reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TF1, M6 i Altice Media podpisują sprzedaż TFX i 6ter

dodano: 2022-04-12 17:36
autor: RO | źródło: telesatellite.com

Altice Francuskie grupy medialne TF1, M6 i Altice ogłosiły, że podpisały umowy na sprzedaż kanałów TFX i 6ter firmie Altice. Transakcje są konsekwencją planowanej fuzji TF1 i M6, która przyniesie początek nowego giganta telewizyjnego we Francji.

Grupa TF1 budynek siedziba


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Aby połączenie dwóch wielkich nadawców było możliwe, TF1 i M6 posiadający razem 10 kanałów telewizyjnych, muszą przestrzegać francuskich przepisów, które ograniczają liczbę kanałów w naziemnej telewizji cyfrowej TNT do 7.

Dlatego obie grupy ogłosiły pod koniec lutego, że chcą sprzedać kanały TF6 i 6ter grupie telekomunikacyjnej i medialnej Altice założonej przez miliardera Patricka Drahi. Altice jest właścicielem 3 kanałów naziemnych: BFM TV, RMC Story i RMC Découverte. W sumie Altice będzie w posiadaniu 5 z 26 ogólnodostępnych kanałów naziemnej telewizji TNT we Francji.

TFX i 6ter pozostaną pod kontrolą swoich właścicieli przez cały 2022 rok.

Groupe M6 ogłosiło niedawno, że chce zwrócić 1 slot w naziemnej telewizji cyfrowej, z której korzysta kanał Paris Premiere. Ten kanał będzie nadal obecny w ofertach IPTV, kablowych i satelitarnych.

Jeżeli sprzedaż TFX i 6ter zostanie w pełni zawarta między TF1/M6 i Altice, to jeszcze będzie musiała zostać zatwierdzona przez regulatora Arcom. Zwłaszcza do realizacji końcowej fuzji TF1 i M6. Na razie kanał TFX będzie w pełni kontrolowany przez Groupe TF1 przez cały 2022 rok. Podobnie 6ter, którego właścicielem jest Groupe M6.

Źródło: telesatellite.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle Q + TelevioTV 3m-ce

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

289 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

829 zł Więcej...

Antena sat kempingowa 60 cm z przyssawką

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę.

199 zł Więcej...