reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Polsat 1 bez koncesji satelitarnej

dodano: 2022-03-12 07:58 | aktualizacja: 2022-03-14 10:32
autor: Łukasz Knapik | źródło: satkurier.pl

Polsat 1 W środę, 16 lutego br. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (KRRiT) postanowiła, na wniosek nadawcy - Telewizji Polsat (Grupa Polsat Plus), dokonać zmiany w koncesji na rozpowszechnianie w sposób rozsiewczy satelitarny programu telewizyjnego pod nazwą Polsat 1 (początkowo Polsat World), poprzez ograniczenie sposobu nadawania programu do jego rozpowszechniania w sieciach telekomunikacyjnych innych niż wykorzystywane do rozpowszechniania rozsiewczego naziemnego lub rozsiewczego satelitarnego. Tym sposobem koncesja satelitarna została uchylona.

Polsat 1


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W 2015 roku Telewizja Polsat z siedzibą w Warszawie uzyskała od Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji koncesję na rozpowszechnianie w sposób rozsiewczy satelitarny programu telewizyjnego pod nazwą Polsat World (stacja pod tą nazwą nie wystartowała). W tym samym roku - na wniosek nadawcy, zmieniono nazwę stacji na Polsat 1 i kanał rozpoczął nadawanie (więcej tutaj). W 2020 roku rozszerzono koncesję poprzez dodanie możliwości rozpowszechniania programu Polsat 1 za pomocą sieci telekomunikacyjnych innych niż wykorzystywane do rozpowszechniania rozsiewczego naziemnego lub rozsiewczego satelitarnego.

Pismem z dnia 7 grudnia 2021 roku Telewizja Polsat wniosła o dokonanie zmiany w koncesji Polsatu 1 poprzez „wykreślenie rozpowszechniania rozsiewczego satelitarnego” i tym samym ograniczenie sposobu nadawania do rozpowszechniania w sieciach telekomunikacyjnych innych niż wykorzystywane do rozpowszechniania rozsiewczego naziemnego lub rozsiewczego satelitarnego. W uzasadnieniu wniosku koncesjonariusz stwierdził, że „zmiana koncesji jest następstwem zmiany sposobu rozpowszechniania programu wynikającego z rozwoju technologii przesyłowych”. Regulator rynku wyraził zgodę na dokonanie tej zmiany.

Polsat 1 dostępny jest w ofertach amerykańskich operatorów, takich jak Dish Network i Sling TV. Przekaz nie jest dostępny dla widzów w Polsce. Dodajmy jednak, że do niedawna kanał znajdował się na liście należącej do nadawcy platformy Polsat Box (na pozycji numer 566), ale bez uprawnień do odbioru.

Polsat 1 to kanał o profilu ogólnym. W ramówce widzowie znajdą seriale, programy informacyjne i publicystyczne, serie dokumentalne czy programy rozrywkowe. Są to produkcje znane z innych anten nadawcy, dostępnych dla widzów w Polsce, takich jak Polsat, TV4, Polsat News, Wydarzenia 24, Polsat Play, Polsat Cafe czy Disco Polo Music.

Dodajmy, że kanał Polsat 1 zakończył nadawanie na satelicie 24 lutego br. Jego przekaz dla zagranicznych operatorów był dostępny z
Eutelsat Hot Bird 13C (13°E) na tp. 112 (10,758 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 3/4; DVB-S2/8PSK).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2 Signal T2-Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Signal dla Naziemnej Telewizji...

149 zł Więcej...

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

120 zł Więcej...

Multiswitch TechniSat CE 9/8 HD

Markowy (niemiecki) multiswitch TechniSat CE 9/8 HD rozdziela sygnał niezależnie...

290 zł Więcej...