reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Śledztwa PRL i mordercy w maju w CBS Reality

dodano: 2022-04-10 23:47
autor: Łukasz Knapik | źródło: AMC Networks International

CBS Reality logo W maju br. kanał telewizyjny CBS Reality poleca swoim widzom szczególnie takie programy jak „Kryminalne śledztwa PRL” (sezon 2.), „W niewoli zwierząt” (sezon 2.) i „Zrozumieć seryjnego mordercę” (sezon 1.).

CBS Reality


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Maj 2022 roku w ofercie kanału CBS Reality:

„Kryminalne śledztwa PRL” 2
emisja: w poniedziałki o 22:00

Program będzie emitowany premierowo w poniedziałki o godzinie 22:00, od 11 kwietnia do 9 maja br. Drugi sezon dokumentalnej serii powraca do śledztw z lat 70. i 80. ubiegłego wieku - z czasów, gdy najważniejszymi narzędziami pracy milicji i dochodzeniowców były spryt, wnikliwość, obserwacja i wytrwałość. Każdy odcinek to historia innej zbrodni i wykrycia jej sprawcy. Bohaterami programu są ci, którzy do tego doprowadzili: emerytowani milicjanci, prokuratorzy, adwokaci, lekarze medycyny sądowej. Niektórzy po raz pierwszy publicznie opowiadają o swojej pracy. Obok nich pojawiają się eksperci: Zbigniew Lew-Starowicz, Jan Gołębiowski, Łukasz Wroński i Marcin Myszka. Wśród przedstawianych śledztw są te wszczęte po zaginięciach dzieci oraz takie, które zaczęło się od znalezienia walizek z fragmentami ciała. Dochodzenia prowadzone w miastach wielkoprzemysłowych i na wsiach. Śledztwo, które przy dzisiejszej technologii skończyłoby się schwytaniem sprawcy znacznie szybciej - i takie, które zostało utrudnione przez strajki sierpniowe (więcej tutaj).

„W niewoli zwierząt” 2
emisja: w soboty i niedziele (od 8 maja br.) o 14:00

Program będzie emitowany w weekendy od godziny 14:00, od niedzieli, 8 maja do niedzieli, 29 maja br. (po dwa odcinki). Jak zapowiada nadawca, to intymny portret ludzi dotkniętych syndromem zbieractwa zwierząt oraz wyzwań związanych z konfrontacją z tym rzadkim zaburzeniem. Program stara się zajrzeć do umysłów i serc osób dotkniętych tym problemem, członków ich rodzin oraz przyjaciół, którzy chcą zapobiec dalszemu wymykaniu się ich bliskich spod kontroli. W serii widzowie odkryją trudne warunki oraz wyzwania, jakie stoją przed osobami, które próbują opiekować się wieloma zwierzętami domowymi naraz. W programie widzowie zobaczą jak weterynarze, eksperci zajmujący się dobrostanem zwierząt oraz psychologowie, przy wsparciu rodziny i przyjaciół, przeprowadzają niezbędne interwencje oraz proponują bezpieczne rozwiązania i plan wyjścia z toksycznej sytuacji. Eksperci starają się dojść do sedna problemu, który zwykle leży w głębokiej i kompulsywnej potrzebie miłości, dawania opieki i obawy przed stratą. W większości przypadków problem gromadzenia zwierząt nie był poruszany, dopóki nie nosił znamion przestępstwa, aż do teraz (więcej tutaj).

„Zrozumieć seryjnego mordercę” 1
emisja: od poniedziałku do piątku (od 23 maja br.) o 22:00

Program będzie emitowany w dni powszednie o godzinie 22:00, od poniedziałku, 23 maja do piątku, 3 czerwca br. Co sprawia, że seryjni mordercy popełniają swoje zbrodnie? Każdy z dziesięciu przedstawionych w serii zabójców miał na to pytanie gotową odpowiedź. Najmłodszy z seryjnych morderców Ameryki uważał, że posiadanie głośnego psa wystarczy, by usprawiedliwić zabicie jednej ze swych ofiar, a pewna kobieta twierdziła, że ze względu na jej cierpienia w młodości, ma prawo uśmiercać mężczyzn. Jak zapowiada nadawca, dzięki trzymającym w napięciu opowieściom detektywów próbujących zrozumieć działania seryjnych morderców, poruszającym historiom świadków oraz materiałom z pokojów przesłuchań, w programie przeanalizowane zostaną wszystkie przyczyny, które doprowadziły do popełnienia zbrodni przez każdego z przestępców. To seria, która pomoże zrozumieć, co sprawia, że ktoś zabija raz za razem.
 
„Kryminalne śledztwa PRL” w CBS Reality. Na zdjęciu radiowóz Polski Fiat 125p, foto: AMC Networks International
„Kryminalne śledztwa PRL” w CBS Reality. Na zdjęciu radiowóz Polski Fiat 125p, foto: AMC Networks International
„Kryminalne śledztwa PRL” w CBS Reality. Na zdjęciu milicjant i radiowóz ZSD Nysa, foto: AMC Networks International
„Kryminalne śledztwa PRL” w CBS Reality. Na zdjęciu milicjant i radiowóz ZSD Nysa, foto: AMC Networks International


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...

Antena Inverto 120 grafit

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze grafitowym....

399 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

99 zł Więcej...