reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

SOLOLED - telewizor zasilany słońcem

dodano: 2022-04-01 07:45 | aktualizacja: 2022-04-02 17:55
autor: Dagen Forsta | źródło: SOLOLED

SOLOLED Trwają prace nad telewizorem nowej generacji, w którym innowacją będzie ekran z wtopionymi ogniwami fotowoltaicznymi - SOLOLED. Zgodnie z projektem, bardzo czułe ogniwa wytwarzają energię, która następnie jest magazynowana w akumulatorach wbudowanych w telewizor. Energia ta jest wykorzystywana do normalnego działania telewizora. Wystarczy zaledwie 80 luksów. Aktualizacja: Prima Aprilis!

SOLOLED


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Opatentowany ekran SOLOLED cechuje się niewiarygodnie niskim poborem mocy. Telewizor o przekątnej ekranu 32" potrzebuje zaledwie 25 W energii. Dzięki takiemu rozwiązaniu praktycznie zrezygnowano z przewodowego zasilania.

Z uwagi na zastosowanie pojemnych akumulatorów, energia wytworzona za dnia, z powodzeniem wystarczy również na korzystanie z telewizora po zmroku. Nie trzeba więc jakoś szczególnie się obawiać, że nie starczy mocy na obejrzenie ulubionego programu, serialu czy filmu.

W momencie wystąpienia niskiego poziomu naładowania baterii, w lewym górnym rogu na ekranu pokaże się procentowy wskaźnik i informacja o czasie, jaki pozostał do wyłączenia telewizora. Oczywiście w krytycznym stanie możliwe jest podłączenie telewizora do sieci elektrycznej za pomocą dołączonego do zestawu zasilacza. Jednak jak zapewnia producent, taka sytuacja jest prawdziwą rzadkością podczas normalnego użytkowania.
 

Nie zaleca się umieszczania telewizora w ciemnych pomieszczeniach. Idealnie, gdy ekran znajduje się blisko okna, tak aby do docierało do niego jak najwięcej światła słonecznego.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowości


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

849 zł Więcej...

Antena sat kempingowa 60 cm z przyssawką

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę.

199 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 2,5m

Najnowszy kabel HDMI o długości 2,5m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...