reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Ostry dyżur” i filmy w kwietniu w Warner TV

dodano: 2022-03-27 23:46 | aktualizacja: 2022-03-28 15:11
autor: Łukasz Knapik | źródło: WarnerMedia

Warner TV Polska W kwietniu br. kanał Warner TV poleca swoim widzom program „Harry Potter: Turniej Domów Hogwartu”, serial „Ostry dyżur” (sezony 1., 2., 3. i 4.), w ramach pasma „Piątki w akcji” takie filmy jak „Assassin’s Creed”, „San Andreas”, „Podróż na Tajemniczą Wyspę”, „Pacific Rim”, „Krwawa rozgrywka”, w ramach pasma „Dobry wieczór” takie produkcje jak „Zgadnij kto”, „Miłość i inne używki”, „Focus” i „Wampiry i świry”, w ramach pasma „Wielkie kino” takie filmy jak „Przeminęło z wiatrem” i „Mały Manhattan”, a w ramach pasma „Komediówka” takie produkcje jak „American Pie”, „Magic Mike XXL”, „Godziny szczytu” i „Godziny szczytu 3”.

WarnerMedia
Warner TV Polska


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Kwiecień 2022 roku w ofercie kanału Warner TV:

„Piątki w akcji”:
emisja: w piątki (od 1 kwietnia br.) około 20:40
W Hollywood jest tylko jeden król filmów przygodowych, których akcja dzieje się w tropikach: to Dwayne Johnson „The Rock”. Aktor i wrestler słynie z wyjątkowych umiejętności kaskaderskich. Potrafi wnieść do fizycznych ról komediowy sznyt. Jest oczkiem w głowie dla działów produkcyjnych filmów, w których występuje. Nie inaczej było na planie „Podróży na Tajemniczą Wyspę”, która będzie emitowana przez Warner TV w kwietniu br. (emisja w piątek, 15 kwietnia br. o godzinie 21:50) (więcej tutaj). Wystarczy, że The Rock zadrasnął palec, a wszyscy na planie wkroczyli do akcji pomocniczej. Film jest sequelem „Podróży do wnętrza Ziemi”, gdzie Josh Hutcherson występuje jako Sean Anderson. W drugiej części jego dziadek (Michael Caine) znika i bohater wyrusza na wielką wyprawę z zamiarem odnalezienia go (więcej tutaj).

Innym filmem przygodowym w paśmie „Piątki w akcji” będzie „Assassin’s Creed” (emisja w piątek, 1 kwietnia br. o godzinie 21:00). Położono akcent na wyróżniające się na tle innych filmów XX i XXI wieku wykony kaskaderskie. Widzowie mogą zobaczyć najwyższy w filmowej historii skok kaskaderski. To zasługa dublera Michaela Fassbendera, Damiena Waltersa. Odbił się w dół z wysokości 38 metrów przy prędkości 100 km/h. Był to słynny „skok wiary”, który wykonuje Cal Lynch, czyli główna postać z gry o tym samym tytule. Podobnie jak w komputerowej produkcji, w filmie przeniósł się do Hiszpanii XV wieku i podążał śladami swojego średniowiecznego przodka. Michael Fassbender i jego ekranowa partnerka, Ariane Labed, zrealizowali pozostałe wykony samodzielnie (więcej tutaj).

To nie jedyne przygodowe tytuły w kwietniowych „Piątkach w akcji”. Widzowie zobaczą kolejną produkcję z Dwaynem Johnsonem, czyli „San Andreas” (emisja w piątek, 8 kwietnia br. o godzinie 20:40) (więcej tutaj), a także „Pacific Rim” (emisja w piątek, 22 kwietnia br. o godzinie 20:55) oscarowego reżysera Guillermo del Toro (więcej tutaj) i film „Krwawa rozgrywka” (emisja w piątek, 29 kwietnia br. o godzinie 21:10) (więcej tutaj).

„Dobry wieczór”:
emisja: w poniedziałki około 18:50
Pasmo zainauguruje produkcja „Zgadnij kto” (emisja w poniedziałek, 4 kwietnia br. o godzinie 18:50) o związku Theresy (w tej roli Zoe Saldana) i Simona (Ashton Kutcher). Młodzi są bardzo szczęśliwi i chcą podzielić się radością z rodzicami. Czeka ich spotkanie z rodziną Theresy, jednak szybko przekonają się, że krewni są sceptyczni wobec ich związku i nie akceptują Simona (więcej tutaj i tutaj).

Wzruszeń z przymrużeniem oka nie brakuje w filmie „Miłość i inne używki” (emisja w poniedziałek, 11 kwietnia br. o godzinie 20:50). Dwójka singli, Maggie (Anne Hathaway) i Jamie (Jake Gyllenhaal), nawiązuje nieoczekiwany romans. Żadne z nich nie chce wchodzić w formalny związek, ale nagłe uczucie wystawia ich przekonania na próbę. Ona zmaga się z chorobą Parkinsona, a on para się handlem lekami (więcej tutaj).

W rolach głównych w filmie „Focus” (emisja w poniedziałek, 18 kwietnia br. o godzinie 20:00) wystąpili: trzykrotnie nominowany do „Oscara” Will Smith i dwukrotnie nominowana do „Oscara” Margot Robbie. Film opowiada o dwójce oszustów. Nicky (Will Smith) jest doświadczonym kłamcą i postanawia wyszkolić początkującą na tym polu Jess (Margot Robbie). Ich romans kończy się fiaskiem, gdy kłamstwo wdziera się w związek. Lata później spotykają się ponownie, co wprowadza do ich życia chaos po raz drugi (więcej tutaj).

Pasmo zakończy komedia „Wampiry i świry” (emisja w poniedziałek, 25 kwietnia br. o godzinie 20:00) - parodia filmów o wampirach, takich jak „Zmierzch”. Odpowiadają za nią twórcy „Komedii romantycznej”, „Poznaj moich Spartan” czy serii „Straszny film”. Główna bohaterka, Becca, nie zauważa znaków wokół niej, świadczących o obecności wampirów. Gościnnie pojawia się Sarah Michelle Gellar z filmu „Buffy: Postrach wampirów”. W niektórych krajach nawiązań do „Zmierzchu” było więcej niż sugerowałaby sama fabuła produkcji: niemiecki dubbing do komedii wykonali ci sami aktorzy, którzy dubbingowali oryginalną produkcję (więcej tutaj).

„Wielkie kino”:
emisja: w środy około 19:15
„Przeminęło z wiatrem” (emisja w środę, 13 kwietnia br. o godzinie 19:15) - legendarny film o miłości z 1939 roku nic nie stracił na znaczeniu mimo upływu czasu. W rolach głównych Clark Gable i Vivien Leigh. W ekranizacji powieści Margaret Mitchell wcielają się w uwikłanych w namiętny romans bohaterów. Ona jest córką zamożnego plantatora, który w trakcie wojny secesyjnej traci część bogactwa, a on jest znany z zamiłowania do hazardu. Słynie z bycia tchórzem, który unikał wojskowych obowiązków. Ich związek to burzliwa relacja osób o różnych charakterach i stylach życia (więcej tutaj i tutaj).

Josh Hutcherson pojawi się na antenie Warner TV podwójnie. Jeszcze jako dziecięcy aktor wystąpił w filmie „Mały Manhattan” (emisja w środę, 27 kwietnia br. o godzinie 20:55) - poruszającej opowieści o pierwszym zakochaniu. Już wtedy współpracował z reżyserem Markiem Levinem, późniejszym autorem scenariusza „Podróży do wnętrza Ziemi”, gdzie Hutcherson stał się jedną z głównych postaci. W familijnym filmie z 2005 roku wcielił się w 11-letniego Gabe’a, który spotyka swoją sympatię z przedszkola. Jego rodzice są w trakcie rozwodu, a odnowiona przyjaźń sprawia, że chłopiec znowu czuje radość.

„Harry Potter: Turniej Domów Hogwartu”
emisja: codziennie (od 15 kwietnia br.) o 19:10

Gryffindor cechuje się odwagą, Hufflepuff lojalnością, Ravenclaw mądrością, a Slytherin ambicją. Które z tych cech pozwolą wygrać wyścig domów Hogwartu? Widzowie Warner TV będą mogli przekonać się o tym w wielkanocny weekend (15-18 kwietnia br.). W „Turnieju Domów Hogwartu” udział biorą cztery drużyny zawodników, każda z nich reprezentuje inny dom. Ich celem jest wykazanie się jak największą wiedzą - kto poprawnie odpowie na więcej pytań dotyczących świata Harry’ego Pottera, ten zostanie czempionem turnieju. Prowadzącą widowisko jest aktorka Helen Mirren, znana z takich filmów jak „Królowa”, „Ukryte piękno” czy „Hitchcock”. Zadaje drużynom pytania i zaprasza publiczność do oglądania specjalnych klipów z udziałem obsady wszystkich filmów z serii „Harry Potter”. Jak zapowiada nadawca, „Harry Potter: Turniej Domów Hogwartu” to wydarzenie międzypokoleniowe. W jednej drużynie spotyka się emeryt i nastolatka, ale łączy ich zamiłowanie do książek i entuzjazm do ciągłego odkrywania uniwersum świata nastoletniego czarodzieja. Uczestnicy teleturnieju testują swoją wiedzę we wszystkich dziedzinach: od znajomości cytatów, poprzez ciekawostki o jadłospisie w kuchni Hogwartu, aż po dane dotyczące czarodziejskich stworzeń. Widzowie mogą dołączyć do zabawy i odgadywać odpowiedzi razem z zawodnikami w trakcie emisji programu. „Harry Potter: Turniej Domów Hogwartu” w Warner TV to wydarzenie dla wszystkich entuzjastów serii filmów i nie tylko. Plan emisji: w piątek, 15 kwietnia br. o godzinie 19:10 - „Gryffindor kontra Hufflepuff”, w sobotę, 16 kwietnia br. o godzinie 19:10 - „Ravenclaw kontra Slytherin”, w niedzielę, 17 kwietnia br. o godzinie 19:10 - „Gra o dziką kartę”, w poniedziałek, 18 kwietnia br. o godzinie 19:10 - „Wielki finał”.

„Harry Potter i Komnata Tajemnic” - ekipa filmowa włożyła dużo wysiłku, a studio filmowe spore nakłady finansowe, by ostateczny efekt na ekranie robił wrażenie. Do zrealizowania sceny, w której samochód prowadzony przez Harry’ego i Rona wjeżdża w Wierzbę Bijącą, wykorzystano 14 samochodów Ford Anglia. Reżyser, Chris Columbus, chciał także zbudować komnatę siedziby Dumbledore’a z dokładnością co do najdrobniejszego szczegółu. Dopiął swego i stworzył najdroższy element planu filmowego z wszystkich części filmowej serii o Potterze.

„Harry Potter i więzień Azkabanu” - Daniel Radcliffe to wielki fan Gary’ego Oldmana. Kiedy starszy gwiazdor został obsadzony jako Syriusz Black, Radcliffe miał okazję poznać go bliżej w wielu scenach. Oldman wziął sobie do serca rolę mentora i starał się być wzorem dla nastolatka, udzielił mu nawet kilku lekcji gry na gitarze. Szansę na spotkanie z idolką otrzymała także Emma Watson, która uwielbiała Emmę Thompson, wcielającą się w Sybill Trelawney.

„Harry Potter i Czara Ognia” - w filmie można zobaczyć sceny kręcone pod wodą. Wymagały one od aktorów wytrwałości, a Daniel Radcliffe podczas jednego z ujęć spędził w zbiorniku łącznie 42 minuty. Asystowali mu nurkowie z butlami tlenowymi, dzięki czemu mógł przebywać pod wodą bez konieczności częstego wypływania. Produkcji udało się także zbudować jeden z największych planów do tego typu scen w historii branży filmowej - niekwestionowanym rekordzistą był jedynie James Cameron z filmem „Otchłań”.

„Ostry dyżur”
emisja: od poniedziałku do piątku (od 18 kwietnia br.) o 17:10

„Ostry dyżur” - kultowy serial medyczny w kwietniu br. pojawi się w Warner TV. Serial stworzył Michael Crichton, ale nie był on jedyną osobą współpracującą przy pomyśle na serial, który wkrótce podbił świat. Początkowo reżyserem miał zostać Steven Spielberg, lecz zrezygnował z uwagi na inne projekty. Jednak „Ostry dyżur” wciąż go interesował, dlatego wspomagał Crichtona w opracowaniu planu filmowego i konceptu produkcji. Serial o lekarzach ze szpitala County General długo utrzymywał zainteresowanie widzów dzięki gwiazdorskiej obsadzie, na której czele stał dwukrotny zdobywca „Oscara” i hollywoodzki amant: George Clooney. Przez lata w odcinkach wszystkich sezonów pojawiło się wiele aktorskich sław, jak Zac Efron, William H. Macy, Thandie Newton czy Lucy Liu. Warner TV wyemituje sezony 1-4, w tym w kwietniu br. sezon 1. Każdy odcinek to inny medyczny przypadek i nowe starania bohaterów o to, by pomóc pacjentom. W 1. serii pojawia się skomplikowany przypadek lekarskiego błędu, lecz publiczność przekona się, że zarówno pacjentom, jak i lekarzom zdarzają się ludzkie pomyłki. Specjaliści County General dają z siebie wszystko w każdym kolejnym epizodzie. Serial będzie emitowany codziennie od 18 kwietnia br. od poniedziałku do piątku po dwa nowe odcinki, w godzinach 17:10 i 18:05 (więcej tutaj).

„Komediówka”:
emisja: codziennie (od 30 kwietnia br.)
Amerykańska branża filmowa odpowiada za produkcję licznych komediowych hitów. Gwiazdy takie jak Alyson Hannigan, Jennifer Coolidge, Owen Wilson, Channing Tatum czy Sandra Bullock wystąpią w produkcjach emitowanych w wiosennym paśmie „Komediówka”. To maraton, podczas którego ramówkę Warner TV przejmą zabawne filmy. Hity komediowe będą emitowane przez cały dzień, od soboty, 30 kwietnia br. do wtorku, 3 maja br. (więcej tutaj)

W kanale pojawi się klasyk końca lat 90. ubiegłego wieku, „American Pie”, który wyznaczył trendy na nadchodzące dekady nowego millenium. Opowiada o grupie licealistów, którzy próbują odnaleźć się w świecie seksu i związków romantycznych. Pakują się w wiele niezręcznych i zabawnych sytuacji. Ich położenie pogarsza fakt, że otrzymują rady od rodziców, którzy sami czują się niepewnie w mentorskiej roli. Jak zapewnia nadawca, „American Pie” gwarantuje dawkę śmiechu, ale nie brakuje tu wzruszeń (więcej tutaj)

Widzowie zobaczą też „Magic Mike XXL” o chippendelesach, którzy dają ostatnie, spektakularne widowisko (więcej tutaj), czy komediowe filmy akcji - „Godziny szczytu” (więcej tutaj) i „Godziny szczytu 3” - z Jackiem Chanem (więcej tutaj).
 
Luis Guzmán i Vanessa Hudgens w filmie „Podróż na Tajemniczą Wyspę”, foto: Ron Phillips/New Line Productions, Inc./WBITV
Luis Guzmán i Vanessa Hudgens w filmie „Podróż na Tajemniczą Wyspę”, foto: Ron Phillips/New Line Productions, Inc./WBITV
Luis Guzmán i Vanessa Hudgens w filmie „Podróż na Tajemniczą Wyspę”, foto: WBITV
Luis Guzmán i Vanessa Hudgens w filmie „Podróż na Tajemniczą Wyspę”, foto: WBITV
Erica Xia-Hou i Jackie Chan w filmie „Krwawa rozgrywka”, foto: WarnerMedia
Erica Xia-Hou i Jackie Chan w filmie „Krwawa rozgrywka”, foto: WarnerMedia
Eddie Kaye Thomas i Jennifer Coolidge w filmie „American Pie”, foto: NBC Universal
Eddie Kaye Thomas i Jennifer Coolidge w filmie „American Pie”, foto: NBC Universal
Art Parkinson, Alexandra Daddario i Hugo Johnstone-Burt w filmie „San Andreas”, foto: Jasin Boland/WV Films IV LLC/Ratpac-Dune Entertainment LLCÑU.S/Warner Bros. Entertainment Inc.
Art Parkinson, Alexandra Daddario i Hugo Johnstone-Burt w filmie „San Andreas”, foto: Jasin Boland/WV Films IV LLC/Ratpac-Dune Entertainment LLCÑU.S/Warner Bros. Entertainment Inc.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik FindSAT VF-6800 PRO Combo (WS-6944P) DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

419 zł Więcej...

SAT Kurier - 9-10/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 9-10/2022

12 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 2,5m

Najnowszy kabel HDMI o długości 2,5m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...