reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Łotwa uszczelnia przepisy ws. nielegalnego odbioru

dodano: 2022-03-14 19:20
autor: PP | źródło: broadbandtvnews.com

piractwo IPTV czaszka pirat Łotewski parlament (Saeima) zatwierdził poprawki do ustawy o usługach chronionych, które powodują, że korzystanie z nielegalnych systemów oglądania telewizji jest karalne. Poprawki zostały opracowane przez Państwową Policję we współpracy z regulatorem mediów NEPLP. Osoby korzystające z pirackich metod dostępu do telewizji płatnej zostaną ukarane ostrzeżeniem lub grzywną do 700 euro.

Łotwa


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Według NEPLP, odpowiedzialność była dotychczas nałożona tylko na jedną stronę za bezprawną produkcję, import, dystrybucję, wynajem, sprzedaż systemów o ograniczonym dostępie w celach komercyjnych oraz za instalację, montaż lub użytkowanie nielegalnych systemów w celach komercyjnych. Grzywny wahały się od 700 euro do 350-1400 euro dla osób prawnych.
 

Wprowadzenie nowych ram jest ważnym krokiem w zachęcaniu społeczeństwa do zmiany nawyków dotyczących konsumpcji treści i zaprzestania używania nielegalnego sprzętu i systemów do oglądania programów, w tym rosyjskich programów popierających rozlew krwi na Ukrainie lub zagrażających bezpieczeństwu naszego kraju

- czytamy w oświadczeniu NEPLP.


Do tej pory na Łotwie stosowano różne nielegalne rozwiązania lub systemy, aby ludność mogła oglądać programy telewizyjne. Są trzy popularne rozwiązania nielegalnych podłączeń - to tzw. dekodery Trikolor TV, card sharing i pirackie IPTV.

Źródło: broadbandtvnews.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Piractwo


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

829 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 GIP Box Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki GIP dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...

Przyrząd do zarabiania kabli (CaP)

mini obcinaczka do kabli koncentrycznych

20 zł Więcej...