reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

3 kanały informacyjne zniknęły z NTC na Ukrainie

dodano: 2022-04-05 21:37
autor: RO | źródło: detector.media

Espreso TV Ukraiński, narodowy koncern radiofonii, łączności radiowej i telewizyjnej RRT postanowił wyłączyć transmisje naziemne prywatnych kanałów informacyjnych Espreso, Priamyj i Kanał 5. Dziennikarze stacji telewizyjnych uważają decyzję za nielegalną i nazywają takie działanie "dywersją" dyrektora koncernu RRT.

5.ua
5 kanał Channel 5 Ukraina


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Kanały proszą prezydenta o interwencję i ochronę prawa dziennikarzy do walki na froncie informacyjnym i wolności słowa.

19 marca prezydent Ukrainy, Wołodymyr Zełenski, wdrożył decyzję Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy. Operator telewizji DVB-T2 Zeonbud został podporządkowany państwowemu koncernowi RRT, a krajowe stacje telewizyjne musiały przejść na nadawanie wspólnego maratonu informacyjnego „Jenyni nowyny #UArazom”.

Kanał 5, Priamyj i Espreso dołączyły do wspólnego maratonu tylko częściowo, gdyż nadal koncentrowały się na własnych relacjach z przebiegu wydarzeń w Ukrainie. Podobno przez niewypełnienie decyzji prezydenta, kanały nagle zniknęły z naziemnej telewizji cyfrowej. Co ciekawe, sam Zeonbud nie jest świadomy tych wyłączeń i jak twierdzi, pełni teraz funkcję techniczną i niczego nie zauważył.

Zauważmy, że naziemna transmisja została zastąpiona kanałem parlamentarnym RADA, który używa identyfikatorów stacji Kanał 5, Priamyj i Espreso.

Wspomniane stacje są nadal dostępne w nieszyfrowanym przekazie satelitarnym FTA na satelitach Astra 4A (4,8°E) i Amos 3 (4°W). Espreso TV można od niedawna odbierać na Eutelsat Hot Bird 13°E.

Źródło: detector.media 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii DVB-T2


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

279 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+ 4K ECP

CAM CI+ 4K ECP z odbiorem TVP 4K, CANAL+ 4K...

199 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

329 zł Więcej...