reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Produkcje Canal+ z nominacjami do Orłów 2022

dodano: 2022-03-17 00:08 | aktualizacja: 2022-03-17 11:20
autor: Janusz Sulisz | źródło: CANAL+/satkurier.pl

Orły 2022 canal plus filmy kandydaci 360px Poznaliśmy listę nominowanych 24. edycji Polskich Nagród Filmowych ORŁY 2022. Wśród nich znalazło się wiele koprodukcji CANAL+ Polska. Najwięcej szans w wyścigu po Orły będzie miał film w reżyserii Jana P. Matuszyńskiego „Żeby nie było śladów”, który otrzymał aż 13 nominacji. Aż 9 nominacji dostał obraz Wojciecha Smarzowskiego „Wesele”, a 7 film „Wszystkie nasze strachy” duetu reżyserskiego: Łukasz Ronduda i Łukasz Gutt. Oryginalne seriale „Kruk.Czorny Woron nie śpi" i „Klangor" zostały nominowane w kategorii Najlepszy Filmowy Serial Fabularny.

CANAL+/satkurier.pl
Festiwal Orły 2022 nominacje canal plus 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Listę nominacji dla koprodukcji i produkcji CANAL+ Polska uzupełniają film „Sweat” Magnusa von Horna z nominacjami dla Magdaleny Koleśnik za rolę kobiecą, nominacjami za najlepszy dźwięk i reżyserię, oraz nominacja za zdjęcia do filmu „Żużel”, którą otrzymał Arthur Reinhart.

W Konkursie Głównym tegorocznej edycji ORŁÓW członkowie Polskiej Akademii Filmowej wyłonili nominowanych spośród 71 filmów.

W kategorii Najlepszy Film Dokumentalny o nominacje ubiegało się 67 tytułów, zaś w kategorii Najlepszego Filmowego Serialu Fabularnego - 19 produkcji. Polskie Nagrody Filmowe ORŁY przyznawane są dorocznie przez Polską Akademię Filmową od 24 lat.

Wiele spośród filmów nominowanych do tegorocznych Orłów 2022 widzowie mogą oglądać od w ofercie filmów na życzenie i wypożyczyć je z sekcji PREMIERY CANAL+. Oferta skierowana jest do wszystkich zainteresowanych widzów, nie tylko do subskrybentów pakietów CANAL+:

Strona dedykowana Orłom w CANAL+
 


Podczas konferencji prasowej prezydent Polskiej Akademii Filmowej, Dariusz Jabłoński, wygłosił apel do wszystkich filmowców na całym świecie:

STOP RUSSIAN WAR! Zwrócił się w nim do Ukraińców, mówiąc, że ich kraj jest dzisiaj sercem Europy i walczy za Europę, oraz do Rosjan, oczekując ich odwagi w protestach przeciwko wojnie. W związku z apelem obecni na konferencji przedstawiciele polskich organizacji filmowych, którzy od pierwszego dnia wojny wspólnie i solidarnie działają na rzecz pomocy Ukrainie i ukraińskim filmowcom, wznieśli kartki z krwawym napisem na ukraińskiej fladze: STOP RUSSIAN WAR!

 

W ogłoszeniu apelu brali udział przedstawiciele wszystkich polskich stowarzyszeń, które od pierwszego dnia wojny stanęły w obronie Ukrainy i ukraińskich filmowców:

Dariusz Jabłoński (Polska Akademia Filmowa), Alicja Grawon-Jaksik (Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych); Jacek Bromski (Stowarzyszenie Filmowców Polskich), Natalia Grzegorzek (Polska Gildia Producentów), Marta Szarzyńska  (Sekcja Młodych Producentów Krajowej Izby Producentów Audiowizualnych), Tomasz Wolski (Gildia Polskich Reżyserów Dokumentalnych); Marcin Piątkowski (Polskie Stowarzyszenie Montażystów); Agata Strużyńska (Związek Zawodów Filmowych); Krzysztof Rak (Gildia Scenarzystów); Jacek Borcuch, Kinga Dębska, Katarzyna Klimkiewicz, Magnus von Horn, Wojciech Smarzowski, Agnieszka Smoczyńska (Gildia Reżyserów Polskich); Pola Guźlińska i Dominika Dylewska (Gildia Charakteryzatorów); Izabela Kiszka-Hoflik (Stowarzyszenie Kobiety Filmu), Bartosz Piotrowski (PSC — Polish Society of Cinematographers) oraz Mariusz Wilczyński (reżyser, Laureat Orła za Najlepszy Film 2021).

Pełna lista nominowanych, szczegółowe informacje i regulamin Polskich Nagród Filmowych Orłów dostępne są na stronie www.pnf.pl.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5520) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...

Antena Inverto 120 grafit

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze grafitowym....

399 zł Więcej...

SAT Kurier - 3-4/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2023

12 zł Więcej...