reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Kruk” - 3. sezon serialu jeszcze w 2022 roku

dodano: 2022-03-24 12:22
autor: Jerzy Kruczek | źródło: CANAL+

Kruk. Czorny Woron nie śpi CANAL+ zapowiedział, że jeszcze w tym roku odbędzie się premiera 3. sezonu „Kruka”. Nad kontynuacją tego kultowego serialu kryminalnego o inspektorze policji Adamie Kruku pracują ponownie scenarzysta Jakub Korolczuk i reżyser Maciej Pieprzyca z producentami Opus TV. Reżysersko za część odcinków będzie również odpowiadał Adrian Panek. Stacja nie ujawnia jeszcze szczegółów scenariusza ani obsady, natomiast wiadomo, że zdjęcia będą realizowane m.in. ponownie na Podlasiu, a w głównej roli powróci Michał Żurawski.

„Kruk. Czorny Woron nie śpi”, fot. Jarosław Sosiński
Kruk Czorny Woron nie śpi Canal+ fot. Jarosław Sosiński


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

- Ostatni odcinek 2. sezonu zostawił widzów w dramatycznym momencie. Pytanie, jakiego Kruka zobaczymy w kolejnym sezonie, bo jak mawia Szeptucha „nikt nie jest z natury ani zły ani dobry”. Czy bohater ulegnie nękającym go całe życie demonom, czy jako stróż prawa i ojciec kilkuletniego dziecka wendetę zaplanuje zupełnie inaczej? Sama byłam zaintrygowana w którą stronę pójdzie scenarzysta, bo Kruk to totalnie niejednoznaczna postać. Mogę zapewnić, że będziecie mu kibicować zaciskając pięści do białości. I o to chodzi w dobrym kryminale - mówi Beata Ryczkowska, dyrektor produkcji oryginalnych i koprodukcji CANAL+ Polska.

- Widzowie, którzy widzieli 2. sezon „Kruka”, wiedzą, co powinno się wydarzyć dalej - Kruk staje się mścicielem i krwawo rozprawia się z przeciwnikami. Ale ten bohater jest nieobliczalny. Równie dobrze może zaszyć się gdzieś daleko, żeby w ciszy przeżyć żałobę. Którą drogę wybierze? Sam jestem ciekaw, bo ja tylko spisuję jego historię, ale wszystkie decyzje podejmuje Adam Kruk - mówi Jakub Korolczuk, pomysłodawca i scenarzysta serii.

Pierwszy sezon „Kruk. Szepty słychać po zmroku” (6 odcinków) miał premierę 18 marca 2018 roku. „Kruk” zabrał widzów na pełne mroku i tajemnic Podlasie, gdzie doszło do porwania nastolatka. W tym czasie inspektor łódzkiego wydziału kryminalnego Adam Kruk został oddelegowany do Białegostoku. Po latach wraca do miasta, w którym dorastał. Musiał zmierzyć się nie tylko ze sprawą porwanego chłopca, ale także z mroczną prawdą o swojej przeszłości. W pierwszym sezonie wystąpili m.in: Michał Żurawski, Cezary Łukaszewicz, Katarzyna Wajda, Andrzej Zaborski, Anna Nehrebecka, Marcin Bosak i Jerzy Schejbal.

Premiera drugiego sezonu „Kruk. Czorny woron nie śpi” (6 odcinków) odbyła się 9 lipca 2021 roku. Adam Kruk powrócił prowadząc śledztwo dotyczące mafijnej wojny o kontrolę nad biznesem tytoniowym. Równocześnie, wspierając koleżankę z wydziału Justynę (Magdalena Koleśnik) zaangażował się w sprawę tajemniczych zabójstw rudowłosych kobiet. W tle wydarzeń, pomiędzy Krukiem a komisarzem Kołeckim (Leszek Lichota), dotychczas prowadzącym mafijne śledztwo, doszło do poważnych napięć. Targany nieprzepracowaną przeszłością Kruk desperacko szukał pomocy u starej Szeptuchy, podlaskiej znachorki, lekarki skołatanych dusz. Nękające go od narodzin syna Maksa niekontrolowane problemy z agresją sprawiły, że jego życie staje się nieznośne. Równolegle bezpieczeństwo jego bliskich stało się zagrożone, gdy Kruk wszedł na ścieżkę mafijnych powiązań. W drugim sezonie wystąpili m.in.: Michał Żurawski, Magdalena Koleśnik, Leszek Lichota, Katarzyna Wajda, Danuta Kierklo i Sebastian Cybulski.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier abonament za 2022 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2022 r. z wysyłką...

109 zł Więcej...

SAT Kurier - 9-10/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 9-10/2022

12 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 GIP Box Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki GIP dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...