reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Cudak” - film TVP w stacjach Canal+

dodano: 2022-03-18 06:02
autor: Łukasz Knapik | źródło: Canal+ Polska/satkurier.pl

TVP Dystrybucja Kinowa „Cudak” W piątek, 18 marca br.  o godz. 20:00 w Canal+ Film, a w kolejnych dniach w Canal+ Premium i Canal+ 1, wyemitowany zostanie premierowo polski film „Cudak”. Producentem filmu jest TVP, we współpracy produkcyjnej z Akson Studio, wsparcia udzielił Polski Instytut Sztuki Filmowej (PISF), a dystrybutorem jest TVP Dystrybucja Kinowa. Reżyserką filmu jest Anna Kazejak, autorem scenariusza Marek Kreutz, a zdjęć Jakub Stolecki. W obsadzie znaleźli się Diana Zamojska, Natalia Skrzypek, Katarzyna Dominiak, Ninel Kos, Zuzanna Romańska, Agnieszka Sienkiewicz-Gauer, Joanna Niemirska, Marek Siudym, Eryk Kulm junior, Wojciech Błach, Kazimierz Mazur i Andrzej Kłak.

TVP Dystrybucja Kinowa „Cudak”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Film z cyklu „Kto ratuje jedno życie, ratuje cały świat”. Historia Polaka, który zaryzykował swoje życie, by ratować innego człowieka.

Lata 40. XX wieku. Cudak, a właściwie Roman Cudakowski (w tej roli Kazimierz Mazur) to utalentowany muzyk, który przed wybuchem wojny grał w kapeli na licznych weselach i miejskich imprezach. Niczego mu w życiu nie brakowało. Gdy wybuchła wojna stracił wszystko: pracę, pieniądze i dawne życie. Teraz jedyną szansą na zarobek stają się występy w lokalu dla Niemców. Ci jednak nie wyobrażają sobie orkiestry bez skrzypka. Chcąc spełnić żądania widowni, Cudak wyprowadza z getta uzdolnionego Szymona Akermana (Andrzej Kłak), z którym przed wojną żył w konflikcie. W nowej rzeczywistości jednak trzeba schować dawne urazy i pomagać sobie nawzajem. Cudak dzięki tej współpracy może zarabiać dalej na życie, natomiast Akerman zyskuje szansę na przeżycie. Po licznych występach Roman decyduje się na stałe zabrać z getta skrzypka z jego rodziną, by uratować ich przed okrucieństwem, jakie rozgrywa się za jego murami. Wie, że tym aktem heroizmu naraża nie tylko swoje życie, ale także swojej rodziny.

Dodajmy, że film „Cudak” pojawił się w kinach w piątek, 9 lipca 2021 roku (więcej tutaj).

Przypomnijmy, iż polskie filmy w telewizji znajdziecie w weekendowym wykazie satkurier.pl: „Przewodnik po polskich filmach w PL TV”, w dziale „Propozycje stacji TV” (więcej tutaj).
 
Ninel Kos, Andrzej Kłak, Kazimierz Mazur i Agnieszka Sienkiewicz-Gauer na plakacie promującym kinową emisję filmu „Cudak”, foto: TVP
Ninel Kos, Andrzej Kłak, Kazimierz Mazur i Agnieszka Sienkiewicz-Gauer na plakacie promującym kinową emisję filmu „Cudak”, foto: TVP


„Cudak” - emisja w piątek, 18 marca 2022 roku o godz. 20:00 w Canal+ Film. Film ten będą mogli również oglądać widzowie Canal+ Premium i Canal+ 1.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5520) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 GIP Box Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki GIP dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...

Antena Inverto 120 grafit

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze grafitowym....

399 zł Więcej...