reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TV Trwam HD już nadaje

dodano: 2022-03-26 07:06
autor: Łukasz Knapik | źródło: satkurier.pl

TV Trwam Telewizja Trwam Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w nocy z niedzieli na poniedziałek, z 27 na 28 marca br. nadawanie rozpoczął kanał TV Trwam HD - wersja w wysokiej rozdzielczości obecnej na rynku od 2003 roku stacji TV Trwam. Wersje SD i HD mają identyczne ramówki. Stacja Fundacji Lux Veritatis w wysokiej rozdzielczości jest dostępna bezpłatnie dla odbiorców multipleksu pierwszego (MUX 1) naziemnej telewizji cyfrowej (NTC) w województwach dolnośląskim i lubuskim. Docelowo TV Trwam HD będzie obecna w MUX 1 w całej Polsce, wraz z zakończeniem procesu zmiany standardu DVB-T na DVB-T2/HEVC.

TV Trwam Telewizja Trwam


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
TV Trwam w standardowej rozdzielczości rozpoczęła nadawanie w 2003 roku (więcej tutaj i tutaj). Stacja dostępna jest dla abonentów sieci kablowych i IPTV oraz w niekodowanym przekazie z satelity Astra 19,2°E. W 2014 roku kanał pojawił się w naziemnej telewizji cyfrowej, w multipleksie pierwszym (więcej tutaj). W ostatnim czasie nadawca, Fundacja Lux Veritatis, informował, że operator MUX 1 - firma Emitel, nie dysponuje już sygnałem TV Trwam w standardowej rozdzielczości i na potrzeby DVB-T dokonuje down-konwersji z HD do SD (więcej tutaj).

TV Trwam to stacja wyspecjalizowana, o charakterze edukacyjno-poradniczym i religijnym. W ramówce kanału widzowie znajdą filmy, seriale, programy publicystyczne, dokumenty, reportaże, programy informacyjne oraz transmisje nabożeństw i uroczystości religijnych.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Inverto 120 grafit

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze grafitowym....

399 zł Więcej...

SAT Kurier - 3-4/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2023

12 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5520) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...