reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Produkcje Canal+ z nominacjami do Orłów 2022

dodano: 2022-03-17 00:08 | aktualizacja: 2022-03-17 11:20
autor: Janusz Sulisz | źródło: CANAL+/satkurier.pl

Orły 2022 canal plus filmy kandydaci 360px Poznaliśmy listę nominowanych 24. edycji Polskich Nagród Filmowych ORŁY 2022. Wśród nich znalazło się wiele koprodukcji CANAL+ Polska. Najwięcej szans w wyścigu po Orły będzie miał film w reżyserii Jana P. Matuszyńskiego „Żeby nie było śladów”, który otrzymał aż 13 nominacji. Aż 9 nominacji dostał obraz Wojciecha Smarzowskiego „Wesele”, a 7 film „Wszystkie nasze strachy” duetu reżyserskiego: Łukasz Ronduda i Łukasz Gutt. Oryginalne seriale „Kruk.Czorny Woron nie śpi" i „Klangor" zostały nominowane w kategorii Najlepszy Filmowy Serial Fabularny.

CANAL+/satkurier.pl
Festiwal Orły 2022 nominacje canal plus 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Listę nominacji dla koprodukcji i produkcji CANAL+ Polska uzupełniają film „Sweat” Magnusa von Horna z nominacjami dla Magdaleny Koleśnik za rolę kobiecą, nominacjami za najlepszy dźwięk i reżyserię, oraz nominacja za zdjęcia do filmu „Żużel”, którą otrzymał Arthur Reinhart.

W Konkursie Głównym tegorocznej edycji ORŁÓW członkowie Polskiej Akademii Filmowej wyłonili nominowanych spośród 71 filmów.

W kategorii Najlepszy Film Dokumentalny o nominacje ubiegało się 67 tytułów, zaś w kategorii Najlepszego Filmowego Serialu Fabularnego - 19 produkcji. Polskie Nagrody Filmowe ORŁY przyznawane są dorocznie przez Polską Akademię Filmową od 24 lat.

Wiele spośród filmów nominowanych do tegorocznych Orłów 2022 widzowie mogą oglądać od w ofercie filmów na życzenie i wypożyczyć je z sekcji PREMIERY CANAL+. Oferta skierowana jest do wszystkich zainteresowanych widzów, nie tylko do subskrybentów pakietów CANAL+:

Strona dedykowana Orłom w CANAL+
 


Podczas konferencji prasowej prezydent Polskiej Akademii Filmowej, Dariusz Jabłoński, wygłosił apel do wszystkich filmowców na całym świecie:

STOP RUSSIAN WAR! Zwrócił się w nim do Ukraińców, mówiąc, że ich kraj jest dzisiaj sercem Europy i walczy za Europę, oraz do Rosjan, oczekując ich odwagi w protestach przeciwko wojnie. W związku z apelem obecni na konferencji przedstawiciele polskich organizacji filmowych, którzy od pierwszego dnia wojny wspólnie i solidarnie działają na rzecz pomocy Ukrainie i ukraińskim filmowcom, wznieśli kartki z krwawym napisem na ukraińskiej fladze: STOP RUSSIAN WAR!

 

W ogłoszeniu apelu brali udział przedstawiciele wszystkich polskich stowarzyszeń, które od pierwszego dnia wojny stanęły w obronie Ukrainy i ukraińskich filmowców:

Dariusz Jabłoński (Polska Akademia Filmowa), Alicja Grawon-Jaksik (Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych); Jacek Bromski (Stowarzyszenie Filmowców Polskich), Natalia Grzegorzek (Polska Gildia Producentów), Marta Szarzyńska  (Sekcja Młodych Producentów Krajowej Izby Producentów Audiowizualnych), Tomasz Wolski (Gildia Polskich Reżyserów Dokumentalnych); Marcin Piątkowski (Polskie Stowarzyszenie Montażystów); Agata Strużyńska (Związek Zawodów Filmowych); Krzysztof Rak (Gildia Scenarzystów); Jacek Borcuch, Kinga Dębska, Katarzyna Klimkiewicz, Magnus von Horn, Wojciech Smarzowski, Agnieszka Smoczyńska (Gildia Reżyserów Polskich); Pola Guźlińska i Dominika Dylewska (Gildia Charakteryzatorów); Izabela Kiszka-Hoflik (Stowarzyszenie Kobiety Filmu), Bartosz Piotrowski (PSC — Polish Society of Cinematographers) oraz Mariusz Wilczyński (reżyser, Laureat Orła za Najlepszy Film 2021).

Pełna lista nominowanych, szczegółowe informacje i regulamin Polskich Nagród Filmowych Orłów dostępne są na stronie www.pnf.pl.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

539 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle Q + TelevioTV 3m-ce

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

289 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami TVP 4K, Museum...

189 zł Więcej...