkole czy szkołę. Polska może stać się dla nich drugim domem

- w imieniu organizatorów akcji tłumaczą „Dziewczyny z Polski”.


Gromadzone w funduszu środki przeznaczone zostaną na długofalową pomoc dla wszystkich kobiet i ich rodzin, które muszą odnaleźć się w nowej, polskiej rzeczywistości po wyjeździe ze swojego kraju. Celem będzie zapewnienie im m.in. jedzenia, ubrań i środków higienicznych, opieki medycznej, wsparcia psychologicznego, lekcji języka polskiego i angielskiego, a także spotkań z doradcami zawodowymi i tłumaczeń niezbędnych dokumentów, darmowych warsztatów i spotkań dzieci z animatorami, transportu na organizowane zajęcia czy materiałów dydaktycznych niezbędnych do przyswojenia wiedzy. Dzięki zebranym funduszom inicjatorzy akcji rozpoczną także budowę centrów dla Ukrainek i ich dzieci, w których otrzymają wszechstronną pomoc w procesie adaptacji na terenie Polski.

Inauguracja funduszu miała miejsce we wtorek, 8 marca br., czyli w dniu obchodzonego w wielu krajach święta kobiet. Partnerstwo nad akcją objęły m.in. media i marki Grupy Agora - „Gazeta Wyborcza”, „Wysokie Obcasy” (więcej tutaj), gazeta.pl, Radio Tok FM oraz Wydawnictwo Agora. Przy tej okazji na swoich łamach opublikowały list otwierający akcję, napisany w językach polskim i ukraińskim przez „Dziewczyny z Polski” do „Dziewczyn z Ukrainy”.

- Witajcie w Polsce. Dobrze, że jesteście. Całe i zdrowe. To jest najważniejsze. Wiemy, że wasi chłopcy, ojcowie, synowie i przyjaciele zostali w Ukrainie. I wiemy, że jest to dla was piekielnie trudne. (...) Nie rozumiemy tego, co się dzieje. Nawet nie wiemy, jak zareagować. Wiemy jednak, co czujemy i co możemy zrobić. Chcemy spróbować stworzyć dla was drugi dom

- można przeczytać w jego wstępie.


Więcej informacji na temat Funduszu, a także szczegóły, w jaki sposób przekazywać datki, znaleźć można na stronie internetowej projektu (przejdź na stronę). Na stronie akcji można również podpisać się pod listem i wyrazić swoją solidarność z mieszkankami Ukrainy.

Wsparcie funduszu „Cześć dziewczyny!” przez „Gazetę Wyborczą”, „Wysokie Obcasy”, gazeta.pl, Radio Tok FM oraz Wydawnictwo Agora to kolejne akcje pomocowe mediów i marek Grupy Agora na rzecz zaatakowanej przez Rosję Ukrainy i jej mieszkańców (więcej tutaj).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Radiowe propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R Lite 4K

Homatics BOX R Lite to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy...

339 zł Więcej...

SAT Kurier - 8-10/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 8-10/2023

12 zł Więcej...

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

120 zł Więcej...