reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Rosja blokuje europejski kanał Euronews

dodano: 2022-03-22 11:02 | aktualizacja: 2022-03-22 12:34
autor: HP | źródło: Euronews

euronews ukraina wojna 2022 360px Rosyjski regulator medialny Roskomnadzor zablokował strony europejskiego kanału telewizyjnego Euronews. Na rosyjskojęzyczną ofertę stacji informacyjnej wpływa również decyzja rosyjskiej Prokuratury Generalnej. Powodem podanym przez Rosjan były „fałszywe informacje” z Euronews o „operacji specjalnej” na Ukrainie, jak oficjalnie nazywa się wojnę z sąsiednim krajem w Rosji, czyli inwazję rosyjskich wojsk na Ukrainę.

Euronews
Kijow ukraina euronews 2022 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Na początku marca Moskwa wprowadziła nową ustawę medialną, która drastycznie karze rzekome „nieprawdziwe informacje" o rosyjskich siłach zbrojnych. W poniedziałkowe popołudnie sąd zakazał również dwóm platformom społecznościowym Facebook i Instagram, które zostały już zablokowane, jako „ekstremistyczne”. Tłem jest decyzja amerykańskiej firmy Meta, która jest właścicielem Facebooka i Instagrama, aby zezwolić na wezwania do przemocy wobec wojsk rosyjskich na Ukrainie.

Blokada witryn Euronews jest śmieszna, bo Rosjanie radzą sobie z obchodzeniem blokowania niewygodnych stron internetowych, bo korzystają z tzw. VPN. Od początku inwazji armii rosyjskiej na Ukrainę popyt na usługi VPN znacząco urósł. W szczytowym momencie w Rosji odnotowano gigantyczny wzrost popularności prywatnych sieci VPN wynoszący ponad 3500 proc.

Wydaje się, że im bardziej rząd Rosji będzie blokował dostęp do Facebooka, Instagrama, YouTube, BBC, DW, Euronews i wielu innych witryn, to tym bardziej Rosjanie będą je obchodzić, właśnie przez VPN. Dziwne jest to, że rząd Rosji i podległe jej instytucje nie zdają sobie sprawy, że cenzura w sieci jest prawie niemożliwa - to nie te czasy - chyba, że Rosja całkowicie odetnie się od światowego Internetu.

Euronews (Russian) w rosyjskiej wersji językowej nadal nadaje FTA, m.in. z satelity Eutelsat Hot Bird (13°E) z 11,034V, pokazując w pełnym zakresie jak Rosjanie atakują i niszczą Ukrainę.

Źródło: euronews.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

139 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 279 zł Więcej...

SAT Kurier - 7-8/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2022

12 zł Więcej...