reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Miejsca święte” w kanale BBC Earth

dodano: 2022-04-13 12:14
autor: Łukasz Knapik | źródło: BBC Studios

BBC Earth „Miejsca święte” W środę, 13 kwietnia br. o godz. 19:55 w kanale BBC Earth wyemitowany zostanie premierowo 1. odcinek 1. sezonu brytyjskiego serialu dokumentalnego „Miejsca święte” („Sacred Wonders”). Jak zapowiada nadawca, w tygodniu przed rozpoczęciem Wielkanocy, w stacji BBC Earth widzowie będą mogli wybrać się na wyprawę śladami religii całego świata. Jej przewodnikami będą ludzie niezwykli w swojej zwykłości - kapłani, członkowie wspólnoty i wolontariusze, dla których wiara jest źródłem życiowej siły, ale niesie też za sobą trudne wyzwania.

BBC Earth „Miejsca święte”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak zapowiada nadawca, zrealizowana z ogromnym rozmachem seria „Miejsca święte” udowadnia, że praktycznie w każdym miejscu na świecie istnieje społeczność, która dokonuje wyjątkowego poświęcenia dla wiary. W afrykańskim mieście Dżenne mieszkańcy gromadzą się co roku, by wspólnie pod wodzą jednego muzułmanina na nowo zabezpieczyć największy na świecie meczet z błota, a w Sewilli podczas Wielkiego Tygodnia wierni w pochodzie dźwigają wspólnie ciężkie, bogato zdobione platformy z figurami Jezusa Chrystusa oraz Maryi.

Każdy akt kultu jest jednocześnie głębokim przeżyciem indywidualnym. Twórcy programu pokazują ścieżkę buddyjskiego mnicha do zostania wojownikiem Klasztoru Szaolin. Z kolei w Japonii młody shintoista po raz pierwszy odgania duchy ognistą pochodnią przy wodospadach Nachi. Nie jest więc istotne, czy historia dotyczy wiary chrześcijanina, muzułmanina, Żyda czy Hindusa - program pokazuje, że w życiu wielu ludzi obszar duchowości kształtuje życie i nadaje mu sens, a postawa szacunku wobec wyborów religijnych innych, tylko wzmacnia poczucie solidarności społecznej.

Pierwszy z trzech odcinków programu „Miejsca święte” wyemitowany zostanie premierowo w kanale BBC Earth w środę, 13 kwietnia br. o godzinie 19:55.

„Miejsca święte” - sezon 1., emisja w środy (od 13 kwietnia 2022 roku) o godz. 19:55 w kanale BBC Earth.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena sat kempingowa 60 cm z przyssawką

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę.

199 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

139 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

829 zł Więcej...