reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Ruszył nowy MUX DVB-T2 w Katowicach

dodano: 2022-03-29 14:06 | aktualizacja: 2022-04-07 10:30
autor: Anita Kaźmierska | źródło: MWE Networks/radiopolska.pl

MWE Networks Michał Winnicki 29 marca br. po godzinie 13:00 ruszył największy pod względem zasięgu eksperymentalny multipleks naziemnej telewizji cyfrowej w Polsce, którego operatorem jest MWE Networks. Sygnał multipleksu nadawany jest w technologii DVB-T2 z RTCN Katowice / Kosztowy, czyli najwyższego masztu w Polsce, mającego aż 359 m wysokości. W zasięgu multipleksu znajduje się województwo śląskie, a przy dobrej antenie sygnał można odebrać nawet w Krakowie.

satkurier.pl
antena NTC DVB- T2 HEVC naziemna telewizja cyfrowa 2021 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W eksperymentalnym multipleksie DVB-T2 w Katowicach (docelowo w H.265/HEVC) nadawane są kanały telewizyjne Grupy MWE, w tym Power TV HD, Nuta.TV, Junior Music, Home TV, Xtreme TV, Filmax, oraz Ukraina 24 (projekt nadawania Ukraina 24 w DVB-T2 jest w całości finansowany przez Grupę MWE).
 

- Działając jako nadawca telewizyjny i operator naziemnej telewizji cyfrowej zastanawiałem się, w jaki sposób możemy pomóc osobom, które musiały nagle uciekać przed wojną ze swoich domów. Wtedy natrafiłem na komunikat nadawcy programu Ukraina 24 z prośbą, aby jak najbardziej powiększać jego zagraniczną dystrybucję, szczególnie w Polsce. Dzięki dobrej woli KRRiT oraz UKE udało się bardzo szybko uzyskać zgodę na nadawanie programu w języku ukraińskim w naziemnej telewizji cyfrowej - powiedział Michał Winnicki, właściciel Grupy MWE Networks.

Jak informuje nadawca, sygnał eksperymentalnego multipleksu DVB-T2 na k. 38 (610 MHz) w województwie śląskim będzie nadawany do 22 maja 2022 roku.

Dodajmy, iż MWE Networks posiada obecnie pozwolenia na emisję testową DVB-T2 także w Szczecinie, Gdańsku i Warszawie. W Szczecinie nadaje na k. 39 (618 MHz) z Pazim Center z mocą 1 kW ERP. Natomiast w pozostałych lokalizacjach - Gdańsku i Warszawie - do tej pory grupa nie rozpoczęła emisji (pozwolenia obowiązują odpowiednio do 24 kwietnia i 12 lipca br.). Problemem okazało się zainstalowanie anten na Olivia Star w Gdańsku i WTT w Warszawie, z których nadaje już BCAST.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii NTC w Polsce


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

509 zł Więcej...

Miernik FindSAT VF-6800 PRO Combo (WS-6944P) DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

419 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

259 zł Więcej...