reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Plus wzmacnia zasięg w strefie przygranicznej z Ukrainą

dodano: 2022-03-22 20:18
autor: Jan Borejko | źródło: Plus GSM

Solidarni z ukraina Plus 360px Od momentu ataku Rosji na Ukrainę nastąpił duży wzrost ruchu w sieci Plus, co jest szczególnie widocznie w strefie przygranicznej. Choć ruch na przygranicznych stacjach BTS jest nawet kilkukrotnie większy niż wcześniej, to co ważne, wszystkie usługi realizowane są poprawnie i świadczone bez zakłóceń. Od 3 tygodni służby techniczne Plusa prowadzą tam prace nad zwiększeniem pojemności oraz zasięgu sieci. Mają one umożliwić łączność tysiącom ludzi pracującym przy granicy, a przede wszystkim zapewnić ukraińskim uchodźcom komunikację z rodzinami pozostałymi w kraju.

Plus/satkurier.pl
Solidarni z Ukrainą Plus 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Prace nad zapewnieniem w strefie przygranicznej stabilnej pracy sieci Plus ruszyły już w pierwszych dniach po agresji Rosji na Ukrainę. Zwiększanie pojemności i zasięgu sieci rozpoczęto od stacji bazowych w okolicach przejść granicznych i w pobliżu punktów recepcyjnych dla uchodźców z Ukrainy, czyli w miejscach gdzie zaczęło się gromadzić najwięcej osób.

Zmodernizowane zostały stacje w miejscowościach Budomierz, Dołhobyczów, Hrebenne, Hurko, Korczowa, Okopy oraz Przemyśl Zasanie.

Na znajdujących się tam stacjach dodano nowe sektory i dokonano ich rekonfiguracji w celu zwiększenia pojemności sieci Plusa. Uruchomiona też została nowa stacja w Kalinkowie. Wzmocnienia sieci Plusa dokonano także w punktach recepcyjnych dla uchodźców z Ukrainy. W punktach w miejscowościach Dołchobyczów, Góra Kalwaria oraz Lubycza Królewska zainstalowano radiolinie pozwalające na uruchomione punktów hotspot. Natomiast w punktach w miejscowościach Bocheniec, Budy Michałowskie, Dorohusk, Tomaszów Lubelski i przejściu granicznym Korczowa, sygnał Plusa został wzmocniony repeaterami. Repeater został zainstalowany również w siedzibie Straży Granicznej w Hermanowicach.

Obecnie rozpoczynają się prace związane z uruchomieniem nowych stacji. Dodana zostanie nowa stacja sieci Plus, która pozwoli na pokrycie zasięgiem miejscowości Młyny. Powstaną też dwie stacje mobilne w miejscowościach Horodło oraz Medyka. Plus uzupełnia też pokrycie zasięgiem swojej sieci linię kolejową Medyka – Przemyśl.

Prowadzone prace pozwolą sprawnie obsłużyć zarówno ruch w sieci Plus, jak i obserwowany od trzech tygodni wzrost ruchu do sieci ukraińskich.

 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Plus


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

539 zł Więcej...

Przepust dachowy średnicy 101mm

Przepust dachowy do kabli średnicy 101mm

339 zł Więcej...

Antena sat kempingowa 60 cm z przyssawką

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę.

199 zł Więcej...