reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Psy 3. W imię zasad” w telewizji Polsat Film

dodano: 2022-04-08 01:34
autor: Łukasz Knapik | źródło: Grupa Polsat Plus/satkurier.pl

Kino Świat Polsat „Psy 3. W imię zasad” W piątek, 8 kwietnia br. o godz. 23:20 w telewizji Polsat Film wyemitowany zostanie premierowo polski film „Psy 3. W imię zasad”. Producentem filmu jest Wonder Studio, koproducentami są Scorpio Studio oraz firmy z Grupy Polsat Plus, takie jak Telewizja Polsat, Cyfrowy Polsat i Polkomtel, dystrybutorem jest Kino Świat, a wsparcia udzielił Polski Instytut Sztuki Filmowej (PISF). Występują Magdalena Szczerbowska, Dominika Walo, Aleksandra Linda, Bogusław Linda, Marcin Dorociński, Cezary Pazura, Sebastian Fabiański, Jan Frycz, Tomasz Schuchardt, Artur Żmijewski, Mirosław Baka, Wojciech Zieliński, Edward Linde-Lubaszenko, Eryk Lubos i Arkadiusz Jakubik.

Kino Świat Polsat „Psy 3. W imię zasad”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Film sensacyjny. Kultowi bohaterowie, legendarne dialogi, które weszły do codziennego języka i muzyka, którą bez trudu rozpozna każdy kinoman - seria „Psy” na zawsze odmieniła polskie kino. Policyjna opowieść błyskawicznie zdobyła serca widzów, z miejsca zyskując status produkcji kultowej. Po latach Franz Maurer i jego sfora powracają.

Po 25 latach odsiadki Franciszek Maurer „Franz” (w tej roli Bogusław Linda) wychodzi z więzienia i wkracza w nową Polskę, w której nic nie jest takie, jak zapamiętał. Kto i co czeka na człowieka, który przez ostatnie ćwierć wieku nie robił nic? Jak odnajdzie się w świecie, w którym dawne zasady i lojalność przestały obowiązywać? Tego widzowie dowiedzą się, gdy los ponownie połączy Franza i Waldemara Morawca „Nowego” (Cezary Pazura), Radosława Wolfa (Artur Żmijewski) i Tadeusza Stopczyka (Edwarda Linde-Lubaszenko). Ich spotkanie zmieni wszystko.

Premiera pierwszych „Psów” (w 1992 roku) odmieniła polskie kino. „Nie chce mi się z tobą gadać” czy „Bo to zła kobieta była” - dialogi z tego dzieła Władysława Pasikowskiego okrzepły już w świadomości zbiorowej. Tamten film to była opowieść o byłym funkcjonariuszu bezpieki, Franzu Maurerze, który został wcielony do nowo powstałej policji; historia człowieka rozdartego między prywatnym kodeksem honorowym a budowaną w odcieniach moralnej szarości transformacyjną rzeczywistością lat 90. ubiegłego wieku. To były czasy, w którym chwiejne struktury władzy uginały się pod naporem układów, korupcji i nepotyzmu, a powstałe na zgliszczach Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej państwo kształtowali ci sami ludzie co wcześniej, tyle że w innych barwach. Dwa lata późniejsze „Psy 2. Ostatnia krew” były dla Władysława Pasikowskiego nie tylko okazją do skrajnie pesymistycznego zdiagnozowania tego, co działo się wówczas na jego oczach, ale też sposobnością do przełamania zastanych polskich tradycji filmowych, czerpiąc z inspiracji mistrzami amerykańskiego i europejskiego kina gatunków (więcej tutaj).

Najnowsze „Psy” również, na podstawie własnego scenariusza, wyreżyserował Władysław Pasikowski. Jak zapowiada nadawca, „W imię zasad” (2020) to obraz filmowy, w którym jak w lustrze odbijają się nasze, skomplikowane pod względem politycznym, czasy. W najnowszej części tej serii pojawiają się nowi bohaterów - do legendarnej obsady dołączyli: Jan Frycz (jako Panicz), Marcin Dorociński (Wit), Sebastian Fabijański (Damian), Tomasz Schuchardt (Cegielski), Arkadiusz Jakubik (Morales), Wojciech Zieliński (Dyżurny Kołodziej) i Eryk Lubos (jako Spinaker). Producentem filmu jest Klaudiusz Frydrych, współtwórca „Jacka Stronga”. Partneruje mu Janusz Dorosiewicz, producent filmu „Psy 2. Ostatnia krew” (1994). Autorem zdjęć jest Maciej Lisiecki („Drogówka”). Za montaż odpowiada Jarosław Kamiński („Zimna wojna”, „Jack Strong”), za dźwięk Bartłomiej Bogacki. Scenografię opracował Wojciech Żogała, charakteryzację Janusz Kaleja, a kostiumy przygotowała Małgorzata Braszka i otrzymała za te projekty nominację do „Polskiej Nagrody Filmowej Orzeł” w kategorii „Najlepsze kostiumy” (więcej tutaj).

Dodajmy, iż film „Psy 3. W imię zasad” pojawił się w kinach w piątek, 17 stycznia 2020 roku (więcej tutaj i tutaj).

Przypomnijmy, iż polskie filmy w telewizji znajdziecie w weekendowym wykazie satkurier.pl: „Przewodnik po polskich filmach w PL TV”, w dziale „Propozycje stacji TV” (więcej tutaj i tutaj).
 
Marcin Dorociński i Bogusław Linda na plakacie promującym kinową emisję filmu „Psy 3. W imię zasad”, foto: Kino Świat
Marcin Dorociński i Bogusław Linda na plakacie promującym kinową emisję filmu „Psy 3. W imię zasad”, foto: Kino Świat


„Psy 3. W imię zasad” - emisja w piątek, 8 kwietnia 2022 roku o godz. 23:20 w kanale Polsat Film.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 2,5m

Najnowszy kabel HDMI o długości 2,5m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...

Odbiornik TechniSat DIGIPLUS UHD S

DIGIPLUS UHD S to najnowszy flagowy dekoder uznanej, niemieckiej firmy...

1 190 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

849 zł Więcej...