reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Pinokio i przyjaciele” w kanale Puls 2

dodano: 2022-04-02 12:20
autor: Łukasz Knapik | źródło: Telewizja Puls

Puls 2 Puls2 „Pinokio i przyjaciele” W poniedziałek, 4 kwietnia br. o godz. 8:45 w kanale Puls 2, w ramach pasma „Puls Kids”, wyemitowane zostaną premierowo odcinki 1. i 2. sezonu 1. włoskiego serialu animowanego „Pinokio i przyjaciele” („Pinocchio And Friends”), zrealizowanego w technice CGI. Serial przeznaczony jest dla dzieci w wieku 4-7 lat. Składa się z 26 odcinków.

Puls 2 Puls2 „Pinokio i przyjaciele”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Opublikowane w 1883 roku „Przygody Pinokia” Carlo Collodiego należą do kanonu literatury dziecięcej i są jedną z 15 najlepiej sprzedających się książek wszech czasów, zachwycając kolejne pokolenia dzieci. Przygody drewnianego pajacyka, który chciał zostać chłopcem, zostały przetłumaczone na ponad 260 języków, a na jej kanwie powstało ponad 40 różnych filmów i niezliczonych programów telewizyjnych, spektakli czy piosenek. W Polsce pierwsze wydanie książki ukazało się 110 lat temu w 1912 roku.

Jak zapowiada nadawca, najnowszą produkcję „Pinokio i przyjaciele”, którą pokaże Puls 2, wyróżnia przede wszystkim wzbogacenie klasycznej opowieści o nowoczesną formę i przekaz - tak, aby była czytelna dla współczesnych dzieci, przy jednoczesnym zachowaniu ponadczasowych elementów z książki Collodiego. Włoski serial umiejętnie oddaje hołd tradycji, jednocześnie osadzając historię Pinokia w teraźniejszości.

Akcja rozgrywa się w malowniczej toskańskiej wiosce, której mieszkańców pochłaniają smartfony i różne elektroniczne gadżety. Wokół rozciąga się las, w którym w Magicznym Sklepie żyje Pinokio. Przeżywa on mnóstwo ekscytujących przygód, a towarzyszą mu m.in.: nieustraszona lalka - piratka Frida, gadający Świerszcz, Błękitna Wróżka i jej gospodyni - kochająca muzykę techno Ślimaczyca Agnes, Lis i Kot, właściciel sklepu z nowoczesnymi gadżetami - Pan Wisienka, niesforny chłopiec Knot, który jako jeden z niewielu zna tajemnicę Pinokia, oraz oczywiście poczciwy Gepetto (więcej tutaj).

„Pinokio i przyjaciele” - sezon 1., emisja od poniedziałku do soboty (od 4 kwietnia 2022 roku) o godz. 8:45 w kanale Puls 2.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Fuba ODE8600 DVB-T/T2 HEVC

Fuba ODE8600 to odbiornik do odbioru cyfrowej telewizji naziemnej DVB-T...

125 zł Więcej...

SAT Kurier - 3-4/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2022

12 zł Więcej...

Multiswitch TechniSat CE 9/8 HD

Markowy (niemiecki) multiswitch TechniSat CE 9/8 HD rozdziela sygnał niezależnie...

290 zł Więcej...