reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
Zobacz sport w tv na dzień: 2023-02-01 - 2023-02-02

Fightklub pokaże galę Boxxer w Coventry

dodano: 2022-04-14 11:59 | aktualizacja: 2022-04-14 12:39
autor: Jan Borejko | źródło: Fightklub

Boxxer gala Fighklub 2022 360px W sobotę 16 kwietnia w położonym w środkowej Anglii Coventry zaplanowana została kolejna w tym roku odsłona gali Boxxer. Tym razem odbędzie się na niej turniej z udziałem 8 zawodników wagi lekkiej. Transmisja wyłącznie w kanale Fightklub.

Boxxer/Fightklub
Boxxer gala Fightklub 2022 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
 
Boxxer to sprawdzona i ciesząca się dużą popularnością w Wielkiej Brytanii formuła, w której w ciągu jednego dnia rozgrywany jest turniej z udziałem 8 bokserów. Najpierw walczą oni w ćwierćfinałach, ich zwycięzcy mierzą się w półfinałach, a lepsi z tych walk toczą między sobą pojedynek o triumf w całej imprezie. Każda walka rozgrywana jest na dystansie trzech trzyminutowych rund.

W rywalizacji w Coventry udział wezmą:

Dylan Cheema, Tion Gibbs, Otis Lookham, Joe Hughes, Rylan Charlton, Scott Melvin, Shaun Cooper i Brooklyn Tilley. 
  
Zwycięzca turnieju może liczyć nie tylko na chwilę sławy, ale także pokaźną nagrodę finansową oraz szerokie perspektywy na dynamiczny rozwój kariery w wadze lekkiej. Formuła turnieju z trzema pojedynkami w ciągu jednego wieczoru z rywalami, którzy często preferują odmienne style walki, to jedno z trudniejszych wyzwań w profesjonalnym boksie. Ale dla triumfatorów to także jedna z większych szans na zrobienie kariery w ekspresowym tempie. 
  
Spośród zawodników walczących w weekend w Skydome w Coventry największym doświadczeniem może pochwalić się Shaun Cooper, który legitymuje się bilansem 12-3, a w dorobku ma już nawet walki o mniej prestiżowe tytuły. Nieco mniej doświadczony jest Rylan Charlton (6-2-1), czarnymi końmi turnieju mogą okazać się jednak Tion Gibbs i Joe Underwood Hughes. Obaj przed sobotnią galą mają na koncie po siedem zwycięstw i ani jednej porażki i na pewno zrobią wszystko, żeby w niedzielę przy licznie przegranych w ich dorobkach nadal widniało okrągłe zero. Wyśrubowanie statystyk może udać się jednak tylko jednemu. 
  
Pierwsza edycja turnieju Boxxer miała miejsce w listopadzie ubiegłego roku w Echo Arenie w Liverpoolu, a walczono w niej w kategorii superlekkiej. Cała impreza zakończyła się zwycięstwem Coriego Gibbsa, który poprawił swój rekord zawodowych zwycięstw do szesnastu, a w nagrodę podpisał długoterminową i bardzo lukratywną umowę promocyjną z Boxxer i Sky Sports Boxing. Wiadomo już, że sobotni turniej w Coventry nie będzie ostatnim z tej serii, na 21 maja zaplanowano bowiem kolejną imprezę, tym razem w wadze junior ciężkiej w Sheffield.
  
Turniej Boxxer w Coventry w sobotę 16 kwietnia o godz. 22:00 na żywo w kanale Fightklub.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Sporty walki


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

389 zł Więcej...

Google TV Next 4K Stick HDMI

Google TV Next 4K Stick HDMI to ciekawy i wydajny...

359 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5520) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...