reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

SES zwiększa globalny zasięg do 366 mln domów

dodano: 2022-04-10 09:06
autor: RO | źródło: rapidtvnews.com

SES astra betzdorf antena 360px.jpg Operator satelitarny SES podał, że najnowsze wyniki jego corocznych programów badawczych podkreślają pozycję firmy jako lidera w dostarczaniu treści przez satelitę. SES ze swoich satelitów transmituje prawie 8400 kanałów telewizyjnych, w tym 3130 w jakości HD lub Ultra HD.

SES
SES Astra


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Globalny zasięg operatora zwiększył się do 366 mln gospodarstw domowych z telewizją na całym świecie. Oznacza to wzrost o 5 mln w porównaniu z rokiem poprzednim.

Imponujący wzrost jest napędzany przez rosnący zasięg w Afryce (+9,1 mln), regionie Azji i Pacyfiku (+1 mln) i Ameryce Łacińskiej (+1,7 mln), gdzie platformy satelitarne DTH i IPTV nadal zyskują na popularności jako wiodące metody odbioru TV.

Na kluczowym rynku europejskim, obsługiwanym przez flotę satelitarną Astra z pozycji 19,2°E, SES dociera do 117 mln gospodarstw domowych, czyli do połowy wszystkich domów za pośrednictwem telewizji satelitarnej, kablowej lub IPTV. Jednak zasięg w Ameryce Północnej spadł o 6 mln, ponieważ amerykańscy odbiorcy przyśpieszyli trend w kierunku alternatywnych transmisji strumieniowych.

W Afryce SES rozszerzył zasięg dzięki rozwojowi etiopskiej oferty niekodowanej, w tym pierwszej w kraju dedykowanej platformy telewizyjnej Ethiosat. SES przez ostatnie 2 lata był w trakcie realizacji programu, w którym skłaniał widzów w Etiopii do ponownego ustawienia anteny na pozycję 57°E. Obecnie obsługuje większość gospodarstw domowych z telewizją satelitarną w Etiopii.

Popularność satelity rośnie w takich krajach jak Etiopia, Nigeria i Ghana jako wiodącej formy odbioru TV. Od 2017 roku przyrost o 27%. Mimo rozwoju usług OTT, nieszyfrowana telewizja satelitarna pozostaje stabilna w Europie przez ostatnie 5 lat. IPTV nadal rośnie w całej Europie jako nowa metoda dystrybucji, a naziemna telewizja DTT spada.

Źródło: rapidtvnews.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Operatorzy sat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2 GIP Box Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki GIP dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...

Antena TELE System PF85 grafit

Włoska, stalowa antena podświetlana PF85 znanej firmy TELE System, z...

159 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle Q + TelevioTV 3m-ce

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

269 zł Więcej...