reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

3 kanały informacyjne zniknęły z NTC w Ukrainie

dodano: 2022-04-05 21:37 | aktualizacja: 2022-07-23 10:50
autor: RO | źródło: detector.media

Espreso TV Ukraiński, narodowy koncern radiofonii, łączności radiowej i telewizyjnej RRT postanowił wyłączyć transmisje naziemne prywatnych kanałów informacyjnych Espreso, Priamyj i Kanał 5. Dziennikarze stacji telewizyjnych uważają decyzję za nielegalną i nazywają takie działanie "dywersją" dyrektora koncernu RRT.

5.ua
5 kanał Channel 5 Ukraina


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Kanały proszą prezydenta o interwencję i ochronę prawa dziennikarzy do walki na froncie informacyjnym i wolności słowa.

19 marca prezydent Ukrainy, Wołodymyr Zełenski, wdrożył decyzję Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy. Operator telewizji DVB-T2 Zeonbud został podporządkowany państwowemu koncernowi RRT, a krajowe stacje telewizyjne musiały przejść na nadawanie wspólnego maratonu informacyjnego „Jenyni nowyny #UArazom”.

Kanał 5, Priamyj i Espreso dołączyły do wspólnego maratonu tylko częściowo, gdyż nadal koncentrowały się na własnych relacjach z przebiegu wydarzeń w Ukrainie. Podobno przez niewypełnienie decyzji prezydenta, kanały nagle zniknęły z naziemnej telewizji cyfrowej. Co ciekawe, sam Zeonbud nie jest świadomy tych wyłączeń i jak twierdzi, pełni teraz funkcję techniczną i niczego nie zauważył.

Zauważmy, że naziemna transmisja została zastąpiona kanałem parlamentarnym RADA, który używa identyfikatorów stacji Kanał 5, Priamyj i Espreso.

Wspomniane stacje są nadal dostępne w nieszyfrowanym przekazie satelitarnym FTA na satelitach Astra 4A (4,8°E) i Amos 3 (4°W). Espreso TV można od niedawna odbierać na Eutelsat Hot Bird 13°E.

Źródło: detector.media 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii DVB-T2


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2 GIP Box Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki GIP dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 2,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

25 zł Więcej...

Kabel HDMI biały płaski 2.1 8K UHD 3,0m

Płaski, biały kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1...

79 zł Więcej...