reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Papież zawierzy Rosję i Ukrainę. Gdzie transmisja?

dodano: 2022-03-21 20:31
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVP/satkurier.pl

TVP TV Trwam W piątek, 25 marca br. o godz. 17:00, w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, papież Franciszek (Jorge Mario Bergoglio) poświęci Rosję i Ukrainę Niepokalanemu Sercu Maryi. Ojciec Święty dokona tego w bazylice Świętego Piotra w Rzymie, w Watykanie, podczas specjalnego nabożeństwa. Akt ten jest odpowiedzią Stolicy Apostolskiej na prośbę ukraińskich biskupów i wiernych z różnych krajów świata. Transmisję uroczystości pokażą kanały TVP3, TVP Polonia, TV Trwam i EWTN Polska.

TVP TV Trwam


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Uroczystości w Watykanie to odpowiedź na apel biskupów Ukrainy i katolików z całego świata w obliczu trwającej wojny. Do modlitwy o pokój dołączą Kościoły wszystkich kontynentów. Tego samego dnia aktu poświęcenia dokona w Fatimie wysłannik Papieża - kardynał Konrad Krajewski.

Podobnego aktu zawierzenia dokonywali również wcześniejsi papieże - Pius XII (Eugenio Maria Giuseppe Giovanni Pacelli) podczas II wojny światowej, Paweł VI (Giovanni Battista Enrico Antonio Maria Montini) w trakcie Soboru Watykańskiego II i dwukrotnie Jan Paweł II (Karol Wojtyła). Ostatnie takie wydarzenie miało miejsce 25 marca 1984 roku na placu świętego Piotra, również w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Ostateczny akt zawierzenia wszystkich narodów Niepokalanemu Sercu Maryi zredagował papież z Polski w oparciu o treści „Objawień Fatimskich”.

W potwierdzonych przez Kościół Katolickich objawieniach w Fatimie z 1917 roku Matka Boża prosiła o poświęcenie Rosji Jej Niepokalanemu Sercu, stwierdzając, że jeśli prośba ta nie zostanie spełniona, Rosja będzie szerzyć „swoje błędy na całym świecie, podejmując wojny i prześladowanie Kościoła”. „Dobrzy - dodała - zostaną zamęczeni, Ojciec Święty będzie miał wiele do wycierpienia, różne narody zostaną zniszczone”. Najbliższa inicjatywa Stolicy Apostolskiej jest odpowiedzią na te wezwania Matki Bożej z Fatimy.

Arcybiskup większy Światosław Szewczuk, prymas ukraińskiego Kościoła greckokatolickiego, zareagował na tę zapowiedź mówiąc, że chodzi o „akt duchowy od dawna oczekiwany przez naród ukraiński”, nie tylko od początku obecnej ofensywy rosyjskiej, ale od początku wojny w 2014 roku (więcej tutaj).

- Podczas moich kolejnych spotkań z Ojcem Świętym przekazywałem mu to pragnienie wiernych naszego Kościoła

- zapewniał duchowny.


Wydarzenie odbędzie się w związku z trwającym atakiem wojskowym Rosji na Ukrainę.
 
Bazylika Świętego Piotra w Rzymie, w Watykanie, foto: TVP
Bazylika Świętego Piotra w Rzymie, w Watykanie, foto: TVP


„Nabożeństwo pokutne: Akt poświecenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi przez papieża Franciszka” - transmisja w piątek, 25 marca 2022 roku o godz. 17:00 w kanałach TVP3, TVP Polonia, TV Trwam i EWTN Polska.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Satlink ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Satlink ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 749 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

389 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...