reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

2 osoby zatrzymane w Hiszpanii za pirackie IPTV

dodano: 2022-04-06 22:39 | aktualizacja: 2022-04-12 17:44
autor: HP | źródło: LaLiga Tech/CEDRO

Marauder Laliga software antypiracki piractwo IPTV 360px Hiszpańska policja krajowa donosi, że 2 osoby zostały zatrzymane pod zarzutem przestępstw dotyczących własności intelektualnej i innych przestępstw związanych z dostarczaniem pirackich subskrypcji IPTV. Śledztwo zostało wszczęte w 2019 roku przez hiszpańską ligę piłkarską LaLiga, która opracowała ogromny wachlarz narzędzi i działań antypirackich. Trzeba przyznać, że ligi piłkarskie i ich partnerzy telewizyjni w całej Europie ciężko pracują nad zwalczaniem podaży i sprzedaży pirackich usług IPTV. Najaktywniejsze w tym względzie są hiszpańska LaLiga oraz angielska Premier League.

newsletter.laliga.es/satkurier.pl
newsletter-laliga-Lumiere-software-cardsharing


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Dostępne za kilka euro, funtów lub dolarów miesięcznie pirackie usługi IPTV pozwalają użytkownikom oglądać wszystkie treści telewizyjne na żywo, jakie tylko chcą, a także wydarzenia PPV, filmy i programy telewizyjne w jednym wygodnym pakiecie, który jeszcze jest dużo tańszy niż standardowy abonament w legalnej usłudze pay-tv. Właściciele praw widzą w nich zagrożenie dla ich przetrwania, więc nie ma co się dziwić, że znaczne środki są wydatkowane na postawienie dostawców i dystrybutorów pirackich usług IPTV przed wymiarem sprawiedliwości.

LaLiga potrafi uderzyć w piratów
Hiszpańska LaLiga walczy teraz z piractwem na żywo na wszystkich frontach. Od kilku wczesnych kroków w sezonie 2016/2017, a ostatnio w 2022 roku, usługi są dynamicznie blokowane (nawet w Rosji!), a wiele osób zostało zatrzymanych za transmisję lub sprzedaż dostępu do meczów ligi bez pozwolenia.

Najnowsze informacje hiszpańskiej policji pokazują, że ​​LaLiga trzyma rękę na pulsie.
W 2019 r. LaLiga wszczęła dochodzenie w sprawie strony internetowej reklamowanej w mediach społecznościowych, która była wykorzystywana do nielegalnego marketingu treści piłkarskich oraz innych materiałów należących do „dobrze znanej” platformy telewizyjnej na żądanie.

Według źródeł policyjnych strona oferowała subskrypcje nielegalnych usług IPTV i CCCAM.
Tam, gdzie streaming IPTV zawiera rzeczywistą zawartość wideo, usługi CCCAM przechwytują kody szyfrowania z legalnych kart do oglądania abonenckich, a następnie, za pośrednictwem Internetu, dystrybuują je do dekoderów, które mają dostęp do źródła (takiego jak satelita), ale nie mają legalnej subskrypcji, bo korzystają z tzw. „card sharingu”. Oprócz sprzedaży obu rodzajów subskrypcji, strona posiadała również bloga, na którym użytkownicy otrzymywali wsparcie techniczne.

Dochodzenie LaLiga idzie w dwóch kierunkach
Aby namierzyć osoby zaangażowane, śledztwo LaLigi poszło w dwóch kierunkach. W pierwszej kolejności podejmowane są starania, aby zidentyfikować osobę stojącą za piracką siecią i odkryć infrastrukturę techniczną obsługującą nielegalne transmisje.

W drugiej kolejności LaLiga zastosowała podejście „follow-the-money”, aby określić, w jaki sposób abonenci płacili za subskrypcje, prowadząc śledczych do platformy płatności finansowych. Umożliwiło to zidentyfikowanie 2 podejrzanych osób w Maladze, które uważa się za główne osoby stojące za pirackim procederem.

Policja dokonuje dwóch zatrzymań
W wyniku śledztwa prowadzonego przez LaLiga, 2 osoby zostały zatrzymane pod zarzutem nielegalnej sprzedaży dostępu do wysokiej jakości treści audiowizualnych rozpowszechnianych przez Internet i satelitę. Dochody brutto generowane przez podejrzanych nie zostały jeszcze ujawnione, ale przynajmniej na razie policja twierdzi, że osiągnięty zysk przekracza 87 500 euro.

LaLiga ma własne narzędzia antypirackie
W lutym 2015 r. LaLiga uruchomiła oprogramowanie typu web-spider o nazwie „Marauder”, które skanuje sieć w poszukiwaniu gorących terminów, takich jak nazwy drużyn (Real Madryt, FC Barcelona, ​​Atletico) i ocenia, czy jakiekolwiek „trafienia” są związane z piractwem. Jeśli tak, to Marauder identyfikuje dostawcę/serwer i wysyła automatyczne powiadomienia o naruszeniu praw do platform i aplikacji internetowych, takich jak Facebook, Instagram i Twitter, w celu natychmiastowego usunięcia treści.

LaLiga twierdzi, że Marauder może również wykrywać nielegalne transmisje IPTV i card-sharing (udostępniania kart). W takich przypadkach do dostawców infrastruktury wysyłane są powiadomienia o naruszeniu przepisów w celu zablokowania lub usunięcia powiązanych serwerów. System służy również do identyfikacji stron sprzedających nielegalne subskrypcje. Następnie są wysyłane do informacje Google w celu usunięcia z wyszukiwarki.

Marauder może również dostarczyć wizualną mapę, która pomaga LaLidze lokalizować nielegalne strony internetowe. Ostatnio LaLiga korzysta ze swojego narzędzia „Blackhole”, które pozwala mapować nielegalne usługi IPTV na terenie Hiszpanii i na rynku międzynarodowym. Wreszcie, narzędzie „Lumière" firmy LaLiga pomaga w dochodzeniach, wydobywając i podpisując dowody cyfrowe i przygotowując dowody do działań prawnych.

Technologia stworzona przez LaLiga jest również wykorzystywana przez inne branże do ochrony ich własności intelektualnej. W lutym LaLiga poinformowała, że ​​jej spółka zależna LaLiga Tech (która obsługuje LaLiga Content Protection) podpisała umowę z CEDRO, stowarzyszeniem reprezentującym twórców z sektora wydawniczego.

Ochrona treści LaLiga wykrywa i analizuje nielegalne domeny za pomocą oprogramowania z sztuczną inteligencję monitorującego w największych światowych wyszukiwarkach i platformach mediów społecznościowych, umożliwiając identyfikację źródła nielegalnych treści i przyspieszenie procesu, za pomocą którego CEDRO może zażądać wyłączenia i zablokowania pirackich treści.

Źródło: laliga.es  laliga.es 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Streaming


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

139 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5679) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 2,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

25 zł Więcej...