reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Ukraińcy” w kanale TVP Dokument

dodano: 2022-04-04 11:18
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVP

TVP Dokument W czwartek, 7 kwietnia br. o godz. 20:10 w kanale TVP Dokument wyemitowany zostanie premierowo 1. odcinek 1. sezonu polskiego serialu dokumentalnego „Ukraińcy”, zrealizowany przez Agencję Kreacji Publicystyki, Dokumentu i Audycji Społecznych TVP, we współpracy z Unlimited Film Operations. Jak zapowiada nadawca, to obraz ludzi, którzy zdecydowali się wyemigrować do Polski. Jedni opuścili ojczyznę, uciekając przed wojną, politycznym chaosem i kryzysem ekonomicznym, inni mieszkają tu od lat i stanowią integralną część naszego społeczeństwa.

TVP
TVP Dokument


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

- Nowy serial pod tytułem „Ukraińcy” to dokumentalne spojrzenie na mieszkających w Polsce emigrantów oraz uchodźców z Ukrainy. Bohaterami serialu są osoby w różnym wieku, pochodzące z różnych środowisk i regionów Ukrainy. Wszystkim będziemy towarzyszyć z kamerą zarówno w chwilach trudnych, gdy doświadczają skutków wojny, jak i w momentach radości i nadziei, gdy pokonują przeciwności losu. Naszych bohaterów poznamy w życiu codziennym, przyjrzymy się ich zmaganiom, aspiracjom i marzeniom. Odwiedzimy ich rodziny na Ukrainie i razem w Polsce ugościmy ich bliskich przyjaciół. Każdy odcinek to jedna, zamknięta historia. Dla nas Polaków będzie to też okazja, by przejrzeć się w oczach naszych sąsiadów. Liczba obywateli Ukrainy mieszkających w Polsce wzrasta od lat. To był naturalny temat do dokumentalnego opowiedzenia, gdyż ta migracja pociągnęła za sobą olbrzymie zmiany na terenie całej Polski. Zawsze pojawiały się jednak pytania: na ile my się tak naprawdę znamy? Żyjemy razem, czy obok siebie? Chcieliśmy, aby ta seria stała się dla wszystkich okazją do lepszego poznania siebie nawzajem. To od lat był temat ważny, nieopowiedziany, a teraz, gdy rosyjska agresja spowodowała jeszcze większą migrację z Ukrainy do Polski, stał się jeszcze ważniejszy. Musimy zacząć lepiej siebie poznawać

- mówi Tomasz Piechal, redaktor naczelny kanału TVP Dokument.


Serial zrealizowała Agencja Kreacji Publicystyki, Dokumentu i Audycji Społecznych TVP, we współpracy z Unlimited Film Operations, na zlecenie kanału TVP Dokument. Zdjęcia realizowane były na przestrzeni ostatnich kilkunastu miesięcy. Za scenariusz i reżyserię odpowiadała Julia Łuczkowska, a za zdjęcia Nicolas Villegas, Karol Łakomiec i Kacper Wójcicki.
 
Bohaterowie serialu „Ukraińcy”, foto: TVP
Bohaterowie serialu „Ukraińcy”, foto: TVP


„Ukraińcy” - sezon 1., emisja w czwartki (od 7 kwietnia 2022 roku) o godz. 20:10 w kanale TVP Dokument.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Fuba ODE8600 DVB-T/T2 HEVC

Fuba ODE8600 to odbiornik do odbioru cyfrowej telewizji naziemnej DVB-T...

125 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 2,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

29 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 299 zł Więcej...