reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Plus wzmacnia zasięg w strefie przygranicznej z Ukrainą

dodano: 2022-03-22 20:18
autor: Jan Borejko | źródło: Plus GSM

Solidarni z ukraina Plus 360px Od momentu ataku Rosji na Ukrainę nastąpił duży wzrost ruchu w sieci Plus, co jest szczególnie widocznie w strefie przygranicznej. Choć ruch na przygranicznych stacjach BTS jest nawet kilkukrotnie większy niż wcześniej, to co ważne, wszystkie usługi realizowane są poprawnie i świadczone bez zakłóceń. Od 3 tygodni służby techniczne Plusa prowadzą tam prace nad zwiększeniem pojemności oraz zasięgu sieci. Mają one umożliwić łączność tysiącom ludzi pracującym przy granicy, a przede wszystkim zapewnić ukraińskim uchodźcom komunikację z rodzinami pozostałymi w kraju.

Plus/satkurier.pl
Solidarni z Ukrainą Plus 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Prace nad zapewnieniem w strefie przygranicznej stabilnej pracy sieci Plus ruszyły już w pierwszych dniach po agresji Rosji na Ukrainę. Zwiększanie pojemności i zasięgu sieci rozpoczęto od stacji bazowych w okolicach przejść granicznych i w pobliżu punktów recepcyjnych dla uchodźców z Ukrainy, czyli w miejscach gdzie zaczęło się gromadzić najwięcej osób.

Zmodernizowane zostały stacje w miejscowościach Budomierz, Dołhobyczów, Hrebenne, Hurko, Korczowa, Okopy oraz Przemyśl Zasanie.

Na znajdujących się tam stacjach dodano nowe sektory i dokonano ich rekonfiguracji w celu zwiększenia pojemności sieci Plusa. Uruchomiona też została nowa stacja w Kalinkowie. Wzmocnienia sieci Plusa dokonano także w punktach recepcyjnych dla uchodźców z Ukrainy. W punktach w miejscowościach Dołchobyczów, Góra Kalwaria oraz Lubycza Królewska zainstalowano radiolinie pozwalające na uruchomione punktów hotspot. Natomiast w punktach w miejscowościach Bocheniec, Budy Michałowskie, Dorohusk, Tomaszów Lubelski i przejściu granicznym Korczowa, sygnał Plusa został wzmocniony repeaterami. Repeater został zainstalowany również w siedzibie Straży Granicznej w Hermanowicach.

Obecnie rozpoczynają się prace związane z uruchomieniem nowych stacji. Dodana zostanie nowa stacja sieci Plus, która pozwoli na pokrycie zasięgiem miejscowości Młyny. Powstaną też dwie stacje mobilne w miejscowościach Horodło oraz Medyka. Plus uzupełnia też pokrycie zasięgiem swojej sieci linię kolejową Medyka – Przemyśl.

Prowadzone prace pozwolą sprawnie obsłużyć zarówno ruch w sieci Plus, jak i obserwowany od trzech tygodni wzrost ruchu do sieci ukraińskich.

 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Plus


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI biały płaski 2.1 8K UHD 3,0m

Płaski, biały kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1...

79 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 2,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

29 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 Wiwa H.265 MAXX HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Wiwa dla Naziemnej Telewizji...

139 zł Więcej...