reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Gazeta.pl z serią reportaży „Na granicy”

dodano: 2022-03-25 06:48
autor: Łukasz Knapik | źródło: Agora

gazeta.pl „Na granicy” Rozpoczęta w czwartek, 24 lutego br. agresja wojskowa Rosji na Ukrainę sprawiła, że miliony osób zostały zmuszone, by uciekać ze swoich domów. Z tymi, którzy dotarli szczęśliwie do Polski porozmawiała na granicy polsko-ukraińskiej Nina Cieślińska „Lady Nina” z redakcji gazeta.pl (Agora). Efekt tych spotkań można obejrzeć w formie krótkich wideoreportaży „Na granicy” na portalu gazeta.pl i na stworzonej wraz z redakcją ogólnoukraińskiej gazety „Express” stronie internetowej ukrayina.pl.

gazeta.pl „Na granicy”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Siedmioodcinkowa seria reportaży „Na granicy” powstała podczas pobytu Niny Cieślińskiej na granicy polsko-ukraińskiej. Stanowi zapis rozmów z osobami bezpośrednio dotkniętymi skutkami wojny, które opowiedziały dziennikarce o tym, co przeżyły w ostatnich dniach. W ramach serii powstały odcinki o tytułach: „Moja ojczyzna Ukraina”, „Rosyjskie wojska”, „Ostatnie dni w Ukrainie”, „Moja praca”, „Putin ****”, „Życie do wojny” oraz „Ci, którzy zostali”. Kolejne części serii będzie można oglądać codziennie na stronach głównych gazeta.pl i ukrayina.pl. Pierwszy odcinek zatytułowany „Ci, którzy zostali” pojawił się premierowo w poniedziałek, 21 marca br. (więcej tutaj)

Nina Cieślińska jest zaangażowana w tworzenie materiałów wideo dotyczących treści społecznych. W 2021 roku jej serial „Rodzina+”, ukazujący polskie rodziny z osobami homoseksualnymi, został doceniony przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Mediów Informacyjnych (International News Media Association/INMA).

Od początku agresji Rosji na Ukrainę redakcja informacyjna gazeta.pl na bieżąco relacjonuje wydarzenia za naszą wschodnią granicą oraz doniesienia międzynarodowe na ten temat, a także publikuje materiały w formie podcastów tworzone przez kolektyw reporterski Outriders. Z myślą o nowych mieszkańcach Polski zespół portalu wraz z redakcją ogólnoukraińskiego „Expressu” stworzył serwis ukrayina.pl, w którym w języku ukraińskim publikowane są m.in. informacje dotyczące tego, jak załatwić formalności, gdzie wyrobić dokumenty i jak odnaleźć się w nowej rzeczywistości, a także artykuły o bieżącej sytuacji w Ukrainie. Od pierwszych dni wojny gazeta.pl jest partnerem zbiórki funduszy organizowanej przez Fundację Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej i promuje ją na swoich łamach. Dodatkowo, w geście solidarności z Ukrainą, portal zmienił swój logotyp na stronie głównej i na profilach w mediach społecznościowych, a także wygląd głównego boksu informacyjnego na stronie głównej (więcej tutaj i tutaj).

Działania te odbywają się w związku z trwającym atakiem wojskowym Rosji na Ukrainę (więcej tutaj).

„Na granicy” - emisja na stronach gazeta.pl i ukrayina.pl.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii VOD/OTT


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik FindSAT VF-6800 PRO Combo (WS-6944P) DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

449 zł Więcej...

SAT Kurier - 3-4/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2023

12 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

249 zł Więcej...