reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Skarby w kwietniu w Polsat Viasat History

dodano: 2022-03-16 01:04
autor: Łukasz Knapik | źródło: Viasat World

Polsat Viasat History HD W kwietniu br. kanał Polsat Viasat History poleca swoim widzom takie pozycje programowe jak „Skarby przeszłości i ich tajemnice” (sezon 4.), „Wyprawa po skarby z Bettany Hughes” i „Krzyżowcy”.

Polsat Viasat History


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Kwiecień 2022 roku w ofercie kanału Polsat Viasat History:

„Skarby przeszłości i ich tajemnice” 4 („Treasures Decoded” 4)
emisja: od poniedziałku do piątku (od 4 kwietnia br.) o 14:50

Oto 8 największych skarbów świata - każdy z nich kryje w sobie niezwykłe tajemnice, które pozostawały ukryte - aż do teraz. Naukowcy badają historie kryjące się za biblijnymi opowieściami - na przykład o wieży Babel czy plagach egipskich. Widzowie wyruszą w podróż do Jordanii, aby przyjrzeć się starożytnemu miastu Petra, zatrzymają się w Wielkiej Brytanii, aby zgłębić tajemnice Stonehenge i bezgłowych gladiatorów z Yorku, zbadają także zagadkę skurczonych ludzkich głów i ciał znajdowanych na torfowiskach. Jak zapowiada nadawca, każdy przedmiot i każde miejsce zostaną przebadane przez ekspertów przy użyciu najnowocześniejszych technik, między innymi kryminalistycznych, które pozwolą odkryć zdumiewające prawdy o naszej historii. Archeologowie, historycy i inni naukowcy i badacze zajrzą pod każdy kamień w poszukiwaniu odpowiedzi na pytania dotyczące największych skarbów ludzkości (więcej tutaj).

„Wyprawa po skarby z Bettany Hughes” („Treasures with Bettany Hughes”)
emisja: od niedzieli, 10 kwietnia br. o 20:00

Profesor Bettany Hughes czerpie inspiracje badając słynne skarby i najnowsze znaleziska z przeszłości. W poszukiwaniu podnoszących na duchu opowieści, skontaktowała się ze swoimi przyjaciółmi na całym świecie, aby dowiedzieć się, nad czym obecnie pracują i czym mogliby się podzielić. Wielu z nich zaprosiło ją do zapoznania się z nowymi odkryciami i umożliwiło dostęp do ciekawych miejsc. Profesor Bettany Hughes uzyskała dostęp do trwających wykopalisk, odkrywając - czasami nawet „na żywo”, przed kamerą - jedne z najciekawszych znalezisk ostatnich lat. Odwiedziła między innymi piękną Maltę, badała historię neandertalczyków mieszkających niegdyś na Gibraltarze, w Grecji uczestniczyła w wykopaliskach w pałacu Aleksandra Wielkiego i odkrywała kryjówki kochanków we Włoszech.

„Krzyżowcy” („The Crusades”)
emisja: od niedzieli, 17 kwietnia br. o 21:00

Krwawe i brutalne wyprawy krzyżowe miały zakończyć wszystkie inne wojny. Jak wiemy, tak się nie stało. Autorzy programu chcą rzucić nowe światło na te legendarne wojny i na nowo przeanalizować ich wyidealizowaną wizję, aby dowiedzieć się, co naprawdę wydarzyło się osiem wieków temu. Pomocna w tej sprawie będzie archeologia i analiza starożytnych miejsc oraz dawno zapomnianych zeznań naocznych świadków.
 
Bettany Hughes w programie „Wyprawa po skarby z Bettany Hughes”, foto: DCD Rights
Bettany Hughes w programie „Wyprawa po skarby z Bettany Hughes”, foto: DCD Rights


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Signal ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Signal ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 849 zł Więcej...

Antena TELE System PF85 grafit

Włoska, stalowa antena podświetlana PF85 znanej firmy TELE System, z...

159 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q + TelevioTV 3m-ce

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

389 zł Więcej...