reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Złoto Bałtyku” 4 w kanale History

dodano: 2022-03-21 12:46
autor: Łukasz Knapik | źródło: A+E Networks

„Złoto Bałtyku” History We wtorek, 29 marca br. o godz. 21:00 w kanale History wyemitowany zostanie premierowo 1. odcinek 4. sezonu polskiego programu „Złoto Bałtyku”, którego producentem jest ATM Grupa. Obecnie widzowie tej stacji mogą oglądać wcześniejsze odcinki tej produkcji. A co wydarzy się w premierowych wydaniach? Jak zapowiada nadawca, pogoń za bursztynem nie była jeszcze tak ekscytująca - na poszukiwaczy czekają kolejne wyzwania, piętrzą się przed nimi kolejne trudności, a rywalizacja jest coraz ostrzejsza - wszak wielbicieli bałtyckiego złota jest coraz więcej.

„Złoto Bałtyku” History


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
„Złoto Bałtyku” to program dokumentalny odkrywający kulisy pracy osób związanych z branżą bursztynniczą. Stacja pokazuje, jak wygląda droga, którą musi przebyć bursztyn: od połowu czy wydobycia, przez obróbkę, na sprzedaży w formie wyrobu jubilerskiego bądź innego bursztynowego arcydzieła kończąc. Program przedstawia też sposoby pozyskiwania bursztynu. Realizowany jest w Gdańsku i okolicach, na Półwyspie Helskim i na Mierzei Wiślanej a w tym sezonie również w Niemczech - na malowniczej wyspie Juist. Za produkcję odpowiedzialna jest ATM Grupa. Producentem wykonawczym ze strony ATM Grupy jest Krzysztof Jakubowski, producentką kreatywną Dorota Danielak, a reżyserem Sambor Wilk. Ze strony A+E Networks producentem kreatywnym i nadzorującym jest Agnieszka Kubiak. Poprzednie sezony programu emitowano na 25 rynkach środkowo-wschodniej Europy.

- Cieszymy się, że z każdym sezonem rośnie popularność naszego programu i pasja naszych poszukiwaczy bursztynu fascynuje coraz większą liczbę widzów. W tym sezonie eksplorujemy nowe wątki związane z ich życiem i pracą, poznajemy nowych bohaterów, wyruszamy również poza granice Polski, bo tam także podążają nasi bohaterowie. Z powodu pandemii, produkcja czwartego sezonu była wielkim wyzwaniem, ale udało się zakończyć etap zdjęciowy i jesteśmy dumni, że po raz kolejny możemy zaoferować naszym widzom produkcję najwyższej jakości

- mówi Agnieszka Kubiak, dyrektor do spraw lokalnych produkcji i kreacji A+E Networks.

- Znalezienie historii, która będzie mogła przez kilka sezonów nieustannie dostarczać widzom emocji to marzenie każdego producenta. „Złoto Bałtyku” to właśnie taka historia: wracamy już po raz czwarty, ale z nowymi wyzwaniami dla bohaterów, którzy na stałe wpisali się w DNA History Polska, nowymi twarzami, nowymi miejscami i przede wszystkim tym, na czym opiera się nasza opowieść: naszym złotem: „Złotem Bałtyku”!

- komentuje Krzysztof Jakubowski.


Sztormowe fale i przenikliwy wiatr odkrywają skarby z morskiego dna. Tomasz po zdobyciu rekordu Guinnessa cieszy się ogromną popularnością - to z jednej strony podnosi wartość jego kolejnych bursztynowych dzieł, z drugiej sprawia, że coraz trudniej mu kupić surowiec w dobrej cenie. Piętrzą się przed nim nowe wyzwania - zdobycie kolejnego rekordu Guinnessa oraz tworzenie ze Złota Bałtyku wyjątkowych bursztynowych dzieł sztuki, które znajdą nabywców na Bliskim Wschodzie. Do Sztutowa przybywają kolejni chętni do zgłębiania bursztynniczego rzemiosła - m.in. Artur, pasjonat i twórca wyjątkowych noży. Tomasz wraz z Herkulesem odwiedzają mieszkającą w Niemczech bursztynniczkę Martę. Czy poszukiwanie bursztynu na niemieckich plażach okaże się dla nich tak owocne jak na polskich?

Krzysztof rozpoczyna płukanie na nowej działce. Tym razem pracy ekipy dogląda Marta - jego żona. Płukanie ma przebiegać sprawnie i bezpiecznie. Czy ekipa Krzysztofa podporządkuje się poleceniom Marty. Mimo że ich drogi z Gienkiem miały się rozejść, właściciel poprzedniej działki, na której prace prowadził Krzysztof, nie daje za wygraną. Owładnięty gorączką bursztynu, podgląda postępy i bursztynowe zdobycze Krzysztofa.

Przemysław w zasadzie zakończył prace nad swoim autorskim projektem - podwodnym laserem, z pomocą którego, przeczesując dno Bałtyku i porzucone na nim wraki, zagląda tam, gdzie żaden z lądowych poszukiwaczy nie ma szans dotrzeć. Wynalazek Przemysława wydaje się przełomowy dla poszukiwań bursztynu pod wodą. Szyper Benedykt z okrojoną załogą wyrusza kutrem na bałtyckie wody. Wspominając lata dobrobytu, żywi nadzieję, że rybackie sieci pełne będą ryb i bursztynu, a HEL-6 nieprędko pójdzie na złom (więcej tutaj).
 
Marta Włodarska w programie „Złoto Bałtyku”, foto: A+E Networks
Marta Włodarska w programie „Złoto Bałtyku”, foto: A+E Networks
Marta Włodarska w programie „Złoto Bałtyku”, foto: A+E Networks
Marta Włodarska w programie „Złoto Bałtyku”, foto: A+E Networks


„Złoto Bałtyku” - sezon 4., emisja we wtorki (od 29 marca 2022 roku) o godz. 21:00 w kanale History. Obecnie widzowie tej stacji mogą oglądać wcześniejsze odcinki tego programu.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum AX LION NS H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...

SAT Kurier - 9-10/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 9-10/2022

12 zł Więcej...