reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Internetowy projekt Szwajcarii dla Ukraińców

dodano: 2022-03-28 17:56 | aktualizacja: 2022-03-28 18:36
autor: RO | źródło: mediasat.info

Szwajcaria i Ukraina Szwajcarski kanał internetowy Diaspora TV od niedzieli, 27 marca br. nadaje w języku ukraińskim, aby zaspokoić podstawowe potrzeby informacyjne uchodźców z Ukrainy. Władze w Szwajcarii zarejestrowały ponad 16,5 tys. obywateli Ukrainy, którzy opuścili swój kraj z powodu wojny.

diaspora-tv.ch
Diaspora TV


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Nowa oferta informacyjna, finansowana przez Państwowy Sekretariat ds. Migracji (SEM), skupi się na wyjaśnianiu integracji społecznej migrantów ze społeczeństwem szwajcarskim, a także na kwestiach zdrowotnych i złożoności systemu politycznego Szwajcarii. Kwestie te zostaną omówione w programach tematycznych, które będą publikowane w języku ukraińskim w każdą ostatnią niedzielę miesiąca.

Dystrybucja programów pozwoli nowo przybyłym uchodźcom na świadome uczestnictwo we wszystkich aspektach życia w Szwajcarii. Portal będzie wspierany w realizacji przez niewielki zespół Ukraińców, którzy już wcześniej osiedlili się w tym kraju i pracują w takich dziedzinach, jak dziennikarstwo i opieka zdrowotna.

Kanał w języku ukraińskim był już w fazie rozwoju, ale tempo tego projektu zostało znacznie przyśpieszone po rozpoczęciu wojny Rosji z Ukrainą. Telewizja internetowa Diaspora TV nadaje w 16 językach i jest skierowana głównie do imigrantów mieszkających w Szwajcarii.

Źródło: mediasat.info 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV w sieci


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

529 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5520) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Satlink ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

639 zł Więcej...