reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Złoto Bałtyku” 4 i skarby w kwietniu w History

dodano: 2022-03-30 07:09
autor: Łukasz Knapik | źródło: A+E Networks

History W kwietniu br. dokumentalno-rozrywkowy kanał History poleca swoim widzom szczególnie takie programy jak „Złoto Bałtyku” (sezon 4.), „W pogoni za skarbem” (sezon 2.), „Naziści: obsesje i okultyzm”, „Nowe życie starych domów” (sezon 4.) i „Wyrwane głębinom” (sezon 1.).

History Travis Fimmel („Wikingowie”), Rick Harrison („Gwiazdy lombardu”)


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak zapowiada nadawca, kwiecień br. w kanale History to miesiąc skarbów. Dzielni pomorscy poszukiwacze wciąż są na tropie tego, co dla nich najcenniejsze - „Złoto Bałtyku” nieustannie spędza im sen z powiek. Bracia Lagina z kolei ciągle są „W pogoni za skarbem”. W programie „Wyrwane głębinom” widzowie sprawdzą też, co kryje morskie dno, a w programie „Naziści: obsesje i okultyzm” dowiedzą się, jakimi metafizycznymi zagadnieniami zajmowali się naukowcy III Rzeszy.

Kwiecień 2022 roku w ofercie kanału History:

„Złoto Bałtyku” 4 („Hunt for Baltic Gold” 4)
emisja: we wtorki o 21:00

„Złoto Bałtyku” rusza z nowym sezonem. Sztormowe fale i przenikliwy wiatr odkrywają skarby z morskiego dna. Tomasz po zdobyciu rekordu Guinnessa cieszy się ogromną popularnością - to z jednej strony podnosi wartość jego kolejnych dzieł, z drugiej sprawia, że coraz trudniej mu kupić surowiec w dobrej cenie. Piętrzą się przed nim nowe wyzwania - zdobycie kolejnego rekordu Guinnessa oraz tworzenie wyjątkowych bursztynowych dzieł sztuki, które znajdą nabywców na Bliskim Wschodzie. Do Sztutowa przybywają kolejni chętni do zgłębiania bursztynniczego rzemiosła - m.in. Artur, pasjonat i twórca wyjątkowych noży. Tomasz wraz z Herkulesem odwiedzają mieszkającą w Niemczech bursztynniczkę Martę. Czy poszukiwanie bursztynu na niemieckich plażach okaże się dla nich tak owocne jak na polskich? Krzysztof rozpoczyna płukanie na nowej działce. Tym razem pracy jego ekipy dogląda Marta - jego żona. Płukanie ma przebiegać sprawnie i bezpiecznie. Czy ekipa Krzysztofa podporządkuje się jej poleceniom? Mimo że drogi z Gienkiem miały się rozejść, właściciel poprzedniej działki nie daje za wygraną. Owładnięty gorączką bursztynu podgląda postępy i, przede wszystkim, bursztynowe zdobycze Krzysztofa. Przemysław w zasadzie zakończył prace nad swoim autorskim projektem - podwodnym laserem, z pomocą którego, przeczesując dno Bałtyku i porzucone na nim wraki, dociera tam, gdzie żaden z lądowych poszukiwaczy nie ma szans dotrzeć. Wynalazek Przemysława wydaje się być przełomowy dla poszukiwań bursztynu pod wodą. Szyper Benedykt z okrojoną załogą wyrusza kutrem na bałtyckie wody. Wspominając lata dobrobytu, żywi nadzieję, że rybackie sieci pełne będą ryby i bursztynu, a HEL-6 nieprędko pójdzie na złom (więcej tutaj).

„W pogoni za skarbem” 2 („World’s Greatest Treasure Mysteries” 2)
emisja: w środy (od 6 kwietnia br.) o 21:00

Twórcy „Klątwy Wyspy Dębów” i „Niewyjaśnionych tajemnic świata” prezentują nowy serial, którego gospodarzami są Rick Lagina i Marty Lagina. Jak czytamy w opisie, ośmioodcinkowy program dokumentalny poświęcono niezwykłym przeszłym, obecnym i (być może) przyszłym wyprawom, których celem jest odnalezienie ukrytych skarbów. Frapujące opowieści o drogocennych przedmiotach wzbogacają rozmowy z ich łowcami oraz wywiady z historykami i ekspertami. Tu, gdzie było to możliwe, ekipa filmowa na miejscu dokumentowała przebieg prac poszukiwawczych, dzięki czemu widzowie mogą przenieść się w najodleglejsze zakątki globu i wraz z uczestnikami wypraw przeżywać towarzyszące im emocje. Przedstawione historie dotyczą skarbów słynnych piratów, jak kapitan Kidd, czy wyjętego spod prawa Jesse Jamesa, ale też złota Azteków, bezcennych historycznych artefaktów z przeszłości Ameryki czy zatopionych statków przewożących kosztowności. Serial opowiada o spełnionych i niespełnionych marzeniach odkrycia fortuny, ale też ujawnia nowe szczegóły i wskazówki dotyczące wcześniejszych ekspedycji, a nawet śledzi postępy niektórych z tych, które właśnie są prowadzone. (więcej tutaj).

„Naziści: obsesje i okultyzm” („Secret Nazi Expeditions”)
emisja: w czwartki (od 14 kwietnia br.) o 22:00

Dochodząc do władzy, a także w czasie II wojny światowej, przywódca II Rzeszy Adolf Hitler i szef Schutzstaffel (SS) Heinrich Himmler przewodzili tajnemu zespołowi naukowców i archeologów, znanemu jako Ahnenerbe. Sekretną misją organizacji było napisanie historii na nowo i udowodnienie teorii o wyższości rasy aryjskiej. Teorii, która stanowiła podwaliny ideologii nazistowskiej. Z czasem Ahnenerbe odeszła od źródeł naukowych na rzecz okultyzmu. W poszukiwaniu starożytnych artefaktów, które dowodziłyby nadnaturalnej mocy Niemiec, dawały im przewagę na polu walki i zapewniały III Rzeszy światową dominację, organizacja prowadziła niebezpieczne wyprawy do najdalszych zakątków planety. - Program ujawnia prawdziwą historię kryjącą się za tymi ekspedycjami. Przedstawia nowe dowody, oryginalne badania i wypowiedzi ekspertów, demaskując te słabo poznane, nadzwyczajne twierdzenia i odkrycia wspierające machinę propagandową Adolfa Hitlera - zapowiada nadawca.

„Nowe życie starych domów” 4 („Zombie House Flipping” 4)
emisja: w soboty (od 16 kwietnia br.) o 19:05

Justin Stamper i jego zespół twardzieli konserwatorów grasują w Orlando na Florydzie w poszukiwaniu zniszczonych, opuszczonych i należących do banków „domów zombie”, które mogą kupić i „reanimować” z niewiarygodnymi zyskami.

„Wyrwane głębinom” 1 („Deep Water Salvages” 1)
emisja: poniedziałki (od 25 kwietnia br.) o 21:00

Częstotliwość niebezpiecznych zjawisk pogodowych wciąż się nasila, zagrażając branży transportu wodnego. Jednocześnie fakt ten wpływa na dynamiczny rozwój innej dziedziny. Ekipy zajmujące się ratownictwem morskim regularnie spieszą z pomocą wszędzie tam, gdzie matka natura ujawnia swoje groźne oblicze. Program pokazuje pracę zespołów ratunkowych na świecie, a jej celem jest ocalenie statków zniszczonych przez gwałtowne sztormy i skarbów, które poszły lub mogłyby pójść na dno. Twórcy serialu zaprezentują firmy działające w Stanach Zjednoczonych Ameryki, Ameryce Środkowej i Wielkiej Brytanii.
 
Ashlee Casserly w programie „Nowe życie starych domów”, foto: A+E Networks
Ashlee Casserly w programie „Nowe życie starych domów”, foto: A+E Networks
Ashlee Casserly w programie „Nowe życie starych domów”, foto: A+E Networks
Ashlee Casserly w programie „Nowe życie starych domów”, foto: A+E Networks
Ashlee Casserly w programie „Nowe życie starych domów”, foto: A+E Networks
Ashlee Casserly w programie „Nowe życie starych domów”, foto: A+E Networks
Marta Włodarska w programie „Złoto Bałtyku”, foto: A+E Networks
Marta Włodarska w programie „Złoto Bałtyku”, foto: A+E Networks
Marta Włodarska w programie „Złoto Bałtyku”, foto: A+E Networks
Marta Włodarska w programie „Złoto Bałtyku”, foto: A+E Networks
Rick Lagina i Marty Lagina w programie „W pogoni za skarbem”, foto: A+E Networks
Rick Lagina i Marty Lagina w programie „W pogoni za skarbem”, foto: A+E Networks


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

479 zł Więcej...

SAT Kurier - 3-4/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2022

12 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

239 zł Więcej...