reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Nowe nazwy stacji rumuńskiej Pro TV [wideo]

dodano: 2022-04-10 10:00 | aktualizacja: 2022-04-10 15:06
autor: RO | źródło: paginademedia.ro/

Pro Arena Rumuńska grupa medialna PRO TV S.R.L. wprowadziła zmiany w nazewnictwie swoich kanałów telewizyjnych. Stacje Pro 2, Pro Gold i Pro X, które 5 lat temu zmieniły nazwy, przeszły teraz kolejną transformację. Widzowie o nadchodzących zmianach byli informowani już w marcu, jednak wtedy grupa nie określała konkretnej daty rebrandingu.

protv.ro
Acasa TV


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
4 kwietnia 2022 r. nastąpiły znaczące zmiany. Pro X, dawniej Sport.ro, został przekształcony w Pro Arena. Kanał Pro 2, dawniej Acasă TV, powrócił do pierwotnej nazwy Acasă. Podobnie Pro Gold, który zaczął działać pod marką Acasă Gold.

Zauważmy, że 5 lat temu kanały z grupy Pro przeszły najważniejszą metamorfozę w historii stacji telewizyjnych w kraju. Wszystkie 5 kanałów zmieniło swoje logo, a 3 z nich Acasă TV, Acasă Gold i Sport.ro zmieniło nazwy na Pro 2, Pro Gold i Pro X.

Acasă TV powstała w 1998 roku, a jej popularność przyniosły słynne południowoamerykańskie telenowele emitowane dla widzów w Rumunii, m.in. „Zbuntowany anioł”, „Rosalinda” i „Dzikie serce”. Od 2004 r. zaczęła pokazywać rumuńskie opery mydlane, a pierwszą z nich była „Numai iubirea”. Mircea Solcanu, Mihaela Tatu i Simona Mihăescu to jedne z najbardziej znanych byłych gwiazd telewizji Acasa. Dzisiejsza wersja tej stacji skupi się na oryginalnych programach rozrywkowych (np. MasterChef), a także na międzynarodowych serialach i filmach romantycznych.

Pro Gold wystartował w 2012 roku jako Acasa Gold, emitując powtórki rumuńskich i zagranicznych seriali.

Pro X, dawniej na rynku znany jako Sport.ro, nadawał programy sportowe i wiadomości. Na tej stacji były emitowane starsze zagraniczne seriale, takiej jak „Przyjaciele” czy „M.A.S.H”. Jego następca Pro Arena będzie transmitować wydarzenia sportowe i programy specjalne, a także ciekawe dla mężczyzn filmy akcji i dokumenty oraz różne reality show.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Rebranding


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5520) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

539 zł Więcej...

SAT Kurier - 7-8/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2022

12 zł Więcej...