reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

W Ukrainie będzie mniej kanałów naziemnych?

dodano: 2022-04-07 19:02
autor: RO | źródło: detector.media

Zeonbud DVB-T2 Zeonbud, dostawca naziemnej telewizji cyfrowej na Ukrainie, zwrócił się do krajowego regulatora z propozycją obniżenia kosztów utrzymania multipleksów i nadawania kanałów telewizyjnych. Operator proponuje Narodowej Radzie ds. telewizji i radia zmniejszyć liczbę dostępnych multipleksów.

naziemna telewizja cyfrowa NTC DVB-T antena naziemna


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
- Dobrze zdajemy sobie sprawę z trudnej sytuacji w branży telewizyjnej podczas rosyjskiej agresji wojskowej. Dlatego poszukujemy sposobów na obniżenie kosztów funkcjonowania sieci, a tym samym zmniejszenie obciążeń finansowych firm nadawczych, informuje serwis prasowy Zeonbud.

Zeonbud zauważa, że można szybko obniżyć koszty o 50% dzięki redystrybucji kanałów w multipleksach. Proponuje on umieszczenie13 kanałów ogólnokrajowych w MX-1 i MX-2 oraz 3 kanałów ogólnokrajowych i regionalnych w MX-5.

Dzięki powyższej propozycji, nie będzie potrzeby ponoszenia kosztów eksploatacji multipleksu MX-3. W przyszłości firma proponuje przejście na nadawanie tylko w dwóch multipleksach. Zeonbud jest gotowy do przeprowadzenia na własny koszt wszelkich prac związanych z modernizacją sieci. Teraz czeka na decyzję Narodowej Rady.

Dzisiaj Zeonbud jest operatorem do 32 kanałów telewizyjnych, nadawanych w standardzie DVB-T2 w ramach multipleksów o zasięgu krajowym MX-1, MX-2, MX-3 i MX-5.

Źródło: detector.media 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii DVB-T2


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

139 zł Więcej...

Antena sat kempingowa 60 cm z przyssawką

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę.

199 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5520) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...