reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Ofcom zawiesił transmisję KTV na satelicie

dodano: 2022-04-04 18:37
autor: RO | źródło: rxtvinfo.com

Ofcom Brytyjski regulator Ofcom zamroził licencję kanału KTV po wyemitowaniu treści, które mogą podżegać do przemocy. KTV (w pełnej nazwie Khalsa Television) był dostępny w Sky UK na pozycji 771 do czwartku, 31 marca 2022. Odbiór nieszyfrowany FTA był prowadzony w całej Europie z satelity Astra 2G (28,2°E) na częstotliwości 11,479V (SR: 22000, FEC: 5/6; DVB-S / QPSK). Aktualnie jest tylko plansza z logo.

Khalsa Television KTV
Khalsa Television KTV


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Kanał jest transmitowany dla społeczności Sikhów w Wielkiej Brytanii.

Dochodzenie przeprowadzone przez Ofcom wykazało, że prezenter w programie telewizyjnym wygłosił szereg oświadczeń, które razem promowały brutalne działania, w tym morderstwa jako dopuszczalną i niezbędną formę działania w celu wspierania sprawy "Khalistanu". Chodzi o postulowane do utworzenia przez Sikhów państwo na terytorium stanu Pendżab w Indiach.

Ofcom uznał, że było to poważne naruszenie przepisów dotyczących podżegania do przestępczości i zamieszek. Kanał już w zeszłym roku został ukarany grzywną 50 tys. funtów.

Nadawca ma 21 dni na złożenie oświadczenia. Po tym procesie Ofcom zdecyduje czy całkowicie cofnąć licencję Khalsa Television.

W ciągu ostatnich 18 miesięcy Ofcom ukarał wielu nadawców, a niektórym nawet cofnął licencję. W tym czasie zezwolenia na nadawanie w Wielkiej Brytanii utraciły kanały CGTN i RT, natomiast KTV, Loveworld i Republic Bharat otrzymały grzywny.

Źródło: rxtvinfo.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kanały


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

130 zł Więcej...

SAT Kurier abonament za 2022 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2022 r. z wysyłką...

109 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

539 zł Więcej...