reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Film balkonowy” - film HBO Max w kinach

dodano: 2022-04-08 03:36
autor: Łukasz Knapik | źródło: WarnerMedia/satkurier.pl

Against Gravity HBO Max „Film balkonowy” Od piątku, 8 kwietnia br. w kinach widzowie będą mogli oglądać polski film „Film balkonowy”, serii Max Original. Producentami tego dokumentalnego filmu są HBO Max (WarnerMedia), Łoziński Production i Mazowiecki Instytut Kultury, przy współpracy IDFX, wsparcia finansowego udzielił Polski Instytut Sztuki Filmowej (PISF), a dystrybutorem jest Against Gravity. Od niedzieli, 17 kwietnia br. film ten będzie dostępny w ofercie serwisu VOD HBO Max.

Against Gravity HBO Max „Film balkonowy”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Najnowszy polski film dokumentalny Max Original pod tytułem „Film balkonowy” to produkcja autorstwa dokumentalisty Pawła Łozińskiego. Dokument wyróżniony został na festiwalach filmowych, w tym w Locarno czy Biarritz, a także 18. „Millennium Docs Against Gravity”. Otrzymał też trzy nominacje do „Polskich Nagród Filmowych Orły”. Film będzie można oglądać od piątku, 8 kwietnia br. w kinach, a w serwisie VOD HBO Max od niedzieli, 17 kwietnia br.

Czy każdy może być bohaterem filmu? Czy świat da się zamknąć w jednym kadrze? Jak czytamy w opisie, reżyser Paweł Łoziński przygląda się ludziom ze swojego balkonu. Przechodzą uśmiechnięci, smutni, zamyśleni, zagapieni w telefony, młodzi i starzy. Mieszkańcy dzielnicy albo przypadkowi goście, zwyczajni przechodnie. Autor zaczepia, zadaje pytania, rozmawia o tym jak radzą sobie z życiem. Stojąc tam z kamerą przez ponad 2 lata stworzył miejsce dialogu, świecki konfesjonał, przy którym każdy może się zatrzymać i opowiedzieć o sobie innym ludziom. Bohaterowie niosą w sobie zagadki i tajemnice, nie dają się łatwo zaszufladkować. Każda ludzka historia jest wyjątkowa, a życie jest nie do wymyślenia. „Film balkonowy” to powrót do początków kina, kiedy człowiek przychodził do kamery. Może wystarczy zatrzymać się na dłużej, żeby zobaczyć więcej?

- Postanowiłem zatrzymać się i poczekać, aż świat sam do mnie przyjdzie. Stałem na balkonie z kamerą przez 2 lata i łapałem każdego, kto pod nią przechodził. Z tych spotkań wyszedł film opowiadający o ludziach to, co sami chcieli o sobie powiedzieć. I o reżyserze, który był ich ciekawy. Byłem zdziwiony, jak mało znam się na ludziach. Prawie nikt nie jest tym, na kogo wygląda. Ludzie niosą w sobie zagadki i tajemnice. Nie dają się łatwo zaszufladkować. Życie jest nie do wymyślenia

- mówi Paweł Łoziński.


Najnowszy polski film dokumentalny Max Original „Film balkonowy” prezentowany był na festiwalach filmowych, zdobywając szereg nagród. Został wyróżniony „Grand Prix” na festiwalach filmowych w Locarno i Biarritz, oraz otrzymał nagrodę „MDR Award” na festiwalu „DOK Leipzig”. Podczas 18. edycji „Millennium Docs Against Gravity” zdobył wyróżnienia w „Konkursie głównym” oraz „Konkursie polskim”, a także dwie nagrody publiczności (w Warszawie i Katowicach). Produkcja otrzymała także trzy nominacje do „Polskich Nagród Filmowych Orły” w kategoriach: „Najlepszy film dokumentalny”, „Najlepsza reżyseria” i „Najlepszy montaż” (więcej tutaj).

Twórcą „Filmu balkonowego” jest Paweł Łoziński, który odpowiada za scenariusz, reżyserię oraz zdjęcia. Obowiązki producentki z ramienia HBO Max pełni Izabela Łopuch, a producentką wykonawczą HBO Max jest Hanka Kastelicowa. Producentami z ramienia IDFX są Paweł Łoziński oraz Agnieszka Mankiewicz. Za produkcję obrazu odpowiadają HBO Max, Łoziński Production oraz Mazowiecki Instytut Kultury. Film współfinansowany jest przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Dystrybutorem filmu jest Against Gravity.

Filmu dokumentalny Max Original „Film balkonowy” będzie można oglądać w kinach od piątku, 8 kwietnia br., a od niedzieli, 17 kwietnia br. w serwisie VOD HBO Max.
 
Bohaterowie produkcji na plakacie promującym kinową emisję filmu „Film balkonowy”, foto: Against Gravity
Bohaterowie produkcji na plakacie promującym kinową emisję filmu „Film balkonowy”, foto: Against Gravity


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Płyty - kino - gadżety


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC

Najnowszy hybrydowy (naziemno- kablowy) odbiornik DVB-T/T2/C (bez LAN) z MPEG-4/H.264...

119 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Satlink ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

660 zł Więcej...

SAT Kurier - 3-4/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2023

12 zł Więcej...