reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

2 osoby zatrzymane w Hiszpanii za pirackie IPTV

dodano: 2022-04-06 22:39 | aktualizacja: 2022-04-12 17:44
autor: HP | źródło: LaLiga Tech/CEDRO

Marauder Laliga software antypiracki piractwo IPTV 360px Hiszpańska policja krajowa donosi, że 2 osoby zostały zatrzymane pod zarzutem przestępstw dotyczących własności intelektualnej i innych przestępstw związanych z dostarczaniem pirackich subskrypcji IPTV. Śledztwo zostało wszczęte w 2019 roku przez hiszpańską ligę piłkarską LaLiga, która opracowała ogromny wachlarz narzędzi i działań antypirackich. Trzeba przyznać, że ligi piłkarskie i ich partnerzy telewizyjni w całej Europie ciężko pracują nad zwalczaniem podaży i sprzedaży pirackich usług IPTV. Najaktywniejsze w tym względzie są hiszpańska LaLiga oraz angielska Premier League.

newsletter.laliga.es/satkurier.pl
newsletter-laliga-Lumiere-software-cardsharing


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Dostępne za kilka euro, funtów lub dolarów miesięcznie pirackie usługi IPTV pozwalają użytkownikom oglądać wszystkie treści telewizyjne na żywo, jakie tylko chcą, a także wydarzenia PPV, filmy i programy telewizyjne w jednym wygodnym pakiecie, który jeszcze jest dużo tańszy niż standardowy abonament w legalnej usłudze pay-tv. Właściciele praw widzą w nich zagrożenie dla ich przetrwania, więc nie ma co się dziwić, że znaczne środki są wydatkowane na postawienie dostawców i dystrybutorów pirackich usług IPTV przed wymiarem sprawiedliwości.

LaLiga potrafi uderzyć w piratów
Hiszpańska LaLiga walczy teraz z piractwem na żywo na wszystkich frontach. Od kilku wczesnych kroków w sezonie 2016/2017, a ostatnio w 2022 roku, usługi są dynamicznie blokowane (nawet w Rosji!), a wiele osób zostało zatrzymanych za transmisję lub sprzedaż dostępu do meczów ligi bez pozwolenia.

Najnowsze informacje hiszpańskiej policji pokazują, że ​​LaLiga trzyma rękę na pulsie.
W 2019 r. LaLiga wszczęła dochodzenie w sprawie strony internetowej reklamowanej w mediach społecznościowych, która była wykorzystywana do nielegalnego marketingu treści piłkarskich oraz innych materiałów należących do „dobrze znanej” platformy telewizyjnej na żądanie.

Według źródeł policyjnych strona oferowała subskrypcje nielegalnych usług IPTV i CCCAM.
Tam, gdzie streaming IPTV zawiera rzeczywistą zawartość wideo, usługi CCCAM przechwytują kody szyfrowania z legalnych kart do oglądania abonenckich, a następnie, za pośrednictwem Internetu, dystrybuują je do dekoderów, które mają dostęp do źródła (takiego jak satelita), ale nie mają legalnej subskrypcji, bo korzystają z tzw. „card sharingu”. Oprócz sprzedaży obu rodzajów subskrypcji, strona posiadała również bloga, na którym użytkownicy otrzymywali wsparcie techniczne.

Dochodzenie LaLiga idzie w dwóch kierunkach
Aby namierzyć osoby zaangażowane, śledztwo LaLigi poszło w dwóch kierunkach. W pierwszej kolejności podejmowane są starania, aby zidentyfikować osobę stojącą za piracką siecią i odkryć infrastrukturę techniczną obsługującą nielegalne transmisje.

W drugiej kolejności LaLiga zastosowała podejście „follow-the-money”, aby określić, w jaki sposób abonenci płacili za subskrypcje, prowadząc śledczych do platformy płatności finansowych. Umożliwiło to zidentyfikowanie 2 podejrzanych osób w Maladze, które uważa się za główne osoby stojące za pirackim procederem.

Policja dokonuje dwóch zatrzymań
W wyniku śledztwa prowadzonego przez LaLiga, 2 osoby zostały zatrzymane pod zarzutem nielegalnej sprzedaży dostępu do wysokiej jakości treści audiowizualnych rozpowszechnianych przez Internet i satelitę. Dochody brutto generowane przez podejrzanych nie zostały jeszcze ujawnione, ale przynajmniej na razie policja twierdzi, że osiągnięty zysk przekracza 87 500 euro.

LaLiga ma własne narzędzia antypirackie
W lutym 2015 r. LaLiga uruchomiła oprogramowanie typu web-spider o nazwie „Marauder”, które skanuje sieć w poszukiwaniu gorących terminów, takich jak nazwy drużyn (Real Madryt, FC Barcelona, ​​Atletico) i ocenia, czy jakiekolwiek „trafienia” są związane z piractwem. Jeśli tak, to Marauder identyfikuje dostawcę/serwer i wysyła automatyczne powiadomienia o naruszeniu praw do platform i aplikacji internetowych, takich jak Facebook, Instagram i Twitter, w celu natychmiastowego usunięcia treści.

LaLiga twierdzi, że Marauder może również wykrywać nielegalne transmisje IPTV i card-sharing (udostępniania kart). W takich przypadkach do dostawców infrastruktury wysyłane są powiadomienia o naruszeniu przepisów w celu zablokowania lub usunięcia powiązanych serwerów. System służy również do identyfikacji stron sprzedających nielegalne subskrypcje. Następnie są wysyłane do informacje Google w celu usunięcia z wyszukiwarki.

Marauder może również dostarczyć wizualną mapę, która pomaga LaLidze lokalizować nielegalne strony internetowe. Ostatnio LaLiga korzysta ze swojego narzędzia „Blackhole”, które pozwala mapować nielegalne usługi IPTV na terenie Hiszpanii i na rynku międzynarodowym. Wreszcie, narzędzie „Lumière" firmy LaLiga pomaga w dochodzeniach, wydobywając i podpisując dowody cyfrowe i przygotowując dowody do działań prawnych.

Technologia stworzona przez LaLiga jest również wykorzystywana przez inne branże do ochrony ich własności intelektualnej. W lutym LaLiga poinformowała, że ​​jej spółka zależna LaLiga Tech (która obsługuje LaLiga Content Protection) podpisała umowę z CEDRO, stowarzyszeniem reprezentującym twórców z sektora wydawniczego.

Ochrona treści LaLiga wykrywa i analizuje nielegalne domeny za pomocą oprogramowania z sztuczną inteligencję monitorującego w największych światowych wyszukiwarkach i platformach mediów społecznościowych, umożliwiając identyfikację źródła nielegalnych treści i przyspieszenie procesu, za pomocą którego CEDRO może zażądać wyłączenia i zablokowania pirackich treści.

Źródło: laliga.es  laliga.es 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Streaming


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

509 zł Więcej...

Antena TELE System PF85 grafit

Włoska, stalowa antena podświetlana PF85 znanej firmy TELE System, z...

179 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 749 zł Więcej...