reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„(Nie)znajomi” w telewizji Polsat Film

dodano: 2022-03-28 09:12
autor: Łukasz Knapik | źródło: Grupa Polsat Plus/satkurier.pl

Dystrybucja Mówi Serwis Polsat „(Nie)znajomi” W czwartek, 31 marca br. o godz. 21:00 w telewizji Polsat Film w ramach pasma „Romantyczny czwartek” wyemitowany zostanie premierowo polski film „(Nie)znajomi” (inspirowany włoskim filmem „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie”/„Perfetti sconosciuti”). Producentem filmu jest Mimikra, koproducentami są Walter Film Studio, Artpark, Pur Pur, Coolkeyplay oraz firmy z Grupy Polsat Plus, takie jak Telewizja Polsat, Cyfrowy Polsat i Polkomtel, a dystrybutorem jest Dystrybucja Mówi Serwis. W obsadzie znaleźli się Maja Ostaszewska, Aleksandra Domańska, Katarzyna Smutniak, Jadwiga Jankowska-Cieślak, Natalia Jędruś, Łukasz Simlat, Michał Żurawski, Tomasz Kot i Wojciech Żołądkowicz.

Dystrybucja Mówi Serwis Polsat „(Nie)znajomi”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Komediodramat. Jak zapowiada nadawca, „(Nie)znajomi” to film, który naprzemiennie bawi i wzrusza, portretując różne oblicza miłości. Szczery, dowcipny, kreślony z wielką czułością portret współczesnych Polaków, powstały z inspiracji włoskim hitem („Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie” w reżyserii Paolo Genovese), który pokochały miliony widzów na całym świecie.

Grupa przyjaciół decyduje się zagrać w trakcie kolacji w niewinną grę. Do zakończenia spotkania wszyscy muszą ujawniać wiadomości przychodzące na ich telefony, a rozmowy mają odbywać się w trybie głośnomówiącym. Anna (w tej roli Maja Ostaszewska) i Grzegorz (Łukasz Simlat) to długoletnie małżeństwo z tradycyjnym podziałem ról. Wychowują dwóch synów, a mieszkanie współdzielą z jego matką. W natłoku obowiązków ich uczucie już się wypaliło. Aleksandra (Aleksandra Domańska) i Cezary (Michał Żurawski) znają się od kilku tygodni. To namiętny związek na bardzo wczesnym etapie, kiedy jeszcze wszelkie deklaracje i wizje przyszłości wydają się realne. Oboje wierzą, że nic nie jest w stanie zniszczyć ich uczucia. Ewa (Katarzyna Smutniak) i Tomasz (Tomasz Kot) to gospodarze. Dobrze sytuowane małżeństwo z długoletnim stażem i odwróconym podziałem obowiązków. Ona spełnia się zawodowo, on prowadzi ich dom i wychowuje samotnie ich nastoletnią córkę. Coraz bardziej się od siebie oddalają. Ewa i Anna są siostrami, wydają się sobie bliskie. Ale czy rzeczywiście wszystko sobie mówią i są wobec siebie szczere? W spotkaniu uczestniczy też Wojciech (Wojciech Żołądkowicz) - samotnik, który właśnie rozstał się z partnerką. Był z nią szczęśliwy, ale zerwał, bo ona była przedmiotem kpin jego przyjaciół. Ten przyjemny wieczór wywróci ich świat do góry nogami. Bohaterowie są niejednoznaczni, wielowymiarowi, intrygujący. Pomimo że prawie wszyscy znają się od dziecka, dowiadują się o sobie rzeczy, których nigdy by się nie spodziewali. Czy wpłynie to na ich przyjaźń? Czy zmieni to ich życie? Czy warto mówić prawdę? Czy znamy samych siebie?

Każdy z (nie)zwykłych bohaterów tego filmu jest inny, każdy coś wnosi do dramaturgii. Razem tworzą wielobarwną, interesującą mozaikę. Ten swoisty portret zbiorowy współczesnych Polaków powstał dzięki kreacjom takich aktorów, jak: Aleksandra Domańska, Maja Ostaszewska, Michał Żurawski, Łukasz Simlat, Wojtek Żołądkowicz, Tomasz Kot oraz Katarzyna Smutniak, która zagrała również we włoskim pierwowzorze. Reżyserem filmu „(Nie)znajomi” jest Tadeusz Śliwa , autorami scenariusza są Katarzyna Sarnowska i Tadeusz Śliwa, a za zdjęcia odpowiadał Michał Dąbal.

„(Nie)znajomych” wyreżyserował Tadeusz Śliwa (debiutujący tym filmem w pełnym metrażu), on też wraz z producentką Katarzyną Sarnowską współtworzył scenariusz tego filmu. Autorzy adaptacji potraktowali dramat z Włoch jedynie jako punkt wyjścia, całą akcję i dialogi wpisując w realia naszego kraju, a przez to uprawdopodobniając rozmowy i rozterki prezentowanych postaci. W poruszanych kwestiach, często podlanych komediowym sosem, wybrzmiewają problemy, marzenia, ambicje, lęki, absurdy oraz bolączki typowe dla polskiej rzeczywistości - każdy będzie mógł się przejrzeć w galerii (nie)zwykłych postaci i w ich przejmująco ludzkich, często zabawnych historiach. Ekranowi goście bardzo szybko z (nie)znajomych przeistoczą się w bohaterów szczerze bliskich widzom.

Dodajmy, iż film „(Nie)znajomi” pojawił się w kinach w piątek, 27 września 2019 roku (więcej tutaj).

Przypomnijmy, iż polskie filmy w telewizji znajdziecie w weekendowym wykazie satkurier.pl: „Przewodnik po polskich filmach w PL TV”, w dziale „Propozycje stacji TV” (więcej tutaj).
 
Wojciech Żołądkowicz, Aleksandra Domańska, Łukasz Simlat, Katarzyna Smutniak, Tomasz Kot, Michał Żurawski i Maja Ostaszewska na plakacie promującym kinową emisję filmu „(Nie)znajomi”, foto: Dystrybucja Mówi Serwis
Wojciech Żołądkowicz, Aleksandra Domańska, Łukasz Simlat, Katarzyna Smutniak, Tomasz Kot, Michał Żurawski i Maja Ostaszewska na plakacie promującym kinową emisję filmu „(Nie)znajomi”, foto: Dystrybucja Mówi Serwis
Katarzyna Smutniak, Aleksandra Domańska i Maja Ostaszewska w filmie „(Nie)znajomi”, foto: Jarosław Sosiński/Mimikra
Katarzyna Smutniak, Aleksandra Domańska i Maja Ostaszewska w filmie „(Nie)znajomi”, foto: Jarosław Sosiński/Mimikra


„(Nie)znajomi” - emisja w czwartek, 31 marca 2022 roku o godz. 21:00 w kanale Polsat Film.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik FindSAT VF-6800 PRO Combo (WS-6944P) DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

419 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

99 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

539 zł Więcej...